Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (49)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspy

Multumesc fetelor pt urari

Am si o veste buna: Andra s-a intors aseara si de pe burta pe spate . Pana aseara ramanea blocata pe burta

Crisspy, fericita de Razvi (16.02.2009) si Andra - Maria (26.08.2011)


Yeahhhh!!!!! Felicitari!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Buna fetele,


Oxidoni eu stau 2 ani acasa cu Edu si ma gandesc de pe acum ce si cum voi face asa ca te inteleg perfect. Iti doresc sa gasesti o bona in care sa ai incredere si cu care sa se acomodeze repede Miruna.


Laura sper sa treceti peste perioada asta cat mai repede, sa fie doar dintisorii. Imi imaginez numai cat de greu este sa te trezesti de atatea ori noaptea si apoi sa mergi la munca unde trebuie sa dai randament. Multi

Noi nu prea avem noutati, Edu este argint viu, foarte energic, curios, atent....imi mananca urechile

Miha multi multi multi tie si lui Imi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_din spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Citat:
citat din mesajul lui alina_din

Multumesc fetelor care mi-au raspuns la intrebari

Fetelor voi ca faceti pentru puii vostrii ca sa nu-i mai doara asa tare gingiile. Al meu se trezeste noapte si incepe sa planga Cei drept acum suntem si putin raciti. Are nasul infundat si nu poate sa respire bine.




Alina, sunt ring urile alea pe care le bagi la frigider si daca le aplici pe gingie, mai calmeaza un pic.
Uite asa avem noi:
http://www.amazon.co.uk/Emmay-Care-Easy-Grip-Teether/dp/B003DP3N9O/ref=sr_1_11?ie=UTF8&qid=1329397766&sr=8-11
Pupici

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.

Avem si noi vro 3 dar sincer nu le-am folosit dupa instructiuni (nu le-am bagat la frigider). I le-am dat mai mult asa..ca sa se joace cu ele. Le baga in gura si dupaia le arunca. Nu-i plac. O sa mai incerc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns squirrel spune:


Buna mamici si bebelusi

Ce sa va zic ..aveti spor la scris de nu va poate ajunge omul din urma.Mai demult reuseam sa va citesc in timp ce alaptam sau dormea Filip insa acum e distras foarte usor de miscarea din jur si nu mai pot deci nu sunt la curent cu ce se intampla.

Urez tuturor bebeilor nostri multe lunite cu sanatate si mamicilor cat mai multe ore de somn.

Am inceput si noi in final de o sapt diversificarea (cu cereale) cu succes vedem cand dam de legume cum va fi. Am reusit cu eforturi de 'sumo' mic sa ne intoarcem de pe burta pe spate, e foarte atent la ce se intampla imprejur, e cu gura pana la urechi cand isi vede fratii , ne plac textilele si ce ochii vad si ajunge mana nu lasa. Dormitul tot asa in brate chiar si noaptea cat timp ne-au chinuit cei doi dinti din dotare. Incep o mancare dimineata si o termin in timp- asta-i important. Scaunul de masina inca are ace si imi face deplasarile chinuitoare. Inca sper la zile mai bune.

Ca e de sezon bifam si noi raceli

Va pup si sanatate maxima


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexia_ada

Miha este incredibil, m-am uitat pe site-ul cu piscina ( apropo f f f frumos , data viitoare direct cu tine in piscina ) si 41 lire 2 luni si jumatate adica 230 ron aprox la noi si aici este 420 ron /luna 8 sedinte ...din nou no comment

de buburuza Ruxandra Ioana (04.08.2011)


De ce oare e asa de scump? Cred aia ca sunt caini cu colaci in coada?

Azi eu sunt tare multumita de Imi a mea!!!
Am incercat pe la ora 9 dimineata sa i dau banana cu mar. Nu i a placut de nici o culoare!!! A a totul pe afara, in timp ce manca facea si 'blowing raspberries', deci totul se ducea pe apa sambetei!!
Apoi i am facut o supita (m am gandit ca ce mai conteaza 5 zile!!!) din: telina, morcov, zuchinni, pastarnac, cartof, suede (chiar nu stiu denumirea in lb romana) si broccoli. La inceput nu si nu, de asemenea 'blowing raspberries', dar dupa o perioda, deschidea singura gurita.
A mancat cam o lingura jumate (lingura de a noastra de supa) si la 4-5 a mancat inca o lingura jumate. Plus cam o lingura de banana pisata. Deci anumite fructe si vegetale deja nu mai am probleme.
Si dupa ce a mancat supita, mi a dormit 3 ore!!!!
Nu am vazut nicaieri cand se introduc curmalele (dates) si smochinele (figs). Daca cineva stie poate ma informeaza si pe mine va rog.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui pufi79

Noi nu prea avem noutati, Edu este argint viu, foarte energic, curios, atent....imi mananca urechile

Vai, imi si inchipui ce tare trebuie sa fie acum!!! Tare dulce!!! Cred ca trebuie sa fii dupa el continuu, nu? Sincer, cand ti a fost mai usor Pufi, cand statea locului, dar avea alte problemute, ori acum?

Miha multi multi multi tie si lui Imi

Pupici si voua Pufi si Edu!!!

mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel
Doamne ai grija de noi




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Ilida, felicitari pentru achizitie!!! Tare faina!!!

ANAEMI, Navicula, Lori, Gliana si la toate fetele



Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.



Miha a revenit si nu oricum:in forta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspy

'Neata,

Cristina ma bucur ca esti mai OK. Sanatate picilor

Alina_din felicitari pt parametri. Eu fac branzica din lapte Milli (din ala de consum) cu pastilute de calciu. Dr imi recomandase sa iau lapte proaspat din Kaufland si sa-i fac cu ala, dar imi e mai usor cu Milli ca asta bea si Razvi.

Ilida e super jucaria, i-as lua si eu Andrei daca nu ar fi asa de scumpe aici. SI daca nu ar vrea si Razvi sa topaie in ea.

Oxidoni si noi dam fier dar la noi s-a prescris in urma analizelor. Acum dupa controlul de la 6 luni as vrea sa iau trimitere sa repet analizele sa vedem cum stam dupa 2 luni de diversificare, fier si lapte special. Noi am optat pt Razvi la varianta bunici, dar ei erau aproape, la 100km si mergeam in fiecare week-end. Sper sa gasiti solutia potrivita pt voi.

Florina au venit rezultatele la analize?

Azi e ziua lui Razvi, face 3 ani. Va las o si va invit si la o portie de . O sa-l sarbatorim sambata, dar ii dau azi cadoul ca sa simta si el ca e ziua lui.

fetele

Crisspy, fericita de Razvi (16.02.2009) si Andra - Maria (26.08.2011)


La multi ani Razvi!Sa fi sanataos si sa ai parte de mult noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Citat:
citat din mesajul lui oxidoni
Miha, ar fi minunat sa pot munci macar cateva zile pe saptamana de acasa, dar, desi meseria imi permite, n-am cu cine sa discut despre asta la munca...la noi tre sa te vada acolo, tintuit in scaun. Am colegi care fac zilnic naveta de la Ploiesti...
Si varianta cu childminder mi se pare ok, dar la noi, din cate stiu eu, nu exista conceptul asta.

Mami de minune de fetita Miruna-Maria (14 iulie 2011)


Exact asa e si la noi sau gradinita mare

Am inteles. Imi pare rau ca nu exista conceptul asta, poate ar merge. Aici un childminder are voie pana la 6 copilasi in casa ei, trebuie sa aiba amenajari speciale (gen toaleta mica pentru copii, coridoare mai largite, nu stiu chiar toate regulile...) si doar 1 copil din cei 6 trebuie sa fie cu varsta sub 1 an!!! Si toti childminder ii sunt inregistrati cu un corp unde i poti verifica.
Imi pare rau si de sistemul ala cu serviciul. Of!!!!

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Citat:
citat din mesajul lui alexia_ada

Miha este incredibil, m-am uitat pe site-ul cu piscina ( apropo f f f frumos , data viitoare direct cu tine in piscina ) si 41 lire 2 luni si jumatate adica 230 ron aprox la noi si aici este 420 ron /luna 8 sedinte ...din nou no comment

de buburuza Ruxandra Ioana (04.08.2011)


De ce oare e asa de scump? Cred aia ca sunt caini cu colaci in coada?

Azi eu sunt tare multumita de Imi a mea!!!
Am incercat pe la ora 9 dimineata sa i dau banana cu mar. Nu i a placut de nici o culoare!!! A a totul pe afara, in timp ce manca facea si 'blowing raspberries', deci totul se ducea pe apa sambetei!!
Apoi i am facut o supita (m am gandit ca ce mai conteaza 5 zile!!!) din: telina, morcov, zuchinni, pastarnac, cartof, suede (chiar nu stiu denumirea in lb romana) si broccoli. La inceput nu si nu, de asemenea 'blowing raspberries', dar dupa o perioda, deschidea singura gurita.
A mancat cam o lingura jumate (lingura de a noastra de supa) si la 4-5 a mancat inca o lingura jumate. Plus cam o lingura de banana pisata. Deci anumite fructe si vegetale deja nu mai am probleme.
Si dupa ce a mancat supita, mi a dormit 3 ore!!!!
Nu am vazut nicaieri cand se introduc curmalele (dates) si smochinele (figs). Daca cineva stie poate ma informeaza si pe mine va rog.

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


Bravo Imi!
Papa bine ca sa ai forte sa rezisti in avion multe ore daca vrei sa-l vezi pe Luca

Mergi la inceput