Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***402***

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Primul examen e la microeconomie. Dupa titlu, nu parea SF dar, cind m-am apucat de citit, mi-am dat seama ca n-o sa-l iau veci. Fetele trecute prin "experiente de gen" cum a fost?

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis







Ina, nu popt decat sa iti urez bafta. Dar avand in vedere ca esti mai la frecventa redusa poate va lasa sa treceti usurel.

Eu am terminat Finante si la micro si macro mi s-a parut destul de greu. Am luat 8-9 la examen (eram mai tocilara asa ca nu se pune).

acum depinde si de examen. daca va da teorie e usor, daca o sa aveti probleme trebuie sa intelegi niste chestii.

te-am lamurit bustean.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Olga- La francezi doar conopida nu e recomandata. Ai retinut nuanta: nu-i recomandata, dar nu-i interzisa. Asta pentru ca ar face laptele putin amar si sunt bebei, care nu-s incantati.

Ca idee...Dupa ce l-am nascut pe Alex, prima mea masa la spital a fost: fasole cu carnati.
Si am nascut intr-o maternitate considerata intre primele 3 in Fr.

La Anastasia mi-au dat o chestie, care m-a uns pe suflet in momentele alea: un fel de tocanita de castraveti murati cu carne de vita.

Sunt interzise toate in listele tale, asa-i?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Anaan ma bucur ca te simti mai bine Sunt convinsa ca o sa-ti iasa un tort delicios

Inca nu am plecat acasa. La 11.30 avem intalnire cu dr neonantolog sa nezica ce mai avem de facut pe-acasa si pe la 12 vine Cristi.

Eu nu stiu ce sa mai mananc. Ma tot uit pe net si cam totul este interzis la inceput


Olga, mamica lui David iepurasul si 39+


Olga, eu iti recomand proteinele. Baga multa carne de pui si branzica, lapte...iar daca vrei si un fruct cica ananasul este bun in alaptare (eu am fost foarte maniaca cu alimentatia, cel putin in primele 3 luni si nu am avut probleme cu colicii).

asa vei si slabi fara sa te chinui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Sunteti vreuna pe aici? Am nevoie sa imi spuneti daca contul meu de FB arata...modificat :)))).
Multumesc !



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Harnicutelor,

Eu nu am facut nimic de la 9 si pana acum decat sa ma uit la http://www.youtube.com/watch?v=4NN9GAROFh8&feature=related , sunt fascinata ...

Mai stau 5 minute si tre` sa il iau pe Stefan de la gradinitza, of ca puturoasa m-am mai facut .



Ramona - mami de Stefan - 27 aprilie 2009
+ 6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui AlexAndra_81

Novus, eu nu am cum sa te ajut
Eu sigur sun la un catering sa-mi faca tot felul de minuni si....gata papa

Amalia





Voi unde faceti petrecerea ?

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)





ii chemam la gradi pe Mickey si pe Minnie (ca asta-i obiceiul la aniversari) si ducem tort si suc (majoritatea prietenilor ei sunt la aceiasi gradinita, asa ca ne-am scos )

si mai facem o tura acasa pentru rude, nasi, cumetri, etc

Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Si acum un anunt pt tufetele excursioniste :

Va rog sa-mi confirmati din nou cine doreste sa vina la intalneala de la Sibiu din 11-13 mai pt ca a ramans ca-n tren si trebuie sa finalizez discutiile cu cazarea si depinde de cate familii suntem, am gasit o pensiune dar are doar 7 camere, alta are 10 si tot asa

Ca si pret avem 120-140 ron/camera/zi/cu mic dejun, poate gasesc si mai jos dar din ce am vazut pana acum, cele cu preturi mici nu au restaurant ceea ce nu ne coafeaza deloc

Eu sper sa ne strangem cat mai multe

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andiaroro

Olga- La francezi doar conopida nu e recomandata. Ai retinut nuanta: nu-i recomandata, dar nu-i interzisa. Asta pentru ca ar face laptele putin amar si sunt bebei, care nu-s incantati.

Ca idee...Dupa ce l-am nascut pe Alex, prima mea masa la spital a fost: fasole cu carnati.
Si am nascut intr-o maternitate considerata intre primele 3 in Fr.

La Anastasia mi-au dat o chestie, care m-a uns pe suflet in momentele alea: un fel de tocanita de castraveti murati cu carne de vita.

Sunt interzise toate in listele tale, asa-i?


ana

alexandre (17.02.2006) si anastasia (14.03.2009)





Francezii astia nu prea sunt normali la capul lor!

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Si acum sa zic si eu "buna ziua", civilizat!

Am o restanta care nu mi-a dat pace toata dimineata, dar n-avusei timp sa intru. O tona de pupicuri Sophiei pentru prima propozitie! . Acum sa te tii Ilinca!

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Eu am carutza de treaba dupa mine. Si chef ba! Dar ma mobilizez ca trebuie. Abia astept sa mearga Oli acasa si sa ne povesteasca cum a reactionat David... am eu emotii...

Ina bafta la examene! Si sa stii ca am admirat toate recomandarile facute fetelor si, cum lucrez si am lucrat cu multi fashion editori, da-mi voie sa-ti spun ca CHIAR AI TALENT! E musai sa-l valorifici cumva. Pune mintea la contributie si gaseste o modalitate de a-l valorifica!

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput