La Multi Ani Maria, Lucas!!! Fluturasi 2011 (128)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

haideti la cafeluta aromata si fierbinte, mai dau si eu una pe langa a madutezi

madutza hop ca am aparut.... martipanul este exact ca un carton, a zis binecatank da, martipanul de casa este facut din zahar si migdale, dar in cofetarii nu stiu sigur.

chiar, ce-o fi asa la moda cu martipanul asta....

catank daa, arata beton mansarda pare a fi crem, sau un alb murdar, nu? este frumos tare. eu imi imaginam altfel. deci pe crem ar arata si mai si. si canapeaua crem si zugraveala la fel cu canapeaua

simona este foare frumos ca faceti acasa. mie imi plac tare mult petrecerile in familie si mai ales cu multi copilasi si la urma urmei ce atata restaurant cand ai ditamai casa si curte...vara poti tine ceva afara....

miki, alehiam va doresc un inceput de servici cat mai bun si va asteptam sa ne povestiti cum a fost prima zi. mai ales tu miki, sa ne povestesti cum a fost si la servici si acasa cu noua bona

bb_yasmi inca dormi? hai sa ne povestesti

fetele, Anastasia a fost asa sociabila... de nu-mi venea sa cred.... stiti ca va zisesem eu ca imediat pune buzita la lumea noua. ieri a pus putin buzita cand au venit si atat. s-a obisnuit apoi, au luat-o in brate toti, s-au plimbat cu ea de manuta, mai ales fetita nasilor si cealalta fetita daca n-au mai plimbat-o pe Anastaisa....si ei ce-i mai placea....
dupa ce au plecat toti am schimbat-o, i-am dat titi si a cazut lata de obosita ce era.

mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- buna dimineata!
- primul lucru dupa ce am deschis netul, a fost sa intru pe picasa, apoi la fluturasi./ am vazut un baietel frumos si smecheras- ghetutele rosii ale lui lucas mi-au placut la nebunie, iar anastasia a fost superba si finuta cu rochita si sandalele lila,iar mamicile au fost si ele sic- pe gustul meumamici frumoase, copii frumosi, zambete, torturi apetisante- si intr-adevar cel al lui roxy parea de casa,asa ca eu am salivat nitel langa- va doresc in contiunare multa sanatate la bebici- care sunt deja copii mici, dupa clasificare- si la parinti, sa aiba putere si rabdare sa-i creasca frumos!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

bb_yasmi am vazut pozele acum, noroc cu tine viss
designer se face Lucas tare frumos a fost si elegant si sunt tare frumoase ghetutele rosii ce dulce este cum se stramba el acolo si tu esti asa slabaaa...

viss tortul a fost, intr-adevar de casa. iti dai seama cand o sa tai tu moturile? abia astept sa-i vad pe frumosii mici si dulci

mergem sa papam.
ieri a papat Anastasia la masa cu noi, apoi i-am taiat un mar feiute si l-a papat pe tot

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-ally- cum afost in week-end la surori? foarteeeeeee bine?sa ma anunti dc i-ai vazut pe pitici, ca apoi sa-i stergde pe albumlas cateva ..
-deea- mai mami, dar scurt, scurt.dar am citit ca l-ai avut pe tatalk tau la tine, asa ca.. te asteptam mai des sa ne povestesti despre ana, dar si despre voi, in general
- lalely- sa inteleg ca dupa ce i-ai vazut, ti s-a facut dor de ei, nu?multumim de comentarii
- miki- bafta! e prima zi de servici?! emotionant!revederea cu colegii, despartirea de copii, revederea copiilor dup-amiaza/sau seara- ca ziceai ca scapi tarziu de totpoate ai timp sa ne scrii cateva cuvinte la 2-3 zile
- ailed- dupa cauterizarea negului, raman dureri dupa, la locul respectiv? ti-ai dat seama ca ar supara-o ceva pe andra apoi?voi ce mai faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

multumim frumos pt urari!!

viss m ai priuns in actiune!! puneam pozele si nici nu am apucat sa anunt multumim frumos pt comentarii!!

noi iarasi pe fuga. juniorul este tot la buni. tre sa pregatesc micul dejun la printesica, sa strang prin living ca este plin de plase de cadouri, de haine nebunie!!! si apoi sa ajung dupa junior si sa merg cu ei la dr. deci,.....program incarcat...

simo
roxy, pooop micuta anastasia!! frumusica foc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-da, roxy- o sa fie emotionant! mai ales ca la botez- nu mi-a placut cum au fost imbracati copii- hainele nu au fost spalate inainte- sonia a facut alergie pe torace- era plina de bube rosii,ca era un tiv gros si batos la nivelul taliei-asa ca a treb sa-i schimb- si eu nu luasem haine prea smechere, ca nu ma asteptam, sa ramana imbracati in hainele mele..acum i-am luat soniei o rochita, nu-mi mai place..am 3 variante- ei, nebunie!!!ptr sergiu am 2 camasi, dar deja ma uit dupa altazici ca-i trimit la insurat/maritat, nu alta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

viss o sa fie frumosi oricum ar fi imbracati
am uitat sa-ti ziz...ce-mi plac pozele noi...cum se catara Sonia pe patut si Sergiu in cutie si ce debandada au facut in camera....Sonia la dulap Sergiu pe jos cu altele....mai dau un mozol si la oglinda
sa stii ca acum nici pe mine nu ma mai deranjeaza deloc dezordinea. ba chiar imi place sa vad jucarii prin toata casa
inainte parca eram obsedata sa nu vad un lucru nepus la loc dar acum....imi place asa sper sa nu devin vreo dezordonata

bb_yasmi m-am lamurit ca ati facut la restaurant. ca nici nu mai stiam sigur. ba ziceai ca faci acasa, apoi la restaurant....apoi am pierdut firul spor la treburi azi

Anastasia se piaptana

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ally v-ati distrat? cum a fost ? hai ca ti-am facut un nessquick si se raceste

gata, acum chiar mergem sa papam.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Alehiam,mami scumpa ...iarta-ma ca am uitat complet ca si tu "debutezi" astazi..O zi usoara si acomodare rapida!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Yasmi, f frumoase pozele! Iar Lucas este superb . pe tine mami as fi vrut sa te vad asa mai pe de-a intregul

Mergi la inceput