Strugurasi de Sept-Oct2011 *33*

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

Citat:
citat din mesajul lui May3

multumesc fetelor pt raspunsuri :)
se pare ca nu-s singura care patimesc cu cea mica, dar cred ca eu ma plang cel mai tare



...........................................
mamica de www.youtube.com/BeatriceAna2011" target="_blank">Beatrice-Ana - 26.09.2011
..........................................
zebraroz.ro


mai tare decat mine ?
ar trebui sa le intrebam pe fete :)))

_


de T 5+





hahaha..
ce vorbiti voi acolo? facem un top 3?

Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)



Mai a mea este cea mai slaba



Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)





fiecare cu ce l doare

_


de T 5+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

ete mai may , ca nici sa ne plangem n avem voie
ciocu mic altadata ca deranjezi retina unora
asta e...nu toate suntem mame eroine

_


de T 5+





hai mai fii zennnn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 210xy spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3


Roxana, n-o sa fiu atat de dura ca Jade :D, dar sincer m-a deranjat postul tau. asta e forumul. ne mai plangem, ne mai zicem bucuriile, depinde de stare de cat esti de obosita. de copil, ca al meu chiar e dificil, nah. asta este, cu asta defilam, mai clachez si eu. imi pare rau ca esti singura.

...........................................
mamica de www.youtube.com/BeatriceAna2011" target="_blank">Beatrice-Ana - 26.09.2011
..........................................

zebraroz.ro


Dura nu stiu cu ce te-ar ajuta sa fi, dar daca te-ar ajuta sa te descarci, poti fi. Sfatul meu era doar unul moralizator ca si cum ti l-ar da una dintre mamicile cu care esti obisnuita sa te consolezi; copilul iti simte agitatia, starea de discomfort. Sunt ferm convinsa ca oricare dintre noi reuseste sa faca singura totul alturi de copil...unde pui ca unele au si cate 2-3 copii si reusesc sa faca torturi sofisticate.
Nu te condamna nimeni si se accepta suspinele dar nu trebuie sa fi si acida cand cineva iti spune ca se poate si iti aduce cateva argumente ca se poate si altfel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Deci a durat ceva pana v-am ajuns din urma.. ati avut azi o limbarnitaaaaa..

Raportez: un mei tai superb(ma laud singura, desi f greu de facut.. am crezut ca distrug masina cu facaletul), o copila dependenta de mami, am fost in oras de 2 ori si am gasit fata plangand de dor.. nu a dormit nici macar 1 h cumulata toata ziua (de stres ca nu am fost langa ea)...

May .. un buchet de pt soacra ta..

Jade.. si cand incepeti diversificarea?
Eu am mai gasit azi scutece de la lidl.. am mai luat un bax

off nu mai stiu ce voiam..

fac cap nou..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sept-Oct2011 spune:

cap nou
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=170335&nm=Strugurasi-de-SeptOct2011-34

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui 210xy

Citat:
citat din mesajul lui May3


Roxana, n-o sa fiu atat de dura ca Jade :D, dar sincer m-a deranjat postul tau. asta e forumul. ne mai plangem, ne mai zicem bucuriile, depinde de stare de cat esti de obosita. de copil, ca al meu chiar e dificil, nah. asta este, cu asta defilam, mai clachez si eu. imi pare rau ca esti singura.

...........................................
mamica de www.youtube.com/BeatriceAna2011" target="_blank">Beatrice-Ana - 26.09.2011
..........................................

zebraroz.ro


Dura nu stiu cu ce te-ar ajuta sa fi, dar daca te-ar ajuta sa te descarci, poti fi. Sfatul meu era doar unul moralizator ca si cum ti l-ar da una dintre mamicile cu care esti obisnuita sa te consolezi; copilul iti simte agitatia, starea de discomfort. Sunt ferm convinsa ca oricare dintre noi reuseste sa faca singura totul alturi de copil...unde pui ca unele au si cate 2-3 copii si reusesc sa faca torturi sofisticate.
Nu te condamna nimeni si se accepta suspinele dar nu trebuie sa fi si acida cand cineva iti spune ca se poate si iti aduce cateva argumente ca se poate si altfel...


draga mea, n-ai inteles nimic. si eu sunt prea obosita sa-ti explic pe degete. si uite ca azi am avut si un pic de ajutor si tot sunt obosita. vai, am suspinat iar. sper sa mi-l accepti acest suspin. asa-s eu mai plangacioasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broome spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariasophia2
si totusi sophia de ce se irita?o tin in putza goala de 2 luni,am baxul de scutece intreg, dar ea cum face stropi cum se inroseste indiferent cu ce crema o dau. jur ca nu mai pot,am ajuns la limita. pun doar un impermeabil si o bucata de scutec de bumbac sub ea ca sa o pot lasa asa.salteaua oricum a facut-o varza,va dati seama ca nu sta locului,imi e si mila de ea saracutza...eu in casa nu pot face nik,stau toata ziua si spal pelinci si stau cu ea,ca nu sta deloc singura nici in scaun de masina,carucior sau ce o mai fi.mancare fac seara la 8 cand vine sotul,curatenie doar in weekend .sotul se trezeste la 5 sa mai faca ordine in casa...eu ininte fii obsedata de curatenie acum toata casa e dezordine...macar sa nu mai sufere fata de la iritatii ca nu mi se pare normal sa faca asa incontinuu fara ca vreo crema sa dea rezultat si chiar daca ii trece , ea iar cand face stropi se irita...scuzati-mi incoerenta dar stau cu ochii pe fata si scriu si am capul in 10000000 de locuri

mami de maria sophia 28.10.2011

lumineaza-ne Doamne calea in tot ceea ce facem


maria
, ma bag si eu sa-ti zic desi cred ca faci asta deja. am avut si noi o singura data o iritatie/basicute la fundulet dupa o diaree urata reactie la vaccinul de 2luni. Eu am ajuns la urgente atunci cu el pt ca facuse febra doua zile si nu-i mai trecea, si pediatra mi-a zis legat de iritatia de fundulet dupa ce-l spal sa-l usuc fffff bine si apoi sa-i dau cu o crema cu oxid de zinc (eg Sudocrem). I-a trecut in cateva ore iritatia.

Nici eu nu-l dau cu crema dupa schimbat de scutec, de fapt cred ca nu i-am mai pus crema de vreo luna, ii pun doar atunci cand e putin rosu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Am vazut ca sunt fete care dau cu crema fundul bebelului la fiecare schimbat.Mai e careva ca mine care nu da cu crema decat cand sunt probleme,in est pielea curata?


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)
nici eu nu dau cu crema

Mergi la inceput