Asp.opt.>20ani(764) FELICITARI EllaR!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

Bob felicitari pt cele 11 saptamani , sa ai parte de inca 29 la fel de frumoase si usoare , si multumesc mereu ca esti prompta in raspunsuri si de asemenea ca ne binedispui mereu

in curand
tratament pentru sarcina: acid folic 1/zi;aspenter 1 /zi ; branca ursului,mladite de extract de zmeur,duphaston z 16-z25.
probleme= ovare micropolichistice,uter retrovers,rh negativ.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui valicutza

bob , gina multumesc mult pt pumnii tinuti , sa dea Dumnezeu sa aveti dreptate , mai incerc in weekend un test daca nu vin uratii pana atunci

in curand
tratament pentru sarcina: acid folic 1/zi;aspenter 1 /zi ; branca ursului,mladite de extract de zmeur,duphaston z 16-z25.
probleme= ovare micropolichistice,uter retrovers,rh negativ.



Anunta-ma la ce ora il faci ca sa il fac o data cu tine,asta daca nu imi vin pana atunci dar deja sanii incep sa ma doara....

In curand gravidutza
Inima nu cunoaste ratiunea,
Mintea nu cunoaste sentimentele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LumyMony spune:

Ce nu inteleg este ca abia in seara asta am simtit durere de ovare iar testul de dimineata a fost negativ,si daca este adevarat ca ovulez acum inseamna ca a scazut cu 0.1 cu doua zile inainte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LumyMony spune:

Gina multumesc pentru raspuns
Velvet noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LumyMony

Ce nu inteleg este ca abia in seara asta am simtit durere de ovare iar testul de dimineata a fost negativ,si daca este adevarat ca ovulez acum inseamna ca a scazut cu 0.1 cu doua zile inainte



Egg cand ai avut?

In curand gravidutza
Inima nu cunoaste ratiunea,
Mintea nu cunoaste sentimentele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LumyMony spune:

Daca-mi spui si ce inseamna ar fi bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LumyMony spune:

AAAAAAA vine de la ou din engleza. Nu am avut deloc luna asta ,este prima data cand urmaresc ovulatia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daena spune:

Buna fetelor! Eu am avut azi o zi mai incarcata, abia dupa masa am reusit sa va citesc.
Deci, azi a fost foarte frumos la noi, soare, caldut, pofta de viata. De dimineata am avut program de geamuri, , apoi la cumparaturi si am facut o painita buna buna, de fapt 2 painitze, si cateva cornuletze cu seminte de dovleac.Numai bine pana s-au copt am avut program de .


Bob, salutari. Nu stiu remedii pentru greatza, ca ti-as spune. Pot sa te incurajez ca sigur o sa treaca odata ce creste mititelul din burtica. Sa te odihnesti cat poti de mult, ai nevoie de toate fortzele !
Va pup si pe tine, si pe burticutza!


Ana, eu nu am avut ovulatie luna asta, adica nu mi-am facut teste si temp zice ca nu am ovulat, dar in ziua 16 am inceput sa am seara dureri de burta destul de intense si o scurgere maronie, durerile au mai trecut dar chestia maro a ramas si parca se face si la mine rosie.Nu stiu ce e luna asta, martzienii...


Luciana, subscriu si eu la ce spui tu de popica si pixel, cateodata se uita si sotul meu ciudat la mine cand rad de ma prapadesc de una singura, citind pe forum .

LumyMony, asa stiu si eu , ca tb creste dupa ce s-a produs ovulatia cam cu 2 marimi de grad, in medie, si se mentine in perioada a 2-a a ciclului menstrual mai ridicata decat in prima parte, iar spre sfarsit daca scade inseamna ca vin uratii, daca ramane ridicata e bebe.Tu ai un cont pe fertility? Au acolo niste galerii cu grafice de temperatura, poti sa dai o privire.
Si eu sunt prima luna cand imi iau temp bazala, si cei de la fertility spun ca nu am ovulat, iar eu nu pot sa-i contrazic ca nu am avut teste de ov luna asta. Dar vad ei luna viitoare!

Va pup pe toate, somnic usor!

Suntem cate putin din tot ce iubim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Dragelor am trecut sa va salut,nimic nou de la mine. Nici eu nu cred ca am ovulat luna asta.
Vali si mie mi-a intarziat dupa HSG,vreo 5 zile
Si subscriu la ce zic fetele,Bob si I.P. sunt sarea si piperul acestui forum. Va vom simti lipsa cand nu mai veti avea timp de noi din cauza bebelusilor
Poate pana atunci mai plecam la odisee



------------------------------------------------------------------------------------------
Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LumyMony

AAAAAAA vine de la ou din engleza. Nu am avut deloc luna asta ,este prima data cand urmaresc ovulatia



Ar fi bine sa il urmaresti ca te ajuta mult in ovulatie
Acum lasa-te pe baza testelor si a tb si vezi cum se comporta

In curand gravidutza
Inima nu cunoaste ratiunea,
Mintea nu cunoaste sentimentele...

Mergi la inceput