buna

buna | Autor: alinanecolau

Link direct la acest mesaj

fetelor,poate ma ajutati cu un sfat,fetita mea are 9 luni si nu doarme noaptea,se trezeste plangand din ora in ora si vrea sa suga,inca o alaptez,a mai trecut cineva prin asta?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paulush spune:

Da, mai toate am trecut prin asta.
Copiii mici se trezesc des noaptea, e normal.
Poate daca o iei in pat langa tine nu mai plange asa, nici tu nu te trezesti complet cand cere ea piept, e mai simplu pentru amandoua, tu poti continua sa dormi.

E normal, va trece.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinanecolau spune:

paulush,multumesc frumos pt sfat,ea doarme cu mine de la inceput,dar nu stiu cum sa fac sa nu mai manance noaptea,la 9 luni are 10,5 kg si 76 cm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Cat de diversificata este? Conteaza si ce mananca seara, inainte de culcare. Incearca sa-i dai ceva un pic mai consistent, care sa se digere mai greu. Asta va face ca prima trezire sa fie un pic mai tarziu...in rest, trezirile noaptea pot fi cauzate pe langa foame si de o eruptie dentara, alint(in sensul bun), sete...
Ce sa zic, al meu are 1 an si 4 luni si tot mai am treziri noaptea...uneori doar 2 pe noapte, alteori 3-4 sau chiar din ora in ora, mai ales acum ca-i sunt inflamate locurile unde vor sparge caninii.
Deci, da....vorba lui paulush, cam toate am mai trecut si inca mai trecem prin asta, asa ca nu te speria


mamica de Andreea Bianca(05.12.04) si Victor Darian(05.10.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinanecolau spune:

eveline,multumesc pt sfat,fetita are 5 mese pe zi,dim lapte, pe la 10 fructe simple sau cu biscuiti,la 2 piure de legume cu carnita sau ou,la 6 iaurt cu fructe sau branzica si seara inainte de culcare lapte de la mami cat incape,oare nu se satura?dinti are 6 deja,sa-i fie sete?nu stiu ce sa mai cred

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Alina, incearca sa-i dai un pic de apa sau ceai.
Asa cum zicea si Eveline, poate e vreo eruptie dentara -pipaie-i gingiutele si vezi daca simti ceva ca ar vrea sa sparga.

Ea are suzeta? Baietelul meu a avut o perioada asa, cand plangea dupa suzi,cum i-o dadeam cum adormea. Dupa o ora o lua de la capat.

Ai o grasunica sa-ti traiasca!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinanecolau spune:

kora,de la 2 luni nu mai vrem suzeta,apa sau ceai nu bea decat cu lingurita,dintisori are 6,4 sus si 2 jos,e posibil sa mai iasa altii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

pe la 8-9 luni fii'miu se trezea si din jumatate in jumatate de ora sa suga. Era in plina perioada de eruptie dentara. De pe la 4 ani doarme neintors 10 ore. Deci,nu te panica, nu va dura o vesnicie.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinanecolau spune:

multumesc Laura,sper sa treaca,sa-ti traiasca baietelul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinanecolau spune:

scuze,n-am fost atenta,sa-ti traiasca ambii copilasi

Mergi la inceput