La Multi Ani Catalina Ioana!!!Fluturasi 2011(126)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s



fetelor, am ajuns si eu la capitolul cand ma incurajati...ce emotii, parca ma ia cu fluturi in stomac si acum
voi asteptati sa va dau de veste in 22 ce si cum, daca imi induce nasterea....si cand colo in 21 seara , fara unghii date cu oja a venit buburuza iubita

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




da, tu aveai pb unghiilor date cu rosu, iar yasmi a rimelului rezistent la "emotii"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

am vazut si eu poze frumoase cu cei doi pompieri si cu pinguinii din zapada alehiam si madutza, aveti niste copii minunati

mai fetelor eu nu cred ca am citit la vremea respectiva capitolele cu nasterea..m-a luat prea prin surprindere si sincera sa fiu imi aduc cu drag aminte de burtica si de orice altceva dar nu de nasterea propriuzisa..nici nu vreau macar in gand sa mai retraiesc momentul, pt mine a fost ceva de neimaginat si doar mai trecusem printr-o nastere naturala cu un bb mult mai grasan..dar andra si-a facut intrarea lasand sechele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Multumesc mult de aprecierile puiutilor mei si de comentarii... Eu zic ca orice copil e special si minunat in felul lui, cu atat mai mult pentru parintii lui.
Asta cu costumatul si cu jucatul de roluri se intampla mai nou in fiecare zi... iar cum am stat mult timp acasa, ne-am tot costumat.

Nu stiu ce sa ma fac cu Luiza, nu suporta deloc frigul . Am mers sa-l luam pe Robert si ne-am intors in urlete de frig, oboseala si altele. Iar acum nu doarme nici unul.





Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Salutari!!

Intru scurt sa urez un mareeeeeee::
"LA MULTI ANI"Catalina-Ioana

Sa cresti mare si sanatoasa,pui mic si sa le aduci parintilor numai bucurii!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Nici lui Luca nu-i place frigul.
In primul rand face un scandal monstru la imbracat. Cum il bag in pantalonii de salopeta cum incepe scandalul. Pana ii pun caciula, geaca, fularul, manusile se freaca, se rasuceste, se da jos, plange . Apoi afara sta imbufnat de mama, mama.

Abia astept sa vina vara. Ma rog, primavara, vara .

Delia, sa-ti povestesc asa pe scurt cum a fost cu divortul nasilor. El a fost fotbalist si a castigat ceva bani. In perioada aceea s-au cunoscut si s-au casatorit. Dupa nunta el s-a accidentat si n-a mai putut juca fotbal, studii nu avea, asa ca s-a angajat ca antrenor. O perioada a fost ok. Ea l-a nascut pe baietel, cam la un an de la casatorie, apoi a facut un master, si-au amenajat apartamentul brici. Dupa cei doi ani de crestere a copilului ea s-a intors la servicu, ceva in administratie, salariu mic mic, el si-a pierdut locul de munca. Si o lunga perioada el nu si-a mai gasit de lucru. Cred ca un an si ceva. A mai colaborat cu cineva la o firma... chestii din astea marunte. De aici au plecat certurile. Lipsa de bani, faptul ca ea voia mai mult de la viata, haine, concedii... de, cam ce vrea toata lumea. Si uite asa, s-a dus toata dragostea (desi nu stiu daca a fost vreodata dragoste adevarata...).

Stiu ca nu e bine sa judeci, dar perioade grele sunt in multe familii, ideea e sa te sustii reciproc sa treci peste, nu sa pui paie pe foc. Eu cred ca din partea ei a fost ceva mai mult materialism decat dragoste, atunci cand s-au casatorit. Sper sa nu ma bata Dumnezeu pt ce spun... dar la concluzia asta m-au dus faptele. Si mai e ceva ce m-a oripilat de-a dreptul. Copilul a vorbit foarte greu. Acum face 6 ani si tot nu vorbeste bine. Din ce am invatat eu la psihologia copilului, certurile din casa si atmosfera tensionata pot duce la asa ceva. Iar ea ii zice: "prostule, cu cine oi fi semanand asa prost". Asta o stiu de la nas,ca doar de fata cu el ii zice, cand se duce in vizita. Cu asta mi-a pus capac...

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 16+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna seara,

Va multumim tare mult de urari!!!
Astazi a facut si feciorul meu 10 lunite...

Am stat acasa,pana pe seara am fost doar noi doi!!Seara a venit si sotul de la munca.M-am infruptat din tortul facut ieri..azi s-a mai intarit si arata mai ok,iar gustul este bun!!Este ceva altfel,dar parca eu prefer tot egipteanul..Parerea mea!!!

Ma bucur cand va citesc postarile referitor la mot.Asa ma mai inspir si eu!!Si asa eu cred ca motul il tai la vara si acum de Pasti fac asa doar o masa!!!

O sa intru pe picassa sa pun pozele promise acum cateva zile (multumesc Delia ca m-ai tras de urechi)

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Gata,am atasat si eu poze noi cu David!!!
De fapt toate sunt facute astazi...

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Legat de meniul lui David,el saracu cred ca s-a plafonat de tot..Mananca cam aceleasi lucruri de ceva timp..
Eu nu am idei,asa ca nu stiu cu ce as putea sa ii suplimentez micul dejun...

Fetelor,eu cer ajutorul!!!Stiu ca unele dintre voi aveti si idei si experienta asa ca va rog,daca aveti "putintica rabdare" si putin timp,postati si aici..

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Am lasat balta concursul, oricum Daria ma intrece detasat.

Noi suntem inzapeziti de chiar. maine cred ca nu vom mai putea iesi din casa. Azi cand am venit sa-i dau tzatza Ilincai am ramas suspendata cu masina. Noroc cu vecinii saritori ca m-au scos. Seara cand am ajuns acasa la noi pe strada era zapada pana in brau, am inotat efectiv pana la casa. M-am mai impotmolit de 2 ori si prin oras. Ufff ce zi, am ajuns acasa bocna de frig. Acuma incep sa nu mai vreau nici eu iarna si zapada.

Ilincuta a stat asta seara singura in picioruse fara sprijin. Parca as vrea sa opresc timpul in loc sa nu mai creasca asa de repede copii astia.

Merg sa citesc din urma.

Daca mai e cineva prin zona, va rog sa-mi ziceti adresa de mail. Nu pot intra pe picasa ca nu stiu adresa, degeaba stiu parola

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Na ca mi-am amintit. Ma bag la poze.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput