Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (50)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui navicula

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Alina, o luati pur si simplu de la inceput, cu ce vrei tu, fructe sau legume.
La noi, marul n-a fost acceptat deloc.




M-am linistit, ca am citit in link-ul postat de Krissy pe FB, ca pot sta doar pe lapte de mama pana la 7-9 luni. Poate pana atunci reuseste si el sa inghit o lingurita de mancare.
Incerc astazi iar cu dovleac, sa vedem daca domnul o sa doresca, desi ma indoiesc.

Alina , Paula Maria(9 octombrie 2007) si Luca Tudor (25 august 2011)


cum , nu vrea nimic chiar?
fa-i piure de cartof dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Avocado e destul de neutru la gust, ii combini cu ceva. Eu ii pun dimineata: 2 cuburi de dovleac copt, 1/3 banana sau 1/4 si avocado mai putin de un sfert. Ieri a ras tot, azi abia a luat 3-4 lingurite.

Alina, laptele-i baza acum, diversificarea e doar pentru gusturi noi si textura timp de cel putin 2-3 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Deci ma fac eco....avem scutece eco,avem detergent eco de rufe si asteptam si sapun eco tot pt cutece,de fapt Rares e eco hihihihihi....azi ne-am intalnit cu V_florina,scurt dar tare placut,Stefan e un grasut tare simpatic iar mamica lui tare draguta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morenna spune:

Citat:
citat din mesajul lui navicula

Morenna multumesc de urarile anticipate, dar astazi il sarbatorim pe Stefan de V_Florina. La multe lunite scumpule sa cresti mare sa fi sanatos si sa mananci tot ce-ti da mamica (nu ca Luca )


Alina , Paula Maria(9 octombrie 2007) si Luca Tudor (25 august 2011)
asa e am crezut ca suntem in 25 imi cer scuze Stefan dar iti urez acum La multe lunite puiut STEFAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Citat:
citat din mesajul lui navicula

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Alina, o luati pur si simplu de la inceput, cu ce vrei tu, fructe sau legume.
La noi, marul n-a fost acceptat deloc.




M-am linistit, ca am citit in link-ul postat de Krissy pe FB, ca pot sta doar pe lapte de mama pana la 7-9 luni. Poate pana atunci reuseste si el sa inghit o lingurita de mancare.
Incerc astazi iar cu dovleac, sa vedem daca domnul o sa doresca, desi ma indoiesc.




cum , nu vrea nimic chiar?
fa-i piure de cartof dulce

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)





Deabia de saptamana trecuta am inceput sa-i dau si deocamdata nu am gasit nimic sa-i placa. Nu inghite, se stramba in toate felurile cand simte in gura, mesteca anemic si apoi scuipa. E interesat de mancare, cand ne vede pe noi se intinde la orice ai in mana. Maine sper sa ajung sa-i cumpar cartof dulce, dar nu-mi fac mari sperante ca o sa-i placa.
Perseveram, vorba fetelor pana se insoara s-a diversifica.
Anda stiu ca laptele e baza si a luat destul de bine pana acum. Dar stii tu cum sunt mamicile am vrea ca atunci cand ne hotaram sa le dam mancare sa ia tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

La multe lunite si din partea noastra sarbatoritilor !!!!!!!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Buna fetelor,

Multumim mult de urari, astazi am facut si noi 6 lunite! I-am cantat lui Stefan, si el s-a pus pe plans :)

Noi am fost intr-o fuga la Braila, ne-am vazut cu Mady Bulancea si Rares. Imi pare tare bine ca am reusit sa ne intalnim. Totul a fost asa relaxat, parca ne stiam de cand lumea. Rares are doi dintisori si este un cuminte (cel putin in vizita a fost, sic! :))) Baietii s-au super extaziat la camera foto :))

Alte noutati nu avem. Ah, am scris si pe FB, am cazut din pat. Din patul ala de la hotel, am cazut in timp ce dormeam, am cazut cu tot corpul meu :))) Nu stiu cum si ce s-a intamplat. Restul noptii am dormit cu un bat in c.. de frica sa nu se repete schema. Voiam sa ne mutam si acasa in pat cu Razvan, dar cel putin pt moment mi-a trecut cheful :)))

Sanul meu este asa si asa. Rana aia s-a vindecat, dar tot a mai ramas ceva, parca de profunzime. Se vede exact in varful sfarcului un mic crater, si la supt se vede rosu, de parca ar fi fara piele. Dau cu lanolina cand pot, strang din dinti la supt, si sper sa treaca. Cu mulsul a mers doar o zi, insa nu scoteam cine stie ce lapte, si mi-a fost teama sa continui si sa-mi scada lactatia. Ah, si mi se parea ca pierd o groaza de timp, asa ca tot respectul meu pentru fetele care fac asta constant.

Voiam sa mai spun ca Stefan a acceptat imediat canita cu cioc. Cred eu ca din cauza ca poate suge din ea, iar el care este un iremediabil indragostit de tzitzi, probabil le confunda. Daca ar fi plina cu apa, ar bea fara oprire.

Multa sanatate celor cu problemute, am citit ca ar fi cativa... Andrusca de Crisspy, Emma de Andy...



La multe lunite anticipat pentru 6 lunite ale lui Luca de Navicula, Eric de Gliana si Andra de Crisspy! Sa traiti frumosilor, sa cresteti mari si cuminti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

La multe lunite Stefan!Sa cresti mare,sanatos si cuminte!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui madybulancea

Deci ma fac eco....avem scutece eco,avem detergent eco de rufe si asteptam si sapun eco tot pt cutece,de fapt Rares e eco hihihihihi....azi ne-am intalnit cu V_florina,scurt dar tare placut,Stefan e un grasut tare simpatic iar mamica lui tare draguta....



Mami de Razvan si Rares



da, f frumos. Noi in casa nu mai cumparam demult produse chimice de curatat. Otet, bicarbonat, ulei esential, ulei de masline, spirt, lamaie...cam astea sunt produsele care le folosim si suntem fffff multumiti ca ne curata ditamai apartamentul. Detergent eco am luat de la biobunatati+ solutie pete. Avem si solutie bio pt curatat/spalat fructe si legume, tot de la ei....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

La multe lunite puiutule. Esti singurul sarbatorit azi, cine e ca tine
Pupicei
Traiasca LUCA TUDOR


Mergi la inceput