Buburuze- LMA buburuze de 9-16 februarie! (130)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

angie ce frumos este Tudor!!!! iar tu mami emani de fericire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

La multi ani CATALINA, puiutza de Madutza_bra! Sa crsti mare, frumoasa si sanatoasa, iar mami ...mai da si tu pe aici!


Angie, da, Ana papa de ceva timp mazare congelata, ii place. Supa/ciorba/mancare nu congelez, pt ca o fac si papa 2zile din ea, apoi se termina; cand fac special pt ea, ii fac fix pt 2 zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Hey, unde ati disparut? Hibernati? Ia hibernati voi cu tastele sub labute.

Eu am un picior in butoi, unul afara. Ca mi-am dat seama ca mai am doar o luna de stat acasa, vreau la servici si totodata mi-e o mila de mor de piticul asta mic. E tare legat de mine, ma striga prin casa, i se lumineaza fetisoara cand ma gaseste. Si sta agatat ca maimutica. Urla tare cand vede straini, e in plina anxietate de separare. Si tocmai acum trebuie sa mearga la gradi. Noroc ca o sa-l duca tati, desi primele doua saptamani am sa-l duc eu.
Apoi ma tot gandesc cum am sa ma organizez, cum am sa spal vase, cum am sa fac de mancare, etc. Pentru ca nu prea am experimentat toata treaba asta. Patrick a stat pana la 18 luni cu soacra-mea, apoi cand a plecat soacra-mea am inceput sa lucrez de-acasa si imi faceam treburile printre picaturi, cat lucram. Cand venea acasa, eram cu toate gata. Acum, ma tot gandesc, cand am sa spal rufe, cand am sa le pun la loc, cand mai fac de mancare, cand ma mai joc cu cupii si imi da cu minus. Nu mai vorbesc de toate planurile mele cu scoala de soferi, facultatea de psihologie, mers la biblioteca, poate chiar la sala, ca astea mi se par deodata utopii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Si eu ii dau mazare congelata, desi de o bucata nu mai pofteste. Le urmarea cu degetutele si manca cate un pumn asa, facuta la abur. Acum vad ca e fan mancare gatita, spre deosebire de Patrick. Ciorbite, mancaruri, astea sunt preferatele lui. Singura ciudatenie, nu mananca paste, in nici un fel de combinatie, doar daca i le amestec bine prin ciorba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

multumesc muuuult de tot pentru urari si pentru ca nu ne-ati uitat !!!!!

Urez si eu la multi ani buburuzelor care si-au serbat deja primul anisor din viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

[blue]LA MULTI ANI

MEDEEA, pui de De_ea

CATALINA IOANA, pui de Madutza_Bra !


LA MULTI ANI ANDRI si SIMIS ! Sa fiti sanatoase si implinite!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Eu i-am dat mazare congelata, dar congelata de mama. Oricum nu e fan.

Ciorbita nu am congelat. Ii dau cam 2 zile din ea; foarte rar s-a intamplat sa-i dau si a treia zi.
Exista recipiente Avent care sunt potrivite si pentru congelare (borcanele cu capac infiletat), care cred ca pot fi folosite si pt ciorbita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata fetelor si cafea la canistra
eu vreau o perfuzie mareeee cu xanax

cred ca le pun si lor in lapte cate o bulina de xanax, poate or dormi fara sa se mai trezeasca toata noaptea si apoi la 6 e cate unul in fiecare dimineata daca nu amandoi, treaz/treji

Jasmine - pui de mami ROR

mazare nu le place, mai bine manca lintea
mancare congelata nu le am dat niciodata, cu toate ca am congelat o data, nu mi place mie ideea de ciorba/mancare congelata....si pana s ar dezgheta...m ra sti cartierul de la zbieraciunile lor

le gatesc pt 2-3 zile si pun la frigi
azi tre sa le fac mancare si nu stiu ce sa le mai fac

ma doare un genunchi cumplit de tare si mana dreapta, mana imi amorteste cumplit de tare........ale draqului batraneti ca venira peste mine de pe acum

o zi buna fetelor



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

cu scuzele de rigoare




La multi ani Catalina si Jasmine!

LA MULTI ANI ANDRI SI SIMIS!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Helllloooo!
Nu am mai intrat de sambata din criza totala de timp ... Cu zapada asta s-a dublat timpul de ajuns acasa lucru care m-a facut sa renunt la masina si sa merg cu metroul. Ma enerveaza ca trebuie sa schimb si e destul de aglomerat dar ies totusi mai bine. Cu masina fac o ora jumate un drum care, in conditii normale il fac in 40-50 min.

Mergi la inceput