Bobocei de Sept-Oct 2012 (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danageodoiu spune:

Nici eu nu am nicio modificare la sani...chiar deloc, ma gandeam ca saracii sunt marcati de Siminuta care a papat 1 an si 4 luni!!!!
La prima sarcina m-au durut si pe mine primele luni si au fost sensibili si mi se intarisera si se marisera....Plus ca am avut o groaza de tras cu ei cu furia laptelui, cu lapticul in exces care se acumula, cu intarcatul, saracii cred ca nu mai au forta de nimic acum!
Si eu ma lupt cu raul de la stomac..si la simi n-am avut...vad ca se comporta diferit organismul!

Dana, mama Siminicii (25.03.2010) si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

Buna fetelor! Abia ce m-am inscris pe forum. Va scriu pt prima oara si sper sa ma treceti si pe mine in lista boboceilor de septembrie. Am ult menstra pe 8 dec si data estimativa a nasterii 13 sept Sunt la prima sarcina si ma minuneaza toate simptomele astea prin care trec, greturi, nervi, emotii, bucurie, vise ciudate noaptea :)) Sunt o groooaza.

Ce voiam sa va intreb, daca ati trecut prin asa ceva, eu am niste secretii maronii pt care am fost la doctor. Mi s-a prescris utrogestan dar care nu-si mai face efectul si acum am schimbat cu duphaston si nospa. Nu m-as fi asteptat sa iau atatea medicamente doar ca sa mentin sarcina... La voi cum e?

In rest maine merg la eco si o sa-l vad din nou pe ala mititel :D L-am vazut prima oara acum 2 sapt si se prezenta bine Asa-i batea inimioaraaa Sper sa fie bine maine.

Apropo, legat de costurile medicale, in cazul in care nu sunteti asigurate (desi platiti, cazul meu :)) ) exista si optiunea sa va faceti un abonament. eu am la medlife si platesc 50 de lei pe luna, in care imi intra toate consultatiile, ecografiile, analizele de sange. E chiar avatajos. Va pup si sper sa tinem legatura lunile astea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Stela, bine ai venit! Felicitari pentru sarcina si pentru inimioara!
Avem aceleasi date 8 dec/13 sept, ce coincidenta

Mai scrie fuguta niste mesaje (aici sau pe la alte subiecte, muzica, filme, ce gasesti) sa scapi de moderare (cred ca 10 sunt suficiente) si sa te vedem in timp real.

Bebe dragonel la bord !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

Multumesc pentru pont Bob_Pixel, asa am sa fac Am remarcat si eu coincidenta, hihi Felicitari si tie si sa auzim numai de bine!!!

gravi 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Bine ai venit Stela! Sarcina usoara !

La vise ciudate ma inscriu si eu mi-a fost rusine sa spun dar am visat porci roz si broaste mov batute in pietre stralucitoare...cele mai ciudate vise.

graviduta fericita 7s6z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

Andreea (asa vad la avatar, sper ca asa te cheama ) esti foarte amuzanta :))) Sarcina vad ca ne creste si imaginatia la mine un vis ciudat s-a petrecut chiar aseara. Tatal meu a decedat cu ceva ani in urma si n-a avut ocazia sa-l cunoasca pe viitorul meu sot. Ei bine, aseara i-am visat ca stateau la povesti, ba chiar sotul meu l-a pupat pe tata pe frunte. M-a emotionat foarte tare visul, mai ales ca nu m-am mai gandit la tata in ultima perioada, dar acu, cu sarcina... Si in rest mi s-a intamplat sa visez de doua ori ca o sa am un baietel :D acu deh, sunt vise, nu stim daca se adeveresc. Sarcina usoara si tie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Andreea ma cheama,am scris pe avatar ca sa fie mai usor.

Nu stiu din ce zona a tarii esti tu,dar la noi in zona ,se spune ca in momentul cand visezi o persoana ,care din pacate nu mai e printre noi ,trebuie sa dai ceva de pomana.

Am inteles de la alte mamici ca asta e doar inceputul cu visele.Important e ca la mine totul e in roz si mov

graviduta fericita 7s6z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari.danciu spune:

Salutare tuturor! Eram datoare cu ceva date:
UM 16-12-2011 si DPM 21-09-2012
Noi deja am inceput sa facem analizele. Sa speram ca va fi totul ok. Pupici tuturor si aveti grija de voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari.danciu spune:

Pentru a avea o sarcina sanatoasa si a fi o mamica energica cu o gindire pozitiva si o stare psihica cit se poate de buna, trebuie sa facem miscare si sa ascultam muzica care ne relaxeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danageodoiu spune:

Fetelor, am cautat pe site-ul CNAS si am gasit niste instructiuni de completare a retetelor compensate/gratuite (desi nu gasesc sa fie in vreo lege anume) si intr-adevar se bifeaza rubrica de GRAVIDE doar daca n-ai venit sau venituri sub minimul pe economie: http://www.cnas.ro/arhiva/retete-compensate-si-gratuite

Ar trebui sa modifice si rubrica de pe retete, nu? sa scrie gravide fara venit....asta e, cotizezi ani buni de zile si cand ai nevoie, nu esti gravida, esti salariata.

Dana, mama Siminicii (25.03.2010) si 8s azi

Mergi la inceput