Strugurasi de Sept-Oct2011 *39*

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

rach

http://www.vanstore.ro/scaun-masa-multifunctional-multi-p-9856.html

http://www.vanstore.ro/scaun-masa-agnieszka-p-9418.html

http://www.vanstore.ro/scaun-masa-royal-p-4955.html

http://www.vanstore.ro/scaun-masa-idea-2011-p-8019.html

site-ul asta mi-i se pare ieftin, sau poti da o raita prin hypermarketuri, s-ar putea sa gasesti prod mai ieftine cu 20% ca in hyperm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abmariana spune:

Am pus si noi poze la baita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abmariana spune:

La MotherCare au reduceri de 70 %. Mie-mi plac f tare hainutele lor, dar au preturi exorbitante. Insa cu asa o reducere sunt chiar accesibile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Vreau si eu in bucuresti

Anton e un scump cu ochi albastri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

asa si la noi Mothercare, nu te poti apropia cu preturile lor, insa la reduceri am luat cateva chestii super de calitate de la ei.

frumos anton, baiat mare si pufos

may¿¿

Uitati ce chestie misto am gasit: www.pixmania.com/es/es/10826825/art/noname/ramo-de-calcetines-rojo.html" target="_blank">buchet facut din ciorapei. Care ma invitati la onomastica ca fac repede cadoul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Buna seara!

Eu azi am fost afara apoi am gatit si apoi la cumparaturi... abia acum am reusit sa intru.

Stefy, sa va faceti bine repede! Eu inca nu am gustat cartoful dulce l-am vazut prin magazine dar nu m-am incumetat inca sa-l incerc sa incepeti cu dreptul diversificarea!

Anca, bine ca ai scapat de stresul cu alunita! La Medicover ai fost la un medic pe care-l stiai? M-ar interesa un medic bun, si eu am abonament si am o alunita pe spate... bine nu mi-am facut inca suficiet curaj sa merg.

Alayna, sa calatoriti cu bine si sa aveti parte de o sedere frumoasa acolo! E foarte fain ca mergeti si ca sunteti asa incantati de calatorie. Cred ca Noura o sa fie in centrul atentiei acolo! E o scumpete mica!

Kora, sa-i fie de bine lui Dimitris papica

Inutsa, sa-i treaca lui Theo repede tusea si sa nu fie complicatii!

Jade, sa nu aveti nicio reactie dupa vaccin si sa-i revina repede starea de jucaus!

Natalia, super super!!! si eu vreau la munte

Matza, sa incepeti cu bine diversificarea!

Lali

Sei, super poza!

M-am uitat la poze, ce strugurasi fruumosi!

Merg la culcare si revin maine, noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Vreau si eu in bucuresti

Anton e un scump cu ochi albastri


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011




Buna seara !

De ce vrei in Bucuresti? Iti place asa murdar cum e?

Mai dragele mele....chiar daca nu mi-ati simtit lipsa, eu v-am simtit-o zilele astea...

Sunt franta, insa ma simt datoare cu cateva raspunsuri.

May nici nu stiu daca am apucat sa iti multumesc pentru afisarea banner-ului pe site. O fac acum: MULTUMESC din tot sufletul si iarta-mi greselile...

Alayna , zbor linistit si Allah ma`ik! Sa va intoarceti cu bine inapoi.


Oana a ajuns coletul tau ieri. Deja am fotografiat lucrusoarele, frumusele de altfel si in zilele care urmeaza o sa le poti vedea si pe blog. Multumim inca o data.

Inutsa sa treaca raceala.

Sei , sper ca sunteti mai bine.

Zubi ma bucur ca ai ascultat sfaturile lui Lali si faci ceva si pentru tine. Esti o mamica frumoasa si draga mie. Nu-mi place sa te stiu trista sau panicata din varii motive. Ayu este un copil binecuvantat cu asa o mamica iubitoare si grijulie.

Jade il ador pe bebe T.

Mikka, multumesc.

Lali m-a amuzat tare povestioara ta...Ioi ce inteligenta ma simt si eu in fiecare zi cand imi zaresc fundul in cate-o oglinda., dar mai ales cand ma urc pe cantar si vad unde fuge acul...

Felicitari puiutilor deja diversificati si care raspund bine la noul meniu.

Insanatosire grabnica tuturor celor bolnaviori, mamici, tatici, bebelasi.


Noi trecem iarasi printr-un puseu...ca la carte. Lena. Trebuie sa recurg la tot feluri de trucuri, sa il fac pe Razvan sa accepte bibe. Am mai avut si alte tentative de testare a terenului numit "diversificare"...cu mici cuceriri. Bineinteles ca totul pe pipaite, mirosite si gustate. Astazi, a papat bebe al meu 2 lingurite dintr-un piure de mar si morcov copt, amestecat cu 2 lingurite de orez fiert.Am papat cu zambetul pe buze si ochisorii intrebatori... Am avut si surpriza ca nu a varsat.

Am fost si la control la pediatra , pentru ca de cateva zile R are nasucul infundat si respira pe gura, si am crezut ca a racit. NU are nimic, e doar aerul din camera foarte uscat. Umidificatorul in actiune!

Ne-a dat dna dr si o lista de diversificare, in care ne spune sa incepem cu supa de legume( morcov, telina, pastarnac), strecurata si amestecata cu putina formula....sa continuam asa cateva zile, crescand treptat cantitatea pana la 60 ml in 2 reprize si apoi, sa pasez cate putina leguma si sa fac treptat piureul tot mai gros, pana ajungem dupa 2 sapt sa adaugam si putina carne si sa inlocuim o masa. Apoi sa continuam cu suc de morcovi in care sa adaugam treptat si morcov fiert sau copt , pasat, pana se ingroasa bine. Apoi sa trecem pe sucuri si piureuri de fructe, tot asa pe rand. Si sa continuam apoi cu combinatii.

Nu stiu ce parere sa am in legatura cu schema asta! O fi bine? N-o fi? Inca ma mai gandesc. La noi citricele. merele ( crude) si cartofii sunt interzise.Cerealele, nu ni le prea recomanda, pentru ca R este frumos dezvoltat.

Avem aprox. 70 cm si 7,500 gr.

Nu stiu daca mai am ceva de zis.....:(



_

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011


Vizitati Sifonierul Strugurasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Hayat, ne-a fost dor de tine
Vreau in bucuresti ca aveti reduceri, targuri pt baby, livrarea gratuita etc :D

Felicitari pentru Razvanel cel voinic !!!

Dbunny, super buchetelul si eu am cumparat pentru seful meu din canada asa un buchet cu hainute cand a nascut sotia lui. Evident de pe un site din canada, la noi nu cred ca sunt asa... desi gasisem un site fain la un moment dat cu chestii de genu.
Am gasit http://www.suzetehaioase.ro/catalog/ghivece-cu-flori-din-hainute-211982
si mai au si asa

Noapte buna strugurime !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Hayat, ma bucur ca a ajuns in regula. tot ce e acolo sunt hainute la care am rupt eticeta, le am spalat dar eca nu a reusit sa le poarte deloc. doar vreo 2 sunt purtate de maxim 2 ori! Linkul il poti pune si pe bazarul dc ca sa il vada cat mai multa lume?

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2011 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Neata

Alex, mersic, vad ca e scumputa cu toate ca e mica. spala bine?
Presupun ca nu prea pot sa pun cratite in ea, nu?

Oana, e fotomodel Eca.

Racheel, pitica ta are cute cam ca a mea. O sa pun si eu niste poze. sunt mai vechi dar oricum nu e mare diferenta.





Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



Lena, noi punem cratiti in masina de spalat vase, doar ca nu mai incape multa vesela. E cam cat incinta cuptorului si acolo bagi cratiti, nu? Din experienta de pana acum, noi strangem vase de fix o incarcatura. N-am bagat inca oala de ciorba Daca gatim, mai strangem vase ptr un spalat. Problemamea e ca dureaza mult un ci lu de spalare. Spalare Eco- 170 min!!!

Mergi la inceput