MONTIGNAC (170)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

mersi ninha , cat despre slabit.. slabe sanse..nici daca as manca numai apa Evian 3 zile tot nu as da kilograme jos

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Buna fetele,

We placut si relaxant ptr toata lumea.

Eu iar imi fac planurile ptr meniurile de sapt. viitoare.
Imi propun musaca de dovlecei Monti, musaca cu cartofi ptr ceilalti din casa, supa de pui, orez integral cu legume si snitele de pui,chiftele.
Ar trebui sa fie suficient ptr toata sapt.

Meniu ieri:
p. prajita cu humus si castraveti + cafea;
pepene galben;
sarmale in foi de vita Monti + iaurt 0%
cioco neagra (2 patratele)
salata mare verde cu de toate + omleta

Meniu azi:
cereale Monti cu lapte + cafea
mar
sarmale (inca mai am)+iaurt 0%
cioco neagra
probabil paste integrale cu sos de rosii.

A, si vroiam sa va zic ca recitesc cartea lui Monti, cea adresata in special femeilor.
Pune mare accente pe mic dejun care trebuie sa fie masa principala a zilei, pranzul cu antreu, fel principal si desert, si cina usoara.
Cred ca daca mesele ar fi asa consistente, n-am mai avea nevoie de gustari.

We placut si conform,




Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Brandu, distractie placuta in Franta

Escu, tu mai tii acum monti? Foarte utile linkurile mai ales cee cu retete. Poate le pune pe prima pagina Dana sau Brandusa ca ele se pricep.

Cristina, si eu mananc mese destul de consistente asa ca am renuntat la gustari. Cu ce legume faci orezul integral? Nu am facut demult orez.

Meniu ieri:
MD: mozzarela, wassa
P: salata cu ton, gulie si avocado
C: mancare de mazare cu ochiuri

O zi frumoasa si monti sa aveti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Buna dimineata, frumoaselor!

Haideti la o matinala!

Ieri noi am sarbatorit Dragobetele, asa ca am mancat inghetata si chiar cu frisca. IAri azi o sa-mi mai fac o pofta: sushi. parca am innebunit in ultima vreme!
dar in restul zilei sunt cuminte.

In legatura cu sfatul lui Monti sa mancam trei feluri la pranz, ar fi ok daca am putea sa ne asiguram ca toate cele trei feluri sunt de acelasi tip, ori glucidic, ori lipidic. si mi se pare cam greu. pe de alta parte si portiile ar trebui sa fie foaaarte mici.

Azi la
MD: ou fiert cu rosii;
P : pulpite sau pipotzele, nu stiu sigur, cu salata de fasole verde;
C : sushi

Cum va petreceti we? am auzit ca o sa fie f cald si frumos afara. eu as vrea sa ies cu gagalicele afara la joaca.

va pup, we fain!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Buna dimineata fetele,

Haideti la o aromata!

Eu sunt happy... astazi cantarul meu este foarte generos.. l-a prima ora mi-a aratat ca ma sutine doar cu 70.8 KG...
Am vazut pe propria-mi piele ca daca mananc doar un fel la o masa( Andanii) se da mai repede jos..

In wk am fost conforma, nu am reusit sa urc foarte des cele 7 etaje( doar de vreo 2 ori) insa am impins caruciorul prin zapada+apa

Meniul de azi:
MD: iaurt+gem Topoloveni; cafea
G: migdale(25 buc)
P: fasole verde cu carne de pui
G: cioco neagra 2 bucatele
C: ciorba de legume.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORE33 spune:

Dupa o saptamana, chiar daca nu am reusit sa scriu in fiecare zi chiar am reusit sa slabesc 800g.Cred ca este ok , tinind cont de faptul ca am mancat haotic ,incercand sa ma obisnuiesc cu un alt stil de viata. Ma rog, ma straduiesc.
MD o cafea si cereale cu iaurt
D supa cu legume si carne de vitel
C salata cu ton

G mere verzi
Multumiri fetelor care scriu meniuri zilnice!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Buna fetelor,

Nu am avut un weekend conform si imi dau eu bataita. Am fost un pic deprimata si obosita si uite asa nu mi-a mai pasat de nimic desi stiu ca tot eu voi ramane prost dispusa cu cantarul. Il voi evita pana sambata viitoare.

Meniul de azi:

MD 2 mere
G 2 morcovi
P: 4 rosii, 40 gr feta, 2 oua si sa vad daca mai cumpar ceva, as manca niste somon afumat.
G caise uscate
C mici cu salata. am vazut ca au mustar, sunt din carne de vita si in compozitie scrie mustar. Nu stiu daca sunt 100 % conformi daca nu as face niste chiftele de ton.

O zi buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Carmen felicitari si la cat mai multe kg minus :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Am venit sa va aduc pupici in fuga mareeeee

Carmen felicitari :) puppp .... "cine stie cunoaste" .... iti spun din propria experianta ...
Carmen cam multe 25 migdale ..... incearca sa te limitezi la 10-12 bucati

ninha ti-ai facut de cap azi nu ??? tot voiam sa te intreb , in ce zona stai ???

Stefania .... eu personal ma cantaresc la luna .... eu saptamanal nu mai dau jos satisfacator si decat sa ma deprim mai bine nu ma cantaresc e foarte bine ca ai decis sa nu te urci pe cantar decat atunci cand stii ca te vei bucura de ce-ti arata

Lore felicitari pentru gramele slabite .... e foarteee bine

andanii

2007...2012 de la 95 la 66.5 kg :):)

Mergi la inceput