Nasterea la Arcadia - Iasi - Bv Simonik! (33)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DadaIna spune:

KATY_28 aici sunt produsele Avent.Apasa inainte pe pagini:
http://www.adfarm.ro/search.aspx?searchterms=avent
Lena nu sunt chiar scumpi.Sunt totusi firme de prestigiu pentru copii: Agata Ruiz PRADA,Garvalin,See Kai Run etc...si totusi sunt piele.
Eu am vazut in magazinele de la noi niste turcisme din piele ecologica la pretul asta.Si nu se compara papuceii astia cu H&M sau Zara care fac papucei din carton.Avem si noi luati si H&M si de la Zara insa aia nu-s papuci:)) Sunt frumueei ca design si atat.
Cam tot pe acolo la preturi sunt si papuceii Melania.
Sunt scumpi doar pentru faptul ca ii poarta foarte putin pentru ca ne cresc repede copilasii si piciorutele lor de asemenea.
camelia33 da drumu' la apa fierbinte in cada, fa aburi in baie si tine fata acolo vreo 10 minute.Sau pune-i si fa-i o baita cat de fierbinte suporta ea.Important e sa se faca aburi.Daca sunt mucisori ii curg la baie ca se decongestioneaza nasucul.
Daca nu cu spray cu apa de mare.Cum mai spuneam, la noi functioneaza de minune Humex-ul:
http://www.farmaciastejara.ro/humex-apa-de-mare-nou-nascuti-si-copii-p-4038.html
Noi am iesit mereu in curte cand au fost peste -5 grade.Azi chiar s-a jucat cu manutele goale in zapada.Strangea zapada in manute.Nu m-am riscat sa ies cu ea din curte pentru ca nu am pe unde merge cu carutul iar pe trotuare e doar o cararusa si imi era frica daca mergeam cu ea in brate sa nu cad.Abia merg eu singura :))
In curte e destul loc de plimbat si mergem in casa cand vrem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KATY_28 spune:

DadaIna multumim pentru link.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia33 spune:

Multumesc fetelor. Eu acum am apa de mare de la Nivea si aspirator de la Merimar. O sa incerc si cu aburii sper sa fie mai bine.Si eu sunt racita ca stau mereu cu masca pe fata dar ea e fornaita dinainte .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DadaIna spune:

Cu placere .Pe situl ala e fain ca pentru fiecare marca de papucei puteti scoate la imprimanta diagramele pentru masurat sa puteti alege marimea corecta.
http://www.bigstep.ro/content/15-tabele-marimi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Claudia, apropo de diversificare, k ma intrebasei ca fac deja comanda de ustensile :))
Eu o sa incep sa ii dau cand o sa stea in fundulet. Inca nu stiu cu ce o sa incep dar probabil morcov sau mar... nu stiu daca o sa fie copt sau crud mai studiez. Cereale o sa ii dau mai tarziu cred ca dupa 8-9 luni.
Oricum pana la 9 luni 99% o sa fie lapticul, mancarea o sa fie doar pentru gust si textura.
Asta este planul meu, dar vedem cum o sa vrea Maia, pentru ca ea conduce.
A, si vreau sa incep cu baby led weaning.... adica ii pun in fata mancare, pe care are voie sa o pape si o las pe ea sa aleaga si sa pape. E risc de innec, dar mic. Eu mi-l asum. O sa invat si tehnici ca sa fiu pregatita. Oricum citisem ca atunci cand mananca ea singura riscul de inec e mai mic.
Eu nu ma stresez, am incredere k atunci cand o sa fie o sa stiu ce sa fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

CLAUDIA ai folosit si tu colargol? si eu tocmai am cumparat si i-am pus azi in nas dar in afar ca s-a murdarit nu am vazut nici un efect ,tot cu apa de mare am dat pana la urma ca nu-mi place sa aud cum fornaie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KATY_28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Claudia, apropo de diversificare, k ma intrebasei ca fac deja comanda de ustensile :))
Eu o sa incep sa ii dau cand o sa stea in fundulet. Inca nu stiu cu ce o sa incep dar probabil morcov sau mar... nu stiu daca o sa fie copt sau crud mai studiez. Cereale o sa ii dau mai tarziu cred ca dupa 8-9 luni.
Oricum pana la 9 luni 99% o sa fie lapticul, mancarea o sa fie doar pentru gust si textura.
Asta este planul meu, dar vedem cum o sa vrea Maia, pentru ca ea conduce.
A, si vreau sa incep cu baby led weaning.... adica ii pun in fata mancare, pe care are voie sa o pape si o las pe ea sa aleaga si sa pape. E risc de innec, dar mic. Eu mi-l asum. O sa invat si tehnici ca sa fiu pregatita. Oricum citisem ca atunci cand mananca ea singura riscul de inec e mai mic.
Eu nu ma stresez, am incredere k atunci cand o sa fie o sa stiu ce sa fac.


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



Ce curajoasa esti Lena!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Multumesc Katy

Iulia am folosit si eu colargol (0.5) 5 zile nu am vazut nici o imbunatatire, deci am continuat cu apa de mare si aspirat si la un moment data au disparut mucii. tare mare chin cu ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


RECLAMA ILEGALA -/copilul-tau/alaptare/intarcarea-cand-este-momentul-potrivit

Dupa ce am citit unele relatari de aici, clar Maia o sa aleaga momentul cand nu o sa mai vrea laptic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

Felicitari Simonik! Sa ai un bebe sanatos si o recuperare rapida!

MElise

Mergi la inceput