Buburuze- LMA buburuze de 9-16 februarie! (130)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

"neata" si de la noi!

noi mergem maine la vaccinare...priorix de data asta si am emotii pentru dupa...sper sa trecem cu bine peste...

vad ca s-a mai revigorat barlogul nostru de buburuzi:D

despre suzi: e prietena noastra cand adormim...uneori se mai trezeste si maraie dupa ea si ziua si-o ia singura daca o gaseste...asta in cazul in care o uit pe undeva...dar nu am nik impotriva ei deocamdata ptr ca vad ca ii e de folosinta mai ales cand ii ies dintoci...roade la ea in disperare...

despre lovitul peste manute.nu's de acord dar cateodata mai scap cate una cand deja sunt la limita si mi-o ia mana pe dinainte...asta's io ce sa fac acu...

angie ma bucur sa te mai "aud"...te dadusem disparuta

anka - rabdare si tutun sau un pahar de bere...ajuta la pisic:))

crissia - bine ai revenit!

Kitzy - sanatate multa la bebelani!

Luiza - sa te faci bine si tu mami!

Alinush - 25 de saptamani...acus pupam pepenasu

aaaa...cu mancatul...de multe ori ii dau inainte si apoi o asez in scaun si sta si ea cu noi la masa...mai gusta de la mine...mai roade un cobrig..mai se joaca cu o jucarie...diverse chestii sa treaca timpul...i-am mai dat si odata cu noi...trei linguri io...trei ea si uite asa a terminat...dar vad ca ii place una peste alta sa stea cu noi la masa...e cu ochii geana pe ce se baga in gura sa nu ramana nik negustat...azi a gustat paste carbonara...tradus asta inseamna cate paste cu arome de ce era prin ele ca altceva nu ii puteam da....si putin tort la sfarsit...si uite asa ne facem mari...

pupici la fete cucuiete!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluKara spune:

kitzy ce program de vis au copiii tai!

doloress

a inceput sa tuseasca...si io care ma mandream ca pot s-o scot si pe frig afara ca e rezistenta si nu se lipeste nimic de ea..daca incepe si cu febra, ma arunc de la balcon. cand in sfarsit terminasem cu rubeola, si isi aranjase si ea cat de cat iar programul de somn si papa... anka, vad ca au venit suturile alea de trezire si pe la mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

Tunde..am bagat pm..
contul il am deja

www.facebook.com/media/set/?set=a.196760250402336.49917.100002050865534&type=1&l=02a4ec60dc br / " target="_blank"> poze Tudor 9 luni



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluKara spune:

update: febra 40,2, muci curgatori, tuse seaca, rosu in gat, ochi rosii lacrimogeni ....si plans de jale!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Gizzz... Mi-a disparut tabul in timp ce scriam... Si nu cred ca mi-a dat Darius "Esc", ca am dat Ctrl+Shift+t si nu a aparut la loc...
In fine, ziceam ca am luat o sticla de Nurofen si una de Panadol cand s-a nascut Darius. Inca mai am din ele, trebuie sa le verific termenul de valabilitate... Nurofenul l-am varsat pe jumatate pe covorul meu crem din sufragerie... Dar i-am dat si eu cand a avut saptamana aia de febra, cand dadeau dintii...



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Citat:
citat din mesajul lui anka-maria

Lori, urasc suzeta aia, s-a lipit de ea ca timbrul de scrisoare. Dar nah, l-am alaptat 3 luni, pe atunci suzeta parea o idee buna.
Acum am draci pe ea la greu. Nu-mi place ca la gradi o folosesc pe post de dop.
Daca plange i se da suzeta, fraierul tace si gata, ele sunt multumite.
Apoi nu-mi place ca nu-i pot alina suferinta fara suzeta aia. Daca il doare ceva sau e foarte suparat apoi nu se calmeaza in brate. pot sa-l plimb, sa-l legan, sa-i cant, nu se linisteste asa usor precum se linisteste de la suzeta. Bag plasticul ala si tace!
Ma enerveaza dracia aia ca parca mi-ar rade in fata "ha, ha, he likes me better, he likes me better".

mami de Luca 10.01.2011


Al meu isi suge degetul... Cand i-au dat primii dinti l-a ros pana a facut rana. Ce sa zic, mai bine suzeta decat degetul? Habar n-am cum e mai bine.



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

angie noua ne-a zis la distanta de o luna ca sa nu se "adune" efectele secundare.


andutza,eu folosesc libero up and go, numarul 5 dar fetele am vazut ca folosesc 4 mai mult. mai exista de la pampers din aia speciali de fetite si baieti care sunt tot tip chilotel dar mie imi plac mai mult libero ca sunt mai subtirei.cei de fete poate sunt mai k.


Hainute de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

vreau si eu sa mai adaug ceva ce am citit in legatura cu subiectul asta si care mi se pare important:chiar dc mai aluneca mana important e sa ne recunostem vina, si sa nu-l facem pe copil sa se simta vinovat, sa nu-l facem sa simta ca a meritat.In nici un caz sa nu-i zicem:vezi dc nu esti cuminte?ai cautat-o cu lumanarea,o meriti". In nici un caz.


Hainute de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

zumzu foarte adevarat! Eu de ex treb sa recunosc de doua ori daca gresesc - o data Anei, cumva si o data lui Robert. Exemplu (desi am zis ca nu mai scriu asa chestii intime pe forum): am o masa de sticla in sufragerie, Anei ii palce sa o zgaltaie rau; Ii zic "nu" de 50 d eori, o iau de langa ea de 55 ori, diustrag atentia, ea revenea ca la ceva foarte interesant. Aveam lingurita ei d eiaurt in mana ca ii dadeam prin casa si ii dau cu lingurita peste degete, cumva, asa. Bun, trece momentul asta idiot (ca doar sunt om normal cu cenusile mele in cap) si mai tarziu Ana repeta faza: vine repede Robert si-mi zice "trebuie sa luam lingurita sa o lovim pe Ana!" Atunci am simtit ca mor.Bon...asa-mi trebuie! I-am explicat foarte calm lui Robert ca nu facem asa ceva, ca nu e bine, nu asa trebuie, ca mami a fost suparata, a gresit, i-am accentuat asta "gresit"... deci, eu am "politistul faptelor rele" langa mine, tot e bine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Da ZUMZU foarte adevarat. Eu mi-am cerut scuze de fiecare data cand s-a intamplat, chiar si de la Kevin. Patrick deja stie si ma cearta rau cand ridic glasul. Nu tipam la copii, nu vreau sa aud nici un tipat in casa asta!

Mergi la inceput