Buburuze- LMA buburuze de 9-16 februarie! (130)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

andri31, tine-o tot asa. Cu moralul vreau sa zic, nu cu datul peste maini . Serios, imi place sa te aud mai vesela, mai optimista, iti sta bine. Totusi nu sunt de acord cu datul peste maini, eu nu-i dau, desi bunica si strabunica ar zice ca da. Eu ii spun nu pana la epuizare, iar cand ajung acolo o iau pe sus (din fericire inca imi permit ) si ii distrag atentia cu altceva. Gandeste-te ca esti intr-o lume ciudata, dar minunata pe care n-o cunosti, n-ai vrea sa atingi, sa simti tot?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Subscriu la ce-a scris Catalina: imi place si mie sa o vad pe Andri optimista si vesela!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Trebuie sa recunosc, nici eu nu sunt o sfanta. Imi ating limitele la schimbat, cand, de cateva ori, am incercat sa o opresc din rasuciri si cu cate o palma peste picioruse. Nu s-a intamplat nimic deosebit, cel mult m-a privit mirata. Mamaaaa, si ce mai m-a durut mirarea aia! Vorba lui Lori, palmele le-am intors spre ceafa mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

stiu ca nu e bine !
urasc simplul gest in sine !

e urat tare si nociv ! dar pur si simplu zboara mana de langa mine ... stiu ca nu intelege ... in mintea mea cred ca undeva in subconstient cred ca daca nu-i dau peste manute nu intelege NU-ul meu ... mama denaturata ! si da! si eu sunt pentru fara lovituri , tipete ... dar din pacate tati este superstresat din ultimile 6 luni cu munca. ... incerc sa-l temperez....

poate ar trebui si pe min sa ma tempereze cineva !
voi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

ma bag si eu in seama ca a adormit seful meu...care nu ma lasa vb lui Irinuka..sa fac nici pp ca lumea..dar nah..se fac ei mari
in principiu intelege ca nu e voie dar tot se duce mai razand ..mai cu bot la locul interzis
suzi..e la loc de cinste..o cauta noaptea..o baga in gura..o scuipa..e gagica lui
Sz...vaccin priorix face sau a facut cineva?ca eu tare l as face..cu epidemia asta de rubeola

www.facebook.com/media/set/?set=a.196760250402336.49917.100002050865534&type=1&l=02a4ec60dc br / " target="_blank"> poze Tudor 9 luni



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

suzi o folosim la nani, ziua mai rar, oricum la indemana au unele cu cap taiat, gen cele de la nuk si alea nu le plac, asa ca rod 2 secunde la ea si o arunca

de vb spun si ei ceva pe limba lor si mama, tata si alte silabe
mama ma dispera cu intrebare de genul: "si au dat drumul la vorba baietii? da, zic eu, citesc si romana, fac si ecuatii"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andutza_B

Subscriu la ce-a scris Catalina: imi place si mie sa o vad pe Andri optimista si vesela!!

Andutza- mami de pepenica vesela Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."



cata , andutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

uite,ati deschis un subiect interesant si controversat.
si eu sunt impotriva lovirii peste manute si la fund, si nu cred ca are efect sincer.Darius mi-a cazut dupa boxa,s-a lovit a plans cand s-a potolit s-a urcat la loc. prefer sa fiu cat de vigilenta pot si sa il iau de acolo de 1000 de ori dc e nevoie, sa mut boxa(de cand il bat pe tati la cap!!!) sa acopar prizele,sa-i distrag atentia.
sunt destul de calma din fire si nu am avut impulsuri din astea pana acum,sper ca si pe viitor sa ramana la fel situatia


Hainute de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Andri31, nici eu cand am dat, nu am dat cu ratiune, mi-a fugit mana, din oboseala, din exasperare, din limitare (a mea bineinteles). Cand mai face nebunii, incearca sa o iei pe sus, du-o in alta parte. Eu, la schimbat nu am gasit inca leacul. O las o vreme sa-si faca damblaua, sa nu se lase pe spate. Incerc jocuri cu ascunsul, incerc jocuri cu numaratul. S-au cam dus toate. Nu vrea si pace sa ramana mai mult de o secunda pe spate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

eu vreau sa ii fac vaccinul dar peste vreo 2-3 sapt, ca sapt asta facem infarixul si nu vreau sa le fac deodata.chiar ziceam ca la al meu la munca e epidemie,s-au imbolnavit vreo 7 pana acum


Hainute de vanzare

Mergi la inceput