Strugurasi de Sept-Oct2011 *39*

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

super Anca. Mersic
Cum e cu marimile? corespund?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

mi a venit decizia pt indemnizatie
in curand sper sa vina si baniiiii

_


de T 5+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARINAENACHE spune:

Magazinul next este si in mall-urile din Bucuresti...
A facut cineva comanda pe site-ul acesta http://www.nextdirect.com/ro/en/home?chg=redir ??? Corespund marimile?
Va pupam cu drag... Multumesc pt sustinere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

da marimile sunt ff ok, ca sunt si pe luni dar mai ales ca sunt pe kg.De ex Iancu are de 3-6 luni pt 8 kg si ii vin perfect o sa ii vina exact pana la 6 luni.Cele de 6-9 luni(am luat si din alea) ii sunt marisoare deci sunt exact pt varsta lui dar depinde de copil el avea acum o saptamana 8 kg.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Mersic Anca
Eu ma gandeam sa ii iau 9-12 :)))


Sotul si sotia, seara in pat. Sotul:
- As vrea sa facem dragoste acum.
Acum, te doresc atat de mult!
Sotia buimacita de somn:
- Te rog, nu acum. Mi-e foarte somn si
ma doare capul. Maine! Iti promit!
Sotul:
- Sssssst! Vorbesc la telefon!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariasophia2 spune:

buna fetele! nu am mai scris cateva zile bune,dar sa stiti ca v-am citit.noi suntem bine , acum 2 saptamani am fost la pediatru si aveam 6.800 kg.in rest nu a vrut sa imi dea nicio analiza ca a zis ca la infectie urinara copilul nu ia in greutate 2 kg in doua luni iar pentru problema ei cand face caca la stranut,tusit etc nu a astiut ce sa zica dar ne-a dat 2 creme fff bune. dar trateaza efectul si nu cauza,insa nu vrea sa ne dea niciun fel de analiza.ea mai are zile in care face stropi si zile in care nu,deci e un progres,pt ca inainte facea non stop.acum nu mai e iritata.noua ne-a crapat gingia si ne-au dat 2 dintisori si suntem tare agitate...

alayna , vacanta placuta! ma bucur ca ti-a revenit lactatia si stiu cum e,te inteleg perfect.te-am citit zilele trecute si spun ca te inteleg pt ca eu am trecut prin aceleasi momente.nici a mea nu accepta absolut nimic in afara de san chiar daca ii e foame.nici macar suzeta...sa dea Domnul sa avem lapte atat cat trebuie altfel nu stiu ce ne face cu puii nostri incapatanati
sei,lali eu va citesc de mult timp , v-am mai zis,insa de voi doua m-am atasat ff mult,de multe ori voi mi-ati dat putere sa trec peste multe,doar citindu-va.aici va e locul,alaturi de celelalte mamici
natalia sa va fie de bine vacanta,taree mult as avea si eu nevoie de una ,dar din pacate nu se poate din cauza serviciului sotului
lena tu si cu ionela sunteti un izor de informatie in ceea ce priveste cumparaturile pt bebei,site-uri utile si alaptare.chiar imi sunteti de un mare ajutor
helena felicitari pt puterea de care dai dovada, nu e usor dar faci fata cu brio.petru iti va multumi mai tarziu
may3,ma bate si pe mine gandu de un sling,dar nu cred ca fiica/mea ar sta in el.nici in carucior nu sta...
toate fetele,iertati greselile dar scriu cu fata in brate si m-am cam lungit cu ditamai cearceaful
p.s multumesc tutror de sfaturi si incurajari atunci cand eram suparata ca sophia se irita.acum avem si noi scutec,sa vedem cat ne tine fara iritatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariasophia2 spune:

marianaenache fii tare pt mama ta,nu trebuie sa te vada suparata.o sa vezi ca se va face bine,ma voi ruga pt ea,o sa inteleaga ca nu poti fi fizic alaturi de ea pt ca ai doi bebei si ea la randul ei e mama.imi pare rau pentru starea ei de sanatate,pentru mine mama e pe un piedestal langa fiica-mea si sot,sunt oamenii pt care sunt in stare de orice, te inteleg. curaj ,si da-i si ei din curajul tau,optimismul ajuta la vindecare uneori mai mult decat medicamentele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariasophia2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui zubi

neatza

Marina, chair daca unele persoane par slabe, de fapt, cad trebuei sa lupta, pai lupta si nimik nu li se mai pare greu, stiu ca te simti aiurea ca nu poti fi langa ea fizic, dar nu ai ce face, o sa treaca, ai sa vezi, si totul o sa fie bine; este foarte bine ca s-a dus la colentina, este un spital bun, si tot ce e luat din timp este ok, stai linistita mamico

camady, tu intrebai unde papa bebeii, eu nu am scaun:(, asa ca il pun in carucior, i-l ridic un pic si gata, dar nu prea are rabdare el sa stea prea myult, si mai pe la sf mesei,deja se intoarce si se smiorcaie sa il iau de acolo dar alta solutie nu am, deocamdata este ok.

fetelro,azi in kk lui ayu se vedeau niste firisoare engre, multe si f subtiri si scurte, negre, ca nsite ..ate, scame nu situ cum s azic, ce o fi? el are nasul cu mucisori de vreo sapt, iara ma cam ingrijoreaza,ca nu ii mai trece, tot ii dau cu nsite ser si o pompita.....

Zubi, cea mai fericita cu AYAN ( 02.09.2011 )
Multumim Doamne in fiecare secunda


zubi , baietelului tau nu ii cade parul?e posibil s fi inghitit fire de par.fetitei mele ii cade parul si cum baga orice in gura am gasit si un fir de par in kk...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui zubi

neatza

fetelro,azi in kk lui ayu se vedeau niste firisoare engre, multe si f subtiri si scurte, negre, ca nsite ..ate, scame nu situ cum s azic, ce o fi? el are nasul cu mucisori de vreo sapt, iara ma cam ingrijoreaza,ca nu ii mai trece, tot ii dau cu nsite ser si o pompita.....

Zubi, cea mai fericita cu AYAN ( 02.09.2011 )
Multumim Doamne in fiecare secunda



Zubi.. asa am gasit si eu in caca Elenei firisoare negre , ne-am speriat ca e sange.. si am tot pipait si luat firisoarele.. cu siguranta sunt din mar..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


Mariasophia, ma bucur ca sunteti bine. Ce creme ti-a dat medicul?
Era o mamica pe forum (madybulancea) care spunea ca nu mai are probleme de cand foloseste scutece lavabile. Ai putea sa ii trimiti un PM. Vezi aici http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167067&whichpage=6

Ma simt onorata ca sunt pe aceiasi linie cu Ionela

Zubi, i-ai picurat in nasuc colargol, cumva?
Eu am mai patit dar cu un fel de pete, nu firisoare. Oricum, daca nu se repeta si bebe are o stare ok nu cred ca trebuie sa te alarmezi


Mergi la inceput