Piersicute de iulie august (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

niccostea, cred ca ce ai simtit tu aseara a fost o contractie.
Si eu am uneori, si cand mi se intampla (ca si laura, dimineata mai patesc), ma pun in pat si stau pana imi trece. Eu evit Nospa si prefer sa iau MagneB6. Cred ca am sa iau Magneziu zilnic, ca uterul meu cu gemeni, este mai solicitat .
Eu azi imi fac niste paste Barilla (din faina integrala) cu parmezan. Sotului ii fac cu sos mexican si cu putin parmezan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Ma scuzati ca ma bag asa dar chiar nu inteleg de ce evitati sa luati no spa,asta este un antispastic si nu creeaza probleme lui bb.Daca stati cu dureri si contractii riscati sa vi se deschida colul si alte alea,va spun din proprie experienta din pacate.

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Si, eu Laura sunt tot la fel impotriva pastilelor. Acum sunt in dilema,mie-mi vine sa iau de frica.Acum vedem noi ce facem. Eu am luat dupa amnio, si inainte cand faceam vreun efort mai mare.Mi-au venit rezultatele de la testul rapid si suntm ok.Oksanika, bafta si tie la doctor.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ada, a propos: vitamine ai inceput sa iei? (scuze daca ai mai scris si am uitat).
Super ca FISH test a iest ok!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Acum ma pregatesc de plecare. In sfarsit....
Eu tot nu prea inteleg chestia cu pastilele...mi se pare logic sa iau un no-spa daca ma doare ceva....dar daca nu ma doare nimic...de ce sa iau?
Sunt de acord ca situatia se poate agrava daca stau cu durere si nu iau pastiluta, dar nu vad de sa o bag in organism daca nu am nici o durere. La al doilea meu eco i-am zis dr. ca am ceva dureri usoare de burtica si ea a zis sa iau no-spa 3/zi oricum m-as simti, timp de o sapt. Recunosc ca nu am ascultat-o. Am luat de vreo 2 ori de atunci cand am simtit durere. M-a lasat imediat (m-am pus si in pat) si atat.
Mi-au venit si ultimele rezultate la analize (listeria). Sa imi tine-ti pumnii.
Bafta fetelor care merg la medic azi si sper sa intre si sursula cu esti bune.

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Ada, felicitari pentru rezultate. Ma bucur mult pentru tine.
Acum am vazut mesajul tau.

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

fetelor puteti sa luati no spa linistite...cred ca peste 90% din dr gineco il recomanda si este safe in sarcina. nu consider ca trebuie luat doar asa de dragul de a-l lua, ci doar atunci cand avem dureri (bine nici sa asteptam sa ne tavalim de durere, dar cand simtim ca devine ciudata nu mai trebuie stat pe ganduri).
eu azi noapte am avut o durere ciudata in spate in partea dreapta si simteam ceva si pe interior spre fata...mi-a trecut pana la urma.
nu stiu daca gatesc azi...maine ne scoate nashu' la masa k e ziua lui asa ca nu are rost sa-mi bat capul poate duminik sa fac ceva...vad eu ce inspiratie de moment am.

pup!

Roxy
17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

In Romania e la moda sa se dea Nospa la gravide, atat cu, cat si fara motiv.
Partea interesanta este ca prin vest (Germania, Austria, etc) nu este deloc agreata aceasta drotaverina (substanata activa din Nospa), pe motive de genul ca nu sunt destule studii efectuate la gravide pt adiministrarea acestei substante si implicit, nu se stie ce efecte are asupra fatului. Ca unele fete au luat toata sarcina si au nascut un copii sanatosi, pt mine personal nu este o motivatie ca ar trebui sa iau si eu; o sarcina nu seamana cu alta. Cand e cazul sa iau, iau, cand nu, nu.
Cred ca s-a mai discutat subiectul asta pe aici.
Oricum, fiecare face cum considera si se ia dupa dr in care are incredere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Acum voi faceti cum credeti ,numai ca eu de exemplu evitam sa iau la dureri suportabile si la 28 de saptam,ni s-a deschis colul.Am stat la pat pan am nascut si nu a fost f placut .

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

multumesc, fetele. Balanta eu iau Femibion2, si mi-a zis sa iau si fier. Ei, problema e , sincer, ca o zi iau, 2 nu,si ar trebui ptr. ca uneori ma mai ia cu ameteli . Asa am citit si eu de no-spa.Oricum maica-mea a fost tare dezamagita, ca sunt tot slaba si ca aia nu e mancare ce mananc eu.

Ada

Mergi la inceput