Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***394***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

tufete
Mihaela multumim ,la fel va dorim si voua.
Lucia condoleante
La noi sunt + nu stiu cate grade...si f innourat.Dar poate o mai tine asa si se mai topeste din gheata (deja multa din ea a disparut) pana vin ninsorile iar(s-a anuntat iar cod portocaliu de ninsori si viscol sus si sud-est.)
Eu vreau soare,apa,plaja.... sau macar o primavara calda si frumoasa cu flori si pasarele ce canta....visez ...

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

E ok we ala din mai pentru noi.
Dar daca tot o sa fie cald si frumos, poate gasim (adica novus...) o cazare undeva unde sa aiba ghiocei loc de joaca pe afara. Nu stiu daca retin corect sau nu, aia la care am stat la Paltinis atunci parca nu prea avea spatiu (in sensul de loc, nu neaparat de amenajari) pentru joaca in curte..?



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

ce mai critic vestimentar ti-ai gasit...

Dar vizita nu se refuza

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Monn, eu eram studenta stateam in gazda si tu ai venit la mine in vizita ca eram prietene si te-ai apucat sa-mi inspectezi dulapu':
-Asta nu-i buna, asta nu-i buna, asta nu-i buna..." imi ziceai, dind jos una cite, una hainele de pe umerase.

Atit a fost cu tine ca visul a fost mai lung

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis







CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

o fi stiut Anca ceva cand m-a categorisit "indianca".

aaa, si d-aia nu era bun ce aveai in dulap, ca n-avea pene...

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Monn, am uitat sa-ti spui ca aveai par lung si...mov si aranjat in stil indian, cu muuuulte pene

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis







CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Miha, , da, mai tuseste, il mai tin acasa cateva zile. Acasa la mama, din pacate, nu la mine... nu indraznesc sa-l scot pe vremea asta nici pana la coltul strazii.

Si la noi ninge iar dupa ce ieri a plouat

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

maria se pisiceste cu tati si eu stau lipita de calorifer. unde e sursa de caldura hop si eu. se cunoaste ca m-a nascut mama pe calorifer

noi am avea sanse la un concediu anul asta daca isi primescte sotul ceva bani vreo 40 mil de la servici. lor le-a taiat din ian 2010 jumatate din salar .au avut un proces cu curtea de conturi (scuzati cucufunia)si l-au castigat. s-au judecat doar pt cateva drepturi banesti. oricum mie mi se pare super ok sa primeasca si banii astia. i-am adjudecat deja sunt pt plimbari in "folosul" mariei sa-i mai "sculam" imunitatea.
pana atunci tb sa ne luam un pui de masinuta sa ne putem deplasa , mai ales ca al meu sot o sa aiba nevoie zilnic de masina pt dus - intors de la sera.(e la 4 km de oras)
asa ca daca auziti de o masina micuta cu un consum mic de vanzare, poate-mi dati de stire.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Salutare!

Mihaela, ma bucur ca Mariuca este bine si ca ati venit de hac bolilor. Despre lactatele care favorizeaza secretiile in timpul virozelor am citit si eu pe undeva, dar nu mai stiu pe unde...deh, batranetile.

Andiaroro, cu drag ti-as trimite o tona de zapada, de-as putea. La noi ninge si acum; a mai nins o tura si azi noapte.

Eu traduc si tot traduc si sunt satula pana peste cap, azi chiar m-a ajuns oboseala si nu am chef de nimic.

Aseara "teledanda" a devenit "telecomanda"...unde esti bebelusie??!!

Cazari faine in apropierea Sibiului sunt si la Cisnadioara.

Ina, mi-am inchipuit-o pe Monn cu pene, devalizandu-ti garderoba si m-a pufnit rasul cu toate toanele proaste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Mada, cum e Toto???

Andiaroro, distractie faina la Muzeul jucariilor! Ce bine suna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Pierdut mesaj!
Nu-s insarcinata, asa cum ma batea gandul, de disperasem de-a dreptul!
Nu mai merg cu socrii la mare, ci cu magdi, manuela, ela si daca mai vrea cineva sa dea repede de stire. Poate fetele din Franta?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Ina, mi-am inchipuit-o pe Monn cu pene, devalizandu-ti garderoba si m-a pufnit rasul cu toate toanele proaste


Io de colo: Ce-i ala, haute couture? Na d-aci o blana de urs.

INA si pe mine m-ai distrat copios. Si chiar aveam nevoie

ANA succes la in si canepa si alte hasisuri (am aflat si eu anul asta, hasis, in araba, inseamna iarba sau frunze verzi)

MIHA uitai sa iti zic: felicitari ca sacaparati de boleshnita. si felicitari si pt sera. Ce plantati in sera? Io stiam ca ciupercile is f profitabile, se recolteaza de 3-4 ori pe an si is costuri mici.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput