Clubul "babelor" FIV-oase 6

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Haa!!! Capitol nou! Si eu unde eram?
Bine, bine... Sa fie un capitol frumusel, cu reusite, idei noi, mistere rezolvate si ce isi mai doreste fiecare

Sami, draga mea, nu dam cu pietre! Ai uitat ca intr-o doamna nu se da nici cu o floare? Uite ca doar te pupam si te imbratisam, ca ne esti draga
Cu mami ma conversez la telefon si pana vine bb ajungem noi la ea :)

Apropo de Unicorn, vedeti ca mai erau 8 cutii ieri (la magazinul respectiv de aveam link-ul initial), dar sunt la alte magazine tot pe Amazon, aceleasi produse:

16 cutii - 30.90$ http://www.amazon.com/gp/product/B000PJAHIG/ref=sc_pgpm_A2E1FWZW39GVGU_1?ie=UTF8&m=A2E1FWZW39GVGU&n=&s=&v=glance

10 cutii - 35.99 $
http://www.amazon.com/Natures-Sunshine-Products-False-Unicorn/dp/B0009STI8S/ref=sr_1_fkmr1_1?ie=UTF8&qid=1328852027&sr=8-1-fkmr1






o sarcina obtinuta natural in 2009 - oprita in evolutie la 7 saptamani
2 IA nereusite, 2 FIV nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

elenusho mi-a sarit inima si te mananc. Link-ul meu e inca la 9 cutii. Eu nu pot sa-l zapacesc de cap pe omul asta de le comanda. El e acum in Asia, cu job-ul...iti dai seama ca nu pot sa-i trimit mail-uri zilnic sa-i zic: uite inca un link, uite altul...stai asa ca aici halatu-i mai ieftin!

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Nu da soro-n mine cu oooo
Acum am intrat si am vazut si eu ca-s 9 iar. Celelalte link-uri erau asa, de backup.
Da gata, nu mai zic nimic!

o sarcina obtinuta natural in 2009 - oprita in evolutie la 7 saptamani
2 IA nereusite, 2 FIV nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Da poti sa dai cu cateva alune, ca scad proviziile in scorbura


o sarcina obtinuta natural in 2009 - oprita in evolutie la 7 saptamani
2 IA nereusite, 2 FIV nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Feteleor pt ce este unicornul asta ,vreau si eu ceva detali ,va rog 1

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Va urma FIV in februarie.

"In momentul in care un copil s-a nascut, s-a nascut si mama.Ea nu a existat inainte.Femeia existase , dar nu si mama. O mama este ceva absolut nou.”
Rajneesh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

este tonic uterin.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
4 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
FIV5 olacak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

'neatza ladies, sunt prin zona

de dimi m-am trezit cu noua mea melodie de apel si m-a cuprins o stare de optimism debordant
so, dedicatie pt. all the special ladies, indeosebi pentru o lady foarte aproape sufletului meu:

"Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele
Cu mainile sus in aer, sus in aer..

Si-mi place cateodata sa infrunt
Necazurile, stresul, gandurile
Cu mainile sus in aer..

Si stiu ca'ti vine cateodata sa zbieri
Tie nu'ti place sa ceri
Si daca plangi, sa n-o faci!
Sa n-o faci pentru ziua de ieri!!
Sa nu plangi, sa nu plangi pentru ziua de ieri
Ca maine e o noua zi
Si tre sa speri"...


hai, o zi faina tuturor

http://www.youtube.com/watch?v=epHymL5MQOg



tubal infertility
DH all normal
TTC since 2009
2 IVF, 4 FET - BFN
struggling with RIF

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

Neata ladies !
lara buuuna melodia ! o trec pe lista

eu incerc sa imi mobilizez neuronul pt o actiune very important la job pe care o aman de f multa vreme, mai e putin si vine dead-line-ul si o sfeclesc daca nu o rezolv. si mi-e asa o lehamiteeeee, dar trebuie sa ma mobilizez sa citesc tona de documentatie si pe urma sa ma apuc de instalare. asa ca o sa o mai raresc cu forumul ... sper sa nu intru in sevraj


---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA dubla mai 2011 MedLife - nereusita
FIV ianuarie 2012 MedLife - sarcina biochimica

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

'neata babutele mele!
am cautat si eu in Franta unicornul asta sa vad ce este si daca se gaseste dar nu am gasit nimic despre!
acum m a lamurit Sami!
o zi minunata !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria81 spune:

sa va povestesc cat de "isteata" sunt: iau de 4 zile zinat si nu am luat nimic pt candida credeti ca mai are rost sa i-au acum tinand cont ca maine termin antibioticul?



Mutatia MTHFR 1298 A>C heterozigota
Mutatia 1691 G>A in Factorul V heterozigota
Mutatia 675 4G in gena PAI - I homozigota
3 IA nereusite, 2 FIV-uri nereusite

Mergi la inceput