La Multi Ani Maria, Lucas!!! Fluturasi 2011 (128)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

pai catank, iti dai seama ca fasolica avea alt gust decat piureul ei, da pare intersanta placinta dar nu ma apuc sa fac aici, cel putin , pt ca varzade aici e ff sarata si are alta textura si alt gust..auzi la placintele astea se zice la voi alivenci? ca imi aduc aminte de Creanga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

catank, nici eu n-as fi vrut pire mniam-mniam cand probabil mirosea toata casa a fasole cu "adidasi: de purcel felicitari pentru programul facut azi Ioanei, super

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

ailed varza poate fi sarata, ideea este sa o speli in multe ape caldute sa iasa sarea. Eu folosesc varza murata doar ptr placinta, nici sarmale din varza murata nu-mi plac (doar in vita de vie, ardei umpluti...sau vara in fel si fel de frunze sau mai special flori de dovleac sin alea mari si galbene, sunt atat de dulci si parfumate)
Legat de placinte, nu le zice asa la noi in zona....
madutzasunt tare mandra, ...unde mai pui ca doarme ptr prima data in patutul ei ziua, in general doarme in patul mare... Am Schimbat tot azi...Pai stau cam mult la laptop 3 ore cat doarme ea...o pazesc ptr ca imi este frica sa nu pici din pat...Daca se va obisnui sa doarma in patut pot iesi din camera linistita. Momentan sunt cu ochi pe ea sa vad daca se intampla ceva...se trezeste...plange....Pana in prezesc inca doarme
Cand ii dadeam piure cu insistente pana i-a prins gustul, ma gandeam la tine, ...nu m-am lasatMultam mami!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

catank, nici mie nu-mi place varza murata, decat in sarmale, in rest nuu. mi-ai dat o idee cu florile de dovleac
mada, te pup mami!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

catank, nici mie nu-mi place varza murata, decat in sarmale, in rest nuu. mi-ai dat o idee cu florile de dovleac
mada, te pup mami!

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


sa faci musai, sunt in primul rand gustoase, fine si de mare efect . Eu mergeam prin tarlaua de porumb ....pe ici colo erau semanati dovleci, si adunam florile in cosul pescaresc ptr a nu le ciufuli....Sotul imi spunea ca i-am risipit o caruta de dovleci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

buna !

urez si eu fluturasilor care au implinit 1 an Maria si Lucas ,La multi ani !!!
sa cresteti mari ,santosi , norocosi si sa le aduceti multe bucurii parintilor vostri !!!
La multi ani Maria!!!
La multi ani Lucas!!!
Strumph

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

La multe lunitze Diana de lparpala!si cu intarzierea de rigoare si pt Ilincutza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

La multe lunitze Diana de lparpala!si cu intarzierea de rigoare si pt Ilincutza!

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


La multe lunite si din partea noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Mamici, nu am apucat sa citesc inca legat de capitolul olita....f putin in Capraru....Care e varsta optima ptr olita? (din experientele voastre ...ca practica bate teoria de multe ori ) Dar ptr renuntarea la pampers...Madutza, m-ai pus pe ginduri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut,

intru repede ca n-am vreme.

La multe lunite frumoase si sanatoase pentru Diana de Lparpala.

Multumim de urari.

Catank varsta optima pentru olita este atunci cand copilul poate urca si cobora singur o scara de zidar. Aia de se sprijina de perete. Asta se intampla +- in jurul varstei de 2 ani. Pana atunci parerea mea e ca n-are rost nici macar sa te gandesti la ea. mai sunt multe de zis aici dar chiar is pe fuga.

Mada si mie imi place martipanul. Mai sunt si prajiturelele alea mici din martipan ( porumb, piersica, broscuta) ufffff mi se face foame. Gata subiectul asta ca eu sunt la regim.

Chiar cum mai stati cu regimul. Eu bine dar nu stiu de ce nu dau jos, sunt cam dezamagita.

Delia tu apa mai bei?

O zi minunata

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput