Cum sa scapam de matreata?

Cum sa scapam de matreata? | Autor: ILONA_21

Link direct la acest mesaj

Buna,de cateva luni ma confrunt cu o problema si nu stium cum sa scapam de ea.Baietelul meu de 5 ani s 6 luni a facut matreata am fost la dermato ne-a dat sampon nizoral dar degeaba din ce in ce este mai multa si mai vizibila.Nu stiu ce sa fac sa scapam de ea.
Multumesc mult pt ajutor!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

ilona, baietelul tau face vreun tratament pentru problema de sanatate pe care o are ? poate medicamentele sunt de vina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILONA_21 spune:

baietelului ia doar multisanosvit atata in ultima perioada nu a luat alte medicamente nici macar de raceala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

fa din nou o programare la dermatologie....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILONA_21 spune:

La dermatologie nu am fost prea multumita de aceea am cerut sfatul vostru poate a mai intampinat cineva aceasta problema.Am sa merg luni din nou la particular am facut programare,medicul unde am fost ne-a zis ca e ceva normal de ce disper atat este doar matreata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Incearca o masca naturista de par

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Incearca sa il limpezesti, la sfarsit, cu un pahar mare de apa in care ai pus o aspirina de 1G. Majoritatea sampoanelor antimatreata au aspirina in compozitie.


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

buna.
sotul meu avea problema asta de ani de zile nu reuseam deloc sa scapam de ea. am gasit la sensiblu un sampon f bun din gama ducray(fabricat in franta) destul d epiperat 50 lei vreo 200 ml, dar nu stiu in ce masura este pt copii. intreaba la sensiblu, il recomand cu incredere, deja de la a doua spalre nu mai avea nici urma de matreata. de acum are 2 ani de kand il foloseste, e iarna si de la caciula facea si mai si matreata dar nu mai are probleme.
o seara buna.

_
SOACRA CU DOUA NURORI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Si eu am problema asta , chiar ca e mai mult decat suparatoare..am fost la o gramada de medici dar toti recomandau Nizoral..nu zic ca nu e bun, dar o data ce nu te mai speli cu el matreata reapare..Myky71, merci de sfat am sa incerc si cu samponul pe care l-ati incercat voi..dar o data ce opresti tratamentul asta problema reapare?? Sotul tau se spala numai cu acest sampon de 2 ani?? Nu de alta, unui barbat nu-i trebuie prea mare cantitate de sampon sa se spele, dar unei femei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabidaniela spune:

pot sa confirm si eu ce zicea myky791. medicul de familie mi-a recomandat ducray. am observat rezultate bune inca de la prima spalare. il folosesc de prin 2009.
si mai aveam o problema, cand aveam matreata ma ustura si scalpul cand ma spalam cu pantene (asta foloseam inainte), dar scapat si de problema asta cu ducray.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Fetita mea a inceput de prin vara sa faca niste coji destul de suparatoare, avea si doua zone mici rosii pe pielea capului. Am folosit sampon kelual de la ducray si au disparut (ea are 12 ani). Deocamdata nu au reaparut, dar nu am terminat de multa vreme samponul.

Mergi la inceput