Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (47)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspy


Noi nu folosim, parca Mady se interesa si ea.

Au venit rezultatele la analize? Cum sunteti?

Crisspy, fericita de Razvi (16.02.2009) si Andra - Maria (26.08.2011)





Sar'na ...suntem bine
ai iesit negativ rez. la intoleranta la lactoza .
si spre mare mea surprindere de 3 zile bea lapte din biberon si dimineata si seara 120 ml .....sa vedem cat tine minunea.




Mamica de zanik Arianna-Maria (29.07.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Bravo, ma bucur pt voi. La cat mai multe bibe de laptic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui madybulancea

pun mesajul meu de la celalalt capitol si aici:

cHIAR CA ESTI NOROCOASA MORRENA...si al meu pana la 4 luni dormea de la 9 la 7 dimineatza,acum insa se trezeste cred ca la fiecare ora sau la 2 ore...offf bebele asta al meu nu stie ce vrea....

al meu nu sta in fund decat la mine in paole inrest se arunca pe o parte sau se impinge in calcaie sa stea pe spate,oare e ok?dar cateodata cand sta in scaunelul lui care cred ca e cam la 45 de grade, se sprijina in coate si se ridica in fund dar nu sta mai mult de cateva secunde....




Mami de Razvan si Rares


Mady, a mea a inceput sa stea singura in fundut in saptamana cand a implinit 6 luni. Deci totul e ok, zic eu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Arianna_M

Citat:
citat din mesajul lui crisspy


Noi nu folosim, parca Mady se interesa si ea.

Au venit rezultatele la analize? Cum sunteti?

Crisspy, fericita de Razvi (16.02.2009) si Andra - Maria (26.08.2011)


Excelent! Bravo! Sa tina cat mai mult!



Sar'na ...suntem bine
ai iesit negativ rez. la intoleranta la lactoza .
si spre mare mea surprindere de 3 zile bea lapte din biberon si dimineata si seara 120 ml .....sa vedem cat tine minunea.




Mamica de zanik Arianna-Maria (29.07.2011)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tc spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspy

Ilida nu e rau, nu te mai panica

Eu Andrei ii dau piersici si caise de la borcanas ca nu gasesc proaspete si nu a patit nimic si e si mai mica decat Tudor.

ma bucur ca totul a decurs OK la control

Crisspy, fericita de Razvi (16.02.2009) si Andra - Maria (26.08.2011)



si eu as vrea sa ii dau as. Dar ce marca folosesti? ca nu prea ma pricep si nu am gasit simple doar combinate...

mercic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Fetele, am si eu o intrebare, daca se poate. Noi am inceput diversificarea pe 25 ianuarie. I am dat: mar, banana, brocolli si morcov (doar suc). Si desigur cereale. In afara de 1 zi parca, pana azi inclusiv avem doar masa de dimineata, in rest toate mesele sunt LM.

Intrebarea mea e: cand sa incep sa i dau doua mese pe zi? Si cand 3?

Va Multumesc mult pentru raspunsuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea_tc

Citat:
citat din mesajul lui crisspy

Ilida nu e rau, nu te mai panica

Eu Andrei ii dau piersici si caise de la borcanas ca nu gasesc proaspete si nu a patit nimic si e si mai mica decat Tudor.

ma bucur ca totul a decurs OK la control

Crisspy, fericita de Razvi (16.02.2009) si Andra - Maria (26.08.2011)



si eu as vrea sa ii dau as. Dar ce marca folosesti? ca nu prea ma pricep si nu am gasit simple doar combinate...

mercic

Mamica de Alexandru Andrei 27 Iunie 2011


Vezi la Holle. Par ok...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Fetele, am si eu o intrebare, daca se poate. Noi am inceput diversificarea pe 25 ianuarie. I am dat: mar, banana, brocolli si morcov (doar suc). Si desigur cereale. In afara de 1 zi parca, pana azi inclusiv avem doar masa de dimineata, in rest toate mesele sunt LM.

Intrebarea mea e: cand sa incep sa i dau doua mese pe zi? Si cand 3?

Va Multumesc mult pentru raspunsuri.

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.



eu am inceput div in jur de 15 ianuarie.
pana acum avem mar, banana ca fructe. para nu a tolerat.dovlecel de placinta nu a tolerat.
de o sapt, adica din data de 31 ianuarie, i am introdus initial supa din cele 3 legume, morcov, telina, pastarnac si apoi piure din ele.
alta leguma nu i am introdus.
maine as vrea sa i introduc mango.

noi in mom asta avem:
ora 8.30 LP
ora 10.30 mar copt cu cereale din mei sau ovaz, uneori mar cu para.
ora 13.oo LP
ora 14.30 piure din cele legume: morcov, telina, pastarnac
ora 17,00 LP
ora 20.30 LP
ora 22.30 LP


nu pot sub nicio forma sa scap de mesele de lapte. si fiecare masa are 220 ml.
nu mai bea 300 in sf. dar oricum are 5 mese a cate 220 ml de lapte.

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Ramona, esti o dulce, Multumesc de raspuns. Pai LM sau LP, ei o sa bea mult si bine, eu as vrea s o fac sa nu mai pape LM noapte ca ma chiauneaza de a dreptul! A mea efectiv merge la nani la 8.30 seara, prima trezire: 11.15 seara, apoi 1.30, daca am noroc sa mi adoarma, atunci Urmatoarea trezire e in jur de 3.30. Daca nu are chef de dormit, cum a fost si azi noapte, face chef de chef, taraboi, vorba Alexiei. Aseara m a tinut madam treaza intre 2 si 4.
Dupa 3.30 Urmatoarea trezire la 5 si ceva si apoi ori la 6 ori la 7.30. Uneori daca se trezeste la 6, mai am noroc sa doarma pana la 8. E in chin deja si simt ca clachez!

In fine, mai mergem cu 1 masa pana la 7 luni, apoi bag si eu supa.
Bafta maine cu mango.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Numa ce m am pus in pat sa dorm si eu (am zis ca de la 11.30 la 1.30 am timp berechet sa dorm) ca s a si trezit mandra! Imi vine pur si simplu sa innebunesc! Am 6 luni jumate de nesomn, nervi acumulati la maxim, sperante desarte ca totul va merge mai bine, Dar de fapt totul merge mai rau!
Maine am sa sun la health visitor sa vad ce solutii au, dar stiu intr un fel care e solutia: ori s o las sa planga la ea in pat (control crying), ori sa i dau apa de fiecare data cand se trezeste (ca poate i s o ura sa se mai trezeasca).
Adevarul e ca are si un nas plin de muci si tuseste, dar vorba lui barbate miu, this is what babies do: caugh, have a blocked nose, deoarece corpul lor incearca sa se obisnuiasca cu mediul. Temperatura nu are! Deci numai muci si tuse. Dar muci are de cand o stiu. Ca tot ii puneam seline.
In fine, mai incerc! Is curioasa cand merge la culcare!

Mergi la inceput