Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***396***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

maii, dar eu am v-am pove ca acel student se luase de colegi pe motiv ca doar el e mare si tare ca are curaj sa aiba parul lung si ca toti ceilati sunt niste fraieri si tocilari... Mie sincer, nu mi-a placut ce a vorbit acel baiat si, recunosc, am vrut sa-l tintesc cu propria lui arma


In rest, cu women on top, eu asociez parul fetelor cu ceva frumos :))), deh.., sunt subiectiva, asa ca nu vad "vreo problema" :)))

Insa, eu am mai zis, pur si simplu la partea fizica, NU am avut niciodata sabloane, nu am fost in stare niciodata sa zic ce inseamna pt mine un tip frumos, nu exista notiunea pt mine, doar urat, da, asta da, insa de fapt, si "urat", la mine inseamna mai degraba dezgustator, libidinos, nu stiu.. ceva ce nu as putea pupa... Dar la chestii din astea simple "gen": culoare ochi, par, inaltime, figura, par lung/scurt, etc, NU am avut niciodata preferinte... Aaa, nici notiunea de barbat sexi nu o percep deloc deloc ce inseamna, tot asa, doar cu cine nu as putea parca imi pot da cu presupusul, altfel... nu sesizez nimic...

Nici macar la actorii aia, de ii stiti voi din filme, nu vad daca sunt "frumisi si/sau sexi"

Mai stii, urmatorul iubit o fi vreun pletos, si culmea... sa fie si cu par din ACELA atunci da iubire... :))

Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 2 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

subiectul 3: barbatii, femeile, "plantele exotice"

- am observat ca exista barbati care au tangenta cu cosmetica, eu nu tanjesc dupa astfel de barbati, recunosc, dar nici nu ma impiedica daca frecventeaza cosmetica... In mare, doar transpiratia ma deranjeaza, adica sigur imi place sa fie curat [NU neaparat parfumat, nuuu, asta e doar asa, un posibil detaliu], in rest, nu ma deranjeaza deloc-deloc starea lor naturala .
- la fete, si eu tot accidental am ajuns la 0, si de atunci doar asa vreau.

Oricum, raman la ideea ca MIE imi place ca un barbat sa ma impresioneze/frapeze/atraga prin chestii interioare lui, NU prin fizic, tocmai de aceea nu cred ca o sa imi imping baietii, cand vor fi mari, spre saloane de cosmetica... Parca nu stiu... le-as minimiza potentialul interior, parca nu as avea incredere in acel potential...nu stiu... Eu cred ca doar fetele "trebuie" sa se infrumuseteze cat de mult posibil, baietii... doar sa fie ingrijiti, curati, un pantalon ok pe ei... o camasa... ahhh, o camasaaaaa :)

gata, fug acasa, pup


Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 2 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Alooo, ce facurati, cum lipsesc io cum se lasa cu cearta? Incep sa cred ca absenta mea este factor agitator (glumesc, evident).

PISIGRI, si io-s contraexemplu. Am fost la o singura intalneala, cu toate astea ma simt foarte tare in centrul atentiei aici Da, in Buc am mai iesit cu fetele in parc, dar, desi tin la bucurestence, in afara de Mada n-am legat vreo superprietenie cu concitadinele. Adica si la caracterizari am recunoscut, de amandoua partile, ca mi-s dragi si Gaza, si Pisik, dar nu ne simtim cu sufletele conectate.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Alooo, ce facurati, cum lipsesc io cum se lasa cu cearta? Incep sa cred ca absenta mea este factor agitator (glumesc, evident).


CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way


Ba io incep sa cred ca asa si este!
(ca-n bancu' ala, Doamne ce mi-a placut...cu Rahila care a fost mereu langa Itzic...da' e prea lung, n-am chef sa scriu:)))

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Chato, eu oare de ce nu ti-am vazut omu' pana acum? Dar in poza expusa e. Stiu ca nu te superi.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

hahahaha, floric, l-am tinut ascuns :) glumesc... nu stiu de ce nu l-ai vazut merci de compliment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Da, Chato, si eu ti-am admirat motanul. Chiar ii statea bine cu plete.

Si mie mi-au placut pletosii (pe cap, nu in alte parti ), dar n-am avut niciodata unul.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Apropo, io am aplicat freza cheala din proprie initiativa. Dar nu mai ajung la cosmetica de ceva timp, cred ca de juma de an lama e la putere...

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Fetelor, iertare ca dau buzna, dar o iau razna:(()
Stiti ca sambata a murit bunica mea... De fapt mamaia, ca asa ii ziceam...
Sambata noaptea am si fugit cu trenu la Focsani...
Si de dumimica stau aici, in Focsani... Nici chip sa ajung la Milcov...
Si ce e mai rau?!
Mama, sora ei si unchiul sunt si ei tot in Focsani. Duminica dimineata au venit la cumparaturi... Si inapoi nu au mai putut trece... Drum blocat, inchis...
De luni am sunat peste tot: 112, politie, prefectura, primarie, directie de drumuri...
Le pare rau dar nu ma pot ajuta, ca nu e caz de salvat viata, ca drumul ala e nationsl, dar nu e prioritar, ca nu au utilaje, ca...
Acolo, la tara, e doar tataia si tatal meu... Dau zapada, mai aprind o lumanare...
Nu au nici apa, nu au avut nici lumina, zapada cat casa... Nici crucile nu se mai vad in cimitir...
Azi am sunat-o pe nasa. Lucreaza la prefectura. Am nimerit numai bine. Asteptau un elicopter de la Iasi sa aterizeze in Focsani , sa ia niste medicamente, apoi sa mearga la Milcov sa aduca niste bolnavi. Am stat 2 ore in camp sa asteptam elicopterul impreuna cu echipajele Smurd... In zadar. Elicopterul s-a dus direct la Milcov, fara oprire in Focsani.
A mai trecut o zi:(( maine poate vor deszapezi drumul.
Ce o fi in sufletul mamei si al matusii... Imi ziceau plangand ca i-au luat o caciula mai groasa, ca e doar cu un batic subtire:(((


_

Gigelica ,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Gigelica Nici nu stiu ce sa-ti zic, decat ca sunt cu sufletul alaturi de tine

Olga, mamica lui David iepurasul si 38+

Mergi la inceput