Hai bulinutza,Sophia,mihacor,Matza, bubbles!! (64)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cicineata spune:

Olga, da, ma intereseaza, am intrat pe site-ul medlife dar n-am gasit nici o dr pediatra Raluca. Daca vine si acasa e super. Esti multumita de ea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

ileana, suntem bine. ne descurcam ce sa facem. e maicamea la mine ca altfel nu reuseam cu amandoi. mara inca e mititica si semidependenta de mine, de radu nu mai zic
f bine face sotul tau cu cantarul. lasa-l acolo ca e mai bine
alina, ti-am trimis PM.

si al meu s-a trezit aseara din 2 in 2 ore, sugea doua guri si somn la loc...

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Si al meu are secretii dar numai la un ochisor. Pentru ca nu au trecut doar stergand cu ser fiziologic, ne-a recomandat picaturile Nettacin. Se pare ca sunt ok, secretia s-a redus mult. Dar si masajul in coltul intern al ochiului face foarte bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Salutare,
Azi am papat la san direct pentru prima oara. A fost divin si a papat mai mult si mai bine decat muls- 60 ml.
Oxigen nu mai primim, dar e monitorizat. Mai luam antibiotice si maine si daca totul merge ca si pana acum, sambata mergem acasa.
Beatrix[\b] si eu am aceeasi teama: aici are monitor pt saturatia de O2, furtun pt O2 daca e cazul. Acasa .......

Sophia tin pumnii!!!!!

Va pup

[b]Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Anda, Carina (deja domnisoara) si bebe Toma
http://andaoana.com/
http://www.flickr.com/photos/andaoana/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izish83 spune:

Fetele care ati nascut, va invidiez. Noi nu mai putem de niste arsuri si nici rennie sau laptele rece nu-si mai fac efectul. Asa k mancam intr-una, ne-am ingrasat excesiv si crizele de nervi sunt in floare. Deh, cred k asa e ultima luna. Sa speram k trece timpul mai repede k apoi ne revenim noi. Nu stiu cat ati luat voi in greutate, dar eu am depasit 20 si ma oftic de mor. O sa am de furca dupa cu slabitul.
In rest, bebele este bine si sapt viit urmeaza sa mergem din nou la control. Mai avem si noi 4 sapt apoi ne programam la cezariana.
Bafta multa fetelor care trebuie sa nasca.
33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izish83 spune:

carina-dar ce a patit bebele tau? k din cate stiu eu erai la termen, sau ma insel? Oricum, multa sanatate lui bebe Toma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutza27 spune:

Anda, sa va ajute DD sa fie totul bine si sa mergeti cat mai repede acasa. Va pup!!!

izish83 si eu m-am ingrasat 20 kg pana acum. Mai am aproximativ 2 saptamani si ar fi extraordinar sa nu mai pun nimic. Si pana la urma ce mai conteaza unu, doua kg in plus???




37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

gata fetele, am fost am facut si utima doza de dexametazona...si si...am venit acasa cu morcovu', iepurele si 2 hectare de teren in fund ...maine e ziua cea mare: vine Filip ...sper sa ma tina nervii s a nu fac urat maine de dimi...v-am zis ca la ultima operatie...m-a luat o stare de ziceai ca-s nebuna

puiuta maine e asa e...sper sa fie ok bb sa nu avem probleme...maine intru in saptamana 37

revin

bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si 36+ cu Filip Andrei

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

anda tinem pumnii sa ajungeti sambata acasa.
ileana eu acum nu-i mai las nicio lumina aprinsa.
puiul meu mic m-a cam sacait noaptea trecuta, dar azi a dormit toata ziua. a luat pauza doar de masa si schimbat scutec. mai pe seara o sa-l tin treaz ca sa nu avem iar program de club..adica stiti voi bautura/urlete/dans...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutza27 spune:

Bulinutza Multa bafta! A venit si ziua asta! Eu ma bucur asa de mult pentru tine ca tare ai mai tras! Sigur o sa fie totul bine! cine ne anunta????





37+

Mergi la inceput