Pufi de ian-feb 2010 (65)- LMA Mara si Plateea !

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Lali cam dificila faza cu rufele si soacra,poate daca i-ai lasa tu la spalat deja sortat? spunand ca le lasi asa ca sa nu aiba ea mult de lucru; situatiile astea sunt tare neplacute ;


Simply,mami de fetita frumusica




da, asa e...e cam neplacut...pai ideea e ca vreau eu sa le pun la spalat...cum zicea si BF, stiu eu mai bine cum vreau sa combin hainele, la ce grade, cat detergent s apun in masina ..ca sa nu spun ca sunt haine acolo care se spala de mana...tot la masina, dar trebuie ales programul de spalat de mana...ceea ce ea habar n-are..si imi e frica sa nu trzesc intr-o zi si cu hainele micite...o sa aleg momentul potrivit, cand voi fi si eu calma si am sa-i spun fara suparare sa ma lase pe mine sa-mi pun hainele la spalat...plus ca mie nu-mi place sa dau drumul la masina pentru 7 haine cand masina mea duce 7kg odata la spalat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalitica2000

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Lali cam dificila faza cu rufele si soacra,poate daca i-ai lasa tu la spalat deja sortat? spunand ca le lasi asa ca sa nu aiba ea mult de lucru; situatiile astea sunt tare neplacute ;


Simply,mami de fetita frumusica




da, asa e...e cam neplacut...pai ideea e ca vreau eu sa le pun la spalat...cum zicea si BF, stiu eu mai bine cum vreau sa combin hainele, la ce grade, cat detergent s apun in masina ..ca sa nu spun ca sunt haine acolo care se spala de mana...tot la masina, dar trebuie ales programul de spalat de mana...ceea ce ea habar n-are..si imi e frica sa nu trzesc intr-o zi si cu hainele micite...o sa aleg momentul potrivit, cand voi fi si eu calma si am sa-i spun fara suparare sa ma lase pe mine sa-mi pun hainele la spalat...plus ca mie nu-mi place sa dau drumul la masina pentru 7 haine cand masina mea duce 7kg odata la spalat...

Lali de David luptatorul nostru


eu i-as spune direct, la obiect, fara niciun fel de acuzatii, gen neglijenta, sau rea-vointa sau altele... direct, franc, exact cum ne-ai explicat si noua, ca unele haine le speli la anumite temperaturi si programe, ca unele haine preferi sa le speli de maina, s.a.m.d. si ca dorinta ta e daca insista doar sa stranga hainele de pe jos si sa le duca la spalat si atat... daca insista si tot insista, spune-i ca poate sa puna la masina cearsafuri si prosoape... sau alte rufe pe care le stii nepretentioase...si mai ales explica-i de ce ii spui asta, pentru ca ti-a compromis niste haine, pe care nu le mai poti purta... evident conteaza pe ce ton ii spui, ce cuvinte alegi... dar eu prefer sa spun!!!

(printre altele... de ex. eu i-as spune sotului si daca l-as insela... na, acum fiecare ce si cum considera)

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

(printre altele... de ex. eu i-as spune sotului si daca l-as insela... na, acum fiecare ce si cum considera)

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





Inainte sau dupa?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

LA MULTI ANI DECE !!!

Sa fii sanatoasa, sa ai parte doar de fericire iar minunea ta, Jiji sa-ti intoarca marea dragoste ce i-o porti!


Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

LA MULTI ANI FERICITI, DECE!

Sa fii sanatoasa, fericita si cat vrei tu de gazela!


Mire, M doarme 9-10 ore noaprea si 2 ziua. Vad ca si-a cam format programul asa de cand am inceput eu munca, inainte dormea mai mult.


Lali, de cand soacra mea sta cu M trec si eu prin momente delicate de genul celor descrise de tine. Si a mea vrea sa ne ajute, dar o da in bara uneori. Ce-am invatat pana acum e ca orice lucru suna mai bine cand il aude din gura fiului ei asa ca de obicei il pun pe el(care e de aceeasi parte a baricadei ca si mine la fazele aiurea) sa-i transmita.


Ana, felicitari pentru baietel!(asta deduc din ce-am citit in ultimele pagini)cum te mai simti?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

multumesc mult tuturor....sunteti niste doamne deosebite, tare dragi mie. voi sunteti familia mea virtuala si imi place la nebunie sa traiesc alaturi de voi momentele importante sau banale ale vietii, bune sau rele...
ca tot inaintez in varsta si cik devin mai inteleapta ... si mai lacrimogena....ma declar coplesita de toate urarile si cuvintele frumoase....va iubesc si va respect...si imi cer scuze daca de multe ori...ma ia gura pe dinainte ( ale tineretii valuri )...dar sa stiti ca de fiecare data in capul meu am fost bine intentionata

pt fiecare dintre voi

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret



JUCARII PENTRU PITICI...


N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

ia sa vad ce-mi aduc aminte....

geanta nu e aceea..nici n-avea de unde s-ostie....dar a retinut el ca vreau maro...eu nu mi-as fi luat-o pe asta...dar nu e nici urata...si na..calul de dat....nu se mai cauta....

simpli, bf....pt ca eu sunt zgarcita ( de fapt sunt o pers calculata si nu-mi place sa arunc cu banii aiurea....dar suna prea intelectual....asa ca am preluat varianta populara ) inainte de a-mi rezerva vacanta...am stiudiat toatesiturile posibile si imposibile...forumuri.,,etc...ei si booking.com mi s-a parut destul de scump...de ex pt varianta pe care am ales-o eu....plateam cu vreo 400 euro mai mult....

bf...ai mare dreptate cu somnul de la ora 10. si eu stiu ca cel mai valoros somn e intre 10-2 noaptea. intre aceste ore se refac organele vitale. eu pana a veni in bucuresti la 10 picam....acu ma apuca miezul noptii...
jiji se culca in jur de 11.30..si se trez in jur de 8.30-9. apoi intre 14-17...cam 2-3 ore la amiaza. deci cam 12-13 orele le avem si noi...
ai dreptatemai cu chin dar trebuie culcati mai devreme...

simpli...asa fac si eu cu jiji...il solicit la tot ce poate fi solicitat si lui ii place la nebunie...responsabilizarea de mic e un lucru bun si va avea ecouri pozitive in viitor. si noi ne jucam...se joaca si singur...

lali...hm...te cred sa fii suparata...de ce nu-i zice sotul...ca-i mama lui si stie cum s-o ia...asa finutz ca apreciaza toate cele dar anumite chestii sa le lase sa le facei in felul vostru...

sau poti sa-i zici tu...ffara capsapusa ceva de genul ca stii ca e bine intentionata insa nu trebuie sa le faca pe toate...nu stiu ...e delicat...

stiu ca si eu am av o chestie cu soacra( d-zeu s-o ierte) si ma macina...si nu stiam cum sa-i zic...cred ca-i dadea lu jiji mancare aiurea, nu mai stiu...si pana la urma i-am zis cumva...of, dar e grele...pt ca numai diplomatic nu-ti vine sa-i zici...


Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret



JUCARII PENTRU PITICI...


N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

(printre altele... de ex. eu i-as spune sotului si daca l-as insela... na, acum fiecare ce si cum considera)

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





Inainte sau dupa?





de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita


niciodata nu-i nici prematur nici tarziu... nici macar dupa 40 de ani

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loredana71 spune:

La multi ani,Mihaela-Decenuela!Te imbratisez si iti urez sa fii sanatoasa si fericita,sa te bucuri de Jijeii tai,si cu ocazia zilei tale,am si eu o intrebare pe care vreau sa ti-o pun de multa vreme:de la ce vine Decenuela?Suna asa interesant si am tot incercat sa traduc cumva dar nu am reusit

Lara a adormit singura la pranz!

La Hamburg e minunat astazi,dupa ploaia de ieri a iesit soarele,e caldut si miroase a primavara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui Loredana71

La multi ani,Mihaela-Decenuela!Te imbratisez si iti urez sa fii sanatoasa si fericita,sa te bucuri de Jijeii tai,si cu ocazia zilei tale,am si eu o intrebare pe care vreau sa ti-o pun de multa vreme:de la ce vine Decenuela?Suna asa interesant si am tot incercat sa traduc cumva dar nu am reusit

Lara a adormit singura la pranz!

La Hamburg e minunat astazi,dupa ploaia de ieri a iesit soarele,e caldut si miroase a primavara!

Lara


hai sa iti zic explicatia pe care am gasit-o eu:
De Ce Nu Ela - Ela e prescurtare de la Mihaela si probabil sunt multe nick-uri cu Mihaela/ Ela pe forum si atunci s-a gandit ...De Ce Nu Ela?

Dece - am nimerit?



Mergi la inceput