Strugurasi de Sept-Oct2011 *40*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Lali poza ta nu a trecut neobservata. Foarte fun !

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Multumim fetelor de urari.Nu-mi vine sa cred ce domnisoare suntem.
Sei sa-ti traiasca si tie printesa. Nici noi nu ne rostogolim.Am facut-o de cateva ori dar nu perseveram.
Lali sa-ti traiasca si tie frumoasa.Ce repede trece timpul.Parca mai ieri eram 3 burtoase in mall.
Racheel eu la a mea deocamdata ii dau sa guste, nu sa manance......deci nici nu se pune problema de inlocuit mese.Noua clar nu ni s-a format reflexul de a inghiti,inca scoate tot cu limbuta afara...........ca ea saraca deschide gura sa pape.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Marina enache multa sanatate mamei tale. Stiu cum e pentru ca de curand si tatal meu a avut o problema de sanatate... Din pacate tot ceea ce putem face este sa ne rugam sa le fie bine. Sunt parintii nostri ii iubim si le dorim multa sanatate

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARINAENACHE spune:

buna dimi...
Multumesc fetelor...Luni aflam rezultatele analizelor si oricum luni plecam si noi la Bucuresti...O sa imi fie cred destul de greu cu piticii dupa noi sper sa fie cuminti...eu nu i.am scos prin locuri aglomerate adik mall, supermarketuri, etc...Am zis sa ii feresc de viroze sau sa nu ia cn stie ce...
Camidy felicitari pt gemenasi sa se bucure de ei...
La multe lunite sarbatoritilor de azi si multa sanatate..

m v k,(a scris Mathias :)))

Ma duc sa prepar lapticul pt pitici k la 10 papa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Lali,eu cred ca sunt batuta in cap la ora asta dar...care poza? ca eu la avatar o vad tot pe aia pe care o aveai inainte( ce e drept e super frumoasa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

NEata


La multe lunite Teo !!! ... cu intarziere

La multe lunite Ela si Eva !!!

May, multumesc de site-uri. La noi daca vrei o pijamaluta klumea costa vreo 40-50 lei. acolo asa sunt seturile de 2 bucati. De acum nu mai iau din magazine

Inutsa, astept. Cu siguranta au preturi mari, dar as vrea sa merg sa vad cum sunt cu marimile ;)

Mikka, eu cred ca doar ti s-a parut ca sunt bine informata
Acum serios, din ce am citit:
1. E ok daca nu inlocuiesti nici o masa pana la 8 luni. Dupa cum spunea si Ionela, asa a fost la Mihnea si a fost totul ok.
Oricum, ca idee daca pitica o sa vrea sa pape mai mult o sa ii dau. ala era planul. Se stie ca bebelusii dicteaza, nu noi ;)
2. La asta nu m-am gandit foarte bine. Noroc de intrebarea ta. Carnita eu cred ca e ok dupa 8-9 luni, sunt mame care opteaza pentru carnita dupa 1 an. Dar oul ar fi ok mai devreme mai ales daca e din sursa sigura. Chiar daca le dam putin sunt proteine ;)
De lactate, nu stiu... pentru calciu? mai bine ii dau patrunjel pentru calciu. spun asa pentru ca si asa suntem cu bubite si lactatele nu prea sunt prietene cu alergiile.
3. La BLW, pericolul de inacare este mai mic din ce am citit eu, pentru ca bebe gestioneaza singur cand si cum introduce alimentul in gurita... in sensul k nu ii bagi tu cu lingurita... la pireuri nu cred k e cazul. Inainte de a te apuca trebuie sa stii foarte bine ce aplici in caz de inec. Lori spunea ca o sa incerce BLW, poate ne da vesti ;). EU am zis k o sa incerc prima data cand o sa fie sotul acasa, ca sa am un sprijin daca se intampla ceva.

Lali eu am vazut poza



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

'Neata!

La multi ani printeselor! Va vine sa credeti ca a trecut jumatate de an alaturi de minuni?

Camady - felicitari pentru nepotei!

Jade - mie mi-a venit la inceput de ianuarie decizia...banii, nu stiu , ca n-am verificat...

Fetelor - imi vine sa fug inapoi in munti...2 zile de gradi si sunt racite toate 3...Stefi cu febra, celelalte 2 cu muci si tuse...NICE :)

Sotul tot insista sa-i montam scaunul de masa Ilincai...cred ca o vom face in WE. Diversificarea mai asteapta la noi pana va sta bine in fundulet singurica...cred ca voi incepe cu piure mai lung de morcovei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Buna dimineata fetelor!

La multe lunite Teodora!!! (cu intarziere)

La multe lunite Elena si Eva!!!

Sa fiti sanatoase si sa cresteti mari si frumoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefy13 spune:

Buna fetelor !

Eu sunt racita cobza, si se pare ca ma prinde si o depresie. Ma simt urata, grasa, cu un cur cat o balena, nu imi mai vin nici o pereche de pantaloni de inainte de sarcina, mai am 4 kg de dat jos si nu reusesc neam sa dau macar 100g, parul imi sta in cap de parca as avea tone de ulei in cap, azi ma spal, maine e la fel. Nu mai am chef de facut mancare, nici curatenie, nimic .... ce ma fac eu???.

Bebe e mai bine, a scapat de mucisori, mai tuseste din cand in cand insa nu asa rau. E slabut 6,6 kg insa e lungut aproape 70cm, chiuie si tipa toata ziua, cearta leutzul, se rostogoleste mereu pe toate partile, tot ce prinde in manuta duce la gurita .... insa nu vrea sa pape. Nu stie sa inghita .... asa ca noi mai amanam diversificarea.

As vrea sa-i fac un program ...ca nu reusim sa-l culcam mai devreme de ora 23 deloc, ca apoi sa doarma pana la 11 ziua cu 2 mese in intervalul asta. Adoarme pe la 21 doar pt 10 minute si apoi nu mai vrea deloc sa doarma .... tipa si rade de trezeste tot blocul. Voi le-ati facut program bebeilor?

Mami fericita de bebe M.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Stefi si eu mai am de dat jos 4 kg dar eu si mananc

Mergi la shhoping, schimbati lukul poate trece depresia

Ce lung este Max

Eu nu i-an facut niciun program Anastasiei.Ea singurica si l-a facut.A mea la 20,30 este culcata.Intr-un timp s-a culcat la 22 apoi la 21,20 apoi la 21 si acum la 20,30.Si pana la 7-7,30 cand ne trezim mai papa de 2-3 ori pe noapte dar asa cu ochii inchisi.

Lasa-l ca o sa-si faca el program singurel.

Mergi la inceput