dezavantaje mansardare

dezavantaje mansardare | Autor: nikol24

Link direct la acest mesaj

In noiembrie au inceput lucrarile de mansardare la blocul meu.este un bloc de garsoniere cu 4 etaje.Deasupra etajului 4 (unde locuiesc eu) s a ridicat un etaj plus mansarda.Toata lumea a fost f incantata pentru ca au promis ca ne aduce gazul pana la usa( noi nu avem gaze folosim butelia),ca pune polistiren pe exteriorul blocului,ca schimba contorul de lumina si curata subsolul.Insa de cadn au inceput aceasta lucrare blestemam cu totii ziua in care am semnat pentru asa ceva
Au spart cu picamerul si cu bormasina 2 luni la rand de la 8 dim la 6 seara de nu te auzeai om cu om in casa.A fost ingrozitor.Veneam de la munca tura de noapte si nu ma puteam odihni.
Problema mea grava este ca tot tavanul meu este ud si peretele cu fereastra la fel.Ei si au luat angajamentul sa repare ce au stricat atunci cand termina sus.Ideea este ca la mine este f frig si cu peretele ala ud exact ce imi lipsea
Cepot sa fac in privinta asta?Cui ma pot adresa?
Am vb cu administratora si a spus ca nu are ce sa faca ca noi am fost de acord cu mansardarea si sa suportam.Nimeni nu se intereseaza de nimic si urla la noi (cei de la etajul 4) ca e vina noastra.