Strengari de Mar-Apr Bv Ronina!! Bv Ruxandra!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Asa este, facem si galeria bebeluselor

Super caruselul asta si e si mai ieftin (la ce 'noroc' am eu cred ca tot personal o sa ma ocup si de wish list )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:



HAI RONINA!!!HAI RUXANDRA!!!





Finn Constantine 15.10.2009 si 31+ Euan Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magddalena spune:

ioiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
ce emotiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
m-au luat frisoanele!!!!!!!!!!!!!!!
RONINA NASTERE USOARA!!!!!!!!DOMANE NU IMI VINE SA CRED!!SANATATE MULTA SI BEBE SANATOS!!!!


tala pai as vrea sa nasc ca fata e deja maricica acum 10 zile avea deja 3,200 gr acum are sigur 3,500 as vrea sa nasc natural,oricum pot sa fac eu ce vreau daca nu vrea sa iasa nu iese nu?am inceput asa usor sa vedem daca se intampla ceva,uleiul cred ca il las pentru dupa 40,daca ajung
cumnata mea a nascut la 39+2,mai am doua prietene care si ele la 39+2 au nascut,la mine 39+2 ar cade exact de ziua mea.Si zau ca nu vreau sa nasc in ziua aia,acum na astea sunt motive infantile,cand o vrea Dumnezeu.

am niste emotii...nu mai plec la plimbare!!

mada 38+ MAYA-ELENA
AMR 2 saptamani!!!!!
barza unde esti??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emmaella spune:

Nu-mi vine sa cred,au inceput sa se nasca bebeii

HAI RONINA!!


Emma,mami de Andrei(7 ani) si36+ Anastasia

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Miha, eu iti urez numai de bine, insa am citit ca analiza aia de diabet gestational nu ramane batuta in cuie, mai bine verifici. Adica spre final cica oricum tot creste glicemia. Nu zic sa faci din nou toleranta la glucoza, ci analiza dimineata si cu un aparat de-ala din deget si la 2 ore dupa masa. Poate au si la farmacie sa-ti testeze la 2 ore dupa masa.
Am vazut si eu ca zic ceva cu tubulele renale, dar mai putin probabil, nu stiu.




32+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.4 seara, Aspenter 2/zi seara, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, L-arginina*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Merci, Dara. eu nu am aparat de-ala de glicemie. mai astept un rezultat si apoi o sun pe dr sa vad ce si cum. m-am gandit si eu ca nu ramane batuta in cuie glicemia de la toleranta. merci oricum

Miha, mamica fericita de Rares si 33+ cu bebe Vlad, zis si "Nuca"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bia_Mi spune:

Doamneeeeeeeee! Nu-mi vine sa cred!!! RONINA? Se pare ca Bianca nu mai avea rabdare.
HAI RONINA!
Bine ai venit Bianca!
Fetelor la Ronina chiar nu ma asteptam! Sa dea Dumnezeu sa fie bine pt amandoua!

38+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

RONINA! RUXANDRA!





2004- ovarectomie dreapta din cauza unui chist; 2010- 3 inseminari nereusite la clinica Promed + 1 FIV nereusit; 2011-ET reusit la clinica Promed

Multumesc Bunului Dumnezeu!
33+ Victor Gabriel

AMR 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

UAU! Hai Ronina!!!!

Ce surpriza! Ce suspans . Doamne-ajuta sa mearga totul usor!!!

Irina, 32+ cu Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

buna ziua burtici!
ma laud cu casa curata cap coada. am prins soacra in deplasare si am pus-o sa imi faca curat nu facusem de 1 sapt si vreo 3 zile. imi statea pe creier
tala, eu optez pt www.emag.ro/centre-activitati-carusele/vtech-lampa-si-crib-mobil--pPN_1163" target="_blank">caruselul asta
aualeuu... ronina... hai... curaj.



fetele, ca sa nu mai largim asa mult pagina si sa fie dificil de citit, putem sa punem spatiu intre majorete sau ce maimutoi mai punem si ei trec pe randul urmator fara a labarta mult spatiul.
am niste emotiiiiii....

AMR < 3 saptamani

varsta bebelusei Alexia

Mergi la inceput