Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***395***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Acum am citit postarea lui deni, am inteles ca fetele au fost impreuna la spectacol, deci micsu e bine, da? Ca tot intrebau fetele ce o fi cu gianina... Poate tu esti la curent.

Si bine ca ai mai intrat si tu sa ne scrii, prea erai asa... departe...

:)



Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 2 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas
ACTA - nu m-am prins nici eu exact ce contine, un soi de reglementare a internetului. La noi se pare ca s-a votat „pe burta”, fara dezbateri.


ACTA asta e un fel de condamnare in contumacie a terorismului/pirateriei aplicat pe net. Sau daca vreti... "intai le taie si apoi le numara". Si pentru ca asta e axa... am mers si noi, cum spunea Monn... pe burta.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Andiaroro,revendicarea aia a fost doar una dintre multele si amuzantele, daca nu ar fi fost enervant scopul.( N.B. Mie aia cu sustinerea lui Nae Calafat mi s-a parut antologica!)

Bebe_strumph, imi pare rau ca alta solutie nu-i, dar nu te descuraja, asta nu o sa-ti rapeasca sansa unui bb2 dorit!( subscriu la ce-a zis Monn: cred ca multe am fi recurs la aceeasi solutie in conditiile date.)

Monn, azi sunt de acord cu tot ce spui, ai vocatie de guru!

Eu sunt de acord si cu Danesul, ca e frumos acolo.

Mada


Nae Calafat rulz!

Bebe, dincolo de explicatiile stiintifico...statistice, asta pot sa spun din nou... Eu asa as face in cazul dat, kiar daca cu MARE durere in suflet...

Si mie mi-a placut la Danes! Mai ales ca acolo ne-am imprietenit cu Pisicii!



Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Despre ACTA nu stiu prea multe, dar m-a lamurit Mada; trebuie sa mai studiez subiectu'.


Asa as vrea sa se inchida si la noi scoala pentru vreo doua zile, dar n-ai sa vezi, astia curata zapada cu un sarg maxim.(Morala: nu-mi plac nici perfectiunile organizatorice de tip occidental, ma "imbraca" mai bine balcanismul nostru)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Hola,

Numai acum am primit laptop; nu ma bag in discutiile din spate ca azi ati avut spor, nu gluma. O inteleg acum pe Floric: intr-adevar, sa intri numai sera nu prea are acelasi farmec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Vad ca multe dintre voi "v-ati orientat" deja in ceea ce priveste aniversarea ghiocelului din dotare.
Eu nu prea stiu ce sa fac ppentru ca:
-afara nu vrea sa iasa
-daca vin copii la el, le inchide usa in nas si nu le da nimic.

In conditiile astea, mi se pare ca l-as chinui.
Ce credeti: sint sanse sa se schimbe ceva pina pe 23 martie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Am comandat si noi pizza si a venit un baiat sa o livreze. Andrei a cugetat: "A venit cineva sa ne aduca pizza! Ce om bun!"

Eu numai acum am realizat ce putin mai este pana la ziua Anei si ca, apoi, o vom tine tot in aniversari. Eu inca n-am idei foarte clare referitoare la cum o sa-l sarbatorim pe Andrei. Nici idee de cadou n-am




Cum adik abia ai realizat!? Pai deja stiu si colegele mele ca peste 2 saptamani e ziua Anei!!!

Despre cum o sa sarbatorim... inca nu am detalii, dar cadoul il am... in portbagaj!


Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Novus, poti sa rizi cit vrei dar sa-mi si raspunzi: se poate cumpara un peste in borcan fara furtunul ala pentru oxigen? Adica, na, de pututt stiu ca se poate dar as vrea sa nu moara pestele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Olga, foarte emotionant ca te-ai gindit sa-mi trimiti cerceii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Adela recunostea pana acum traznaile pe care le facea, spunea "Adela a puput/fufut", acum suntem la varianta "un domn", alternand cu "Ana-Bia'ca". Azi i-am citit Pinocchio, sa vaz daca se prinde ceva...

Toto e ceva mai bine de ieri. Bine... asa cum doar un bolnav terminal poate fi... Nu intru in detalii, ca-s complet off-topic...

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput