Buburuze- LMA buburuze de 9-16 februarie! (130)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Ce m-ai distrat Mayane... auzi la el sa stea la el in patut cat stau mami si tati la o vorba? OMG
La mine n-a stat nici cand era bb mic, acum harakiri face cand ies din raza lui vizuala... inutil sa mai zic ca nu sta nici sa merg pana la toaleta, ce sa mai zic sa indraznesc sa inchid usa? :D
Copii si copii... sanatosi sa fie!

Anka eu personal nu-s de acord cu datul medicamentelor (ca astea sunt panadolul si nurofenul!) atat de des. Dar tu stii ce e mai bine pentru tine si copilul tau... e clar ca nu i-ai ddat asa aiurea... La noi nu a fost nevoie pana acum, funtioneaza inca tzitzi la orice... pana intr-o zi!

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian1#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/PatrickCristian2#date" target="_blank">Poze noi

www.dropshots.com/patrickcristian01#date" target="_blank">Botezul si www.dropshots.com/PatrickCristian02#date" target="_blank">Motul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luiza1977 spune:

LA MULTI ANI ANAIS!

Sa cresti mare,sanatoasa si sa ai mult noroc in viata buburuza scumpa!

LA MULTI ANI LUCIACT!

scuze pt intarziere....

Alinush,sarcina usoara in continuare si nastere usoara si la termen sa ai!

Smantana ii dau in mancarica,mamaliga,ce marca,pai, ce avem prin frigi…

si pt noi e sf sa il las singurel 5 min,nu de alta dar se impiedica,trage,se loveste,de-astea…..

La noi nu a fost cazul inca de panadol,nurofen pt dinti,dar noi inca nu avem maselute…..

Eu tot cu nasul in batista sunt,tot stare naspha,cand mi-e frig,cand mi-e cald,bag ceaiuri la greu..... mai rau e ca soata si copilul stranuta si ei,offfff,ma tot rog sa nu se imbolnaveasca si ei,ma spal pe maini f des si sper sa treaca odata ca ma enerveaza starea asta!
Ia,am facut dus acu o juma de ora si iar curg apele pe mine,pfoai!
Mai da,nu mai trece iarna asta,sunt -13 acum,il rog pe sot sa scoata copilul macar 10 min afara.

Multumesc pt gandurile bune!
Tunde,Ralukara

Anka multa putere mami!

Andutza mai esti pe calorifer mami? mai mi-e mila de voi care mergeti la servici pe o vreme d-asta,acum nu va invidiez deloc,deloc!

Bunnnn,ma duc sa mananc si eu ceva,dar inainte ma duc iar la dus!

mamicile si buburuzele! dar sa fie clar, doar asa virtual, ca nu vreau sa va molipsesc!
O zi frumoasa cu mult soare sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Iri tu ai dreptate, asa-i, dar daca ii vezi ca urla de durere cu orele, nimic nu-i calmeaza..ii dai, fie ce-o fi! Eu n-am ajuns inca la nurofene, cand o simt asa, de regula se linisteste cu gel sau tinut in brate si ultima frontiera-pus la san-acolo trece orice durere. Aaa...si Chamilia, care tocmai s-a terminoiu..

subiectul suzeta Ana nu a vrut decat pana la 3 luni si ceva; dar zic eu...zigggg io, daca EU i-am dat-o, ca sa taca, sa am si eu si ea liniste, dar, oricum mai mult pt confortul MEU, apoi...nu mi se pare corect sa i-o iau "hoteste", sa o iau cand zic eu sau lumea ca gata, "nu mai e de suzeta". PArerea mea! Am o prietena pe care o admir mult si are fetita de varsta lui Robert - asta vara avea suzy. Eu am admirat mult mama la faza asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Buna, fetelor!

Suzeta nu folosim. Nici macar pe post de jucarie, ca le avem prin cutiile cu jucarii. Ne-a fost de folos cand era mic-mic, dar cum i-o dadeam cam o data pe zi, nu s-a obisnuit cu ea.

Panadol ii mai dau si eu, destul de rar totusi. Ii dau cand vad ca e mult rpea marait si nu e de la somn/alintaturi. Aaa, si ii dau 2,5 ml, nu cat e doza pt greutatea lui. Am vazut ca-si face efectul sia sa.

Multumiri pentru ca mai ziserati de filme. Poate ma uit si eu. Desi singurica nu am chef, iar acum al meu sot se uita la niste seriale care nu mi-au facut cu ochiul. Iar la astea romantice si de vacanta sigur nu se uita impreuna cu mine

Vad ca sunteti mai multe care le dati seminte de in. Poate sa incerc si eu.

Si mie mi-ar placea sa mancam in 3. Ca-mi place mult cand vine tati acasa si ne povestim ce-am facut in timpul zilei. Dar pe langa faptul ca eu nu reusesc sa mananc, ca n-ar fi asa grav, mai rau e ca al meu prichi se PLICTISESTE in scaun dupa 10-15 minute. Mai prelungim cu o jucarie, cu o lingurita, cu etc, etc, dar tot nu rezista. Mai nou se ridica in picioare si ori vrea sa se arunce pe masa ori se intinde pe masuta lui ( de prins cu hamul no way!)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Mirela, al meu a inceput sa-si dea cu palma peste cap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:


LA MULTI ANI FRUMOSI ANAIS MARIA, pui de Wudy !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Lori, ai mare dreptate cu suzeta! Asa e, nici macar eu nu pot hotari, eu i-am dat-o, ea nu s-a nascut cu nevoia de suzeta, ea hotaraste cand nu o mai doreste. Desigur, daca ajunge la scoala cu ea, probabil ca-i voi explica unele lucruri.

Luiza, sa stii ca, desi ajung inghetata la lucru, ma bucur ca ies din casa pe vremea asta... Daca nu ar fi serviciul, as fi tentata sa stau in casa, logic, dar m-as deprima fara sa-mi dau seama. Deci pt mine e super ca exista ceva ce ma obliga sa infrunt gerul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Lori, urasc suzeta aia, s-a lipit de ea ca timbrul de scrisoare. Dar nah, l-am alaptat 3 luni, pe atunci suzeta parea o idee buna.
Acum am draci pe ea la greu. Nu-mi place ca la gradi o folosesc pe post de dop.
Daca plange i se da suzeta, fraierul tace si gata, ele sunt multumite.
Apoi nu-mi place ca nu-i pot alina suferinta fara suzeta aia. Daca il doare ceva sau e foarte suparat apoi nu se calmeaza in brate. pot sa-l plimb, sa-l legan, sa-i cant, nu se linisteste asa usor precum se linisteste de la suzeta. Bag plasticul ala si tace!
Ma enerveaza dracia aia ca parca mi-ar rade in fata "ha, ha, he likes me better, he likes me better".
Cand il mananca gingia roade efectiv din dracia aia.
In schimb noaptea cand incepe sa urle de durere de dinti, nu merge nik. E asa de frustrat ca mi-o arunca pe jos, asa, cu naduf. Atunci medicamentul e singura solutie. Mi-e imposibil sa-l las sa urle mai mult de o ora, se epuizeaza si urla mai mult de oboseala si nervi decat de durere. Incerc cu suzeta, cu plimbat in brate, cu distras atentia, cu stat la noi in pat, schimbam persoanele, apa, lapte, iar suzeta....daca nu se calmeaza ii dau medicament. Cam asta e ritualul de criza sa zic.
Ba, am uitat, tot in ritual, dupa 2nopti d-astea io simt nevoia sa beau alcool si ii trag o sticla de bere sau un pahar de vin.
In ritmul asta pana ii ies toti dintii o sa fiu alcoolica.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

am experimentat si noi prima noapte de "dinti" dar fara tzata. e greu, Darius nu a luat suzeta.inainte chiar dc se trezea de 20 de ori lua tata si se calma, acuma...
anka zi mersi ca il calmeaza suzeta si ca ai cu ce ca sa zic asa.
cu asta cu astupatul gurii doar asa ca sa ma lase pe mine in pace sa am eu liniste nici eu nu sunt de acord.


Hainute de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anka-maria


Ba, am uitat, tot in ritual, dupa 2nopti d-astea io simt nevoia sa beau alcool si ii trag o sticla de bere sau un pahar de vin.
In ritmul asta pana ii ies toti dintii o sa fiu alcoolica.


mami de Luca 10.01.2011


mwahahahhahahahaaaaaaa

Mergi la inceput