Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (49)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Ziua buna si de la noi!!!

Imi a mea s a constipat azi rau de tot de la mancarea de ieri (papaia, para si banana). Azi i am dat avocado cu piersica si cu mar. Sa vedem!!! Se screme micuta, vai, se face rosie ca racul si atat de mi e de mila de ea!!! Gata cu banana, vorba ta Gliana, pana pe miercuri incolo!!!

In rest totul e bine, mananca la fel de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andy08 spune:

Salutare!


Of, Crisspy, imi pare tare rau ca pitica e bolnava. E de groaza cu bolile astea de la gradi. Abia astept sa vina vara! Cu greutatea Andrei....te inteleg. Am si eu o cunostinta care a avut fetita cu greutate mica pana spre 2 ani. La 1 an, avea un pic peste 7 kg, iar mama ei era stresata de numa'. A testat-o pt. toate alea (teste de sange, ecografii etc.) si a iesit o intoleranta usoara la lactate, care a trecut in cateva luni de pauza de lactate. Nu se stie daca asta a fost cauza, ca toate celelalte analize au fost bune (si Andrei cu alergie severa la lactate, oua, nuci etc. avea cu 2 kg mai mult ca ea la 1 an) Acum fetita are 3 ani si 4 luni si vreo 12 kg si un pic (Andrei are 13), dar e inaltuta. A recuperat f. bine, zic eu.

Lori, maine e ziua cea mare. :)

Miha, si voi cu cosntipatia? of! Si Emma se constipa des. Cand i-am scos cerealele de bebe fortificate cu fier, a fost ok. De la ele se constipa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andy08

Miha, si voi cu cosntipatia? of! Si Emma se constipa des. Cand i-am scos cerealele de bebe fortificate cu fier, a fost ok. De la ele se constipa.

Andy, mami de Andrei si de Emma


Andy oare n o fi de la banana?
In ultima vreme am inceput ce i drept sa i introduc cam 2 linguri mari de cereale la piureul de fructe si uite ca exact de atunci se constipa!!! Poate ai dreptate!!!
Emma se constipa de la banana?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul_aug2011 spune:

Capitol nou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabrielita81

Uraaaaaaaaaaaaaa am reusit!!!!!!!!!!!

fericita de Sofia Gabriela 21.08.2011 si Rares Ionut 01.03.2005


Bravo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria2mami

Citat:
citat din mesajul lui LORIALEX

Crisspy-multa sanatate Adrei si sper sa treceti cu bine peste acest hop
Ana - si ma bucur ca Petru este mai bine
Navicula -tu cum mai esti?

Multa sanatate tuturor si sa aveti o saptamana super!

PS_maine vine soacra-meaDa DD sa fie bine!






...de unde vine? din ro? multa bafta si rabdare




Mamica de Luca Pavel 05.08.2011 & Maria Alexandra 29.05.2003




Da Mihaela,di Ro cea frumoasa si friguroasa vine Doamne ajuta!

Mergi la inceput