Fiv la Sibiu (37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Felicitari monaramona pentru baietelul tau.
Sa-ti traiasca si sa fie sanatos si voinic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ray80 spune:

buna seara, fetelor... v-am urmarit de multa vreme. vroiam sa ma alatur cu o reusita, dar din pacate nu a fost cu succes. (fiv 1) totusi m-am hotarat sa scriu deoarece am hotarat sa lupt pana voi reusi! acum o sa-mi iau o pauza de doua luni (ascult muzica lui Chopen), iar apoi revin in forta! adaugati-ma si pe mine, va rog, la aspirante hotarate! echipa dl Ispasoiu + dl Chicea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Ray 80 imi pare rau pt nereusita. E bine ca vrei sa iei o pauza dar doar 2 luni e putin. Ce vrei sa faci? ET sau stimulare pt FIV? Doar pt ET e buna pauza de 2 luni dar dc faci iar stimulare lasa macar 3 luni de pauza.
Pe prima pag tb sa te adauge persoana care are parola , eu nu o am.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ray80 spune:

Sper, si mie imi pare foarte rau, mai ales ca eram sigura ca am reusit! s-au purtat asa frumos cu mine echipa de la Polisano si mai ales dl Ispasoiu, (cu zambet, o gluma, o vorba buna) ca eram sigura ca cei doi puisor (cei mai buni, dupa spusele dnei embriolog) vor fi ai nostri...
mai am 4 blasto care ma asteapta. voi face ET, sper, in Aprilie... Deobicei nereusitele ma ambitioneaza sa insist!
dar ce se intampla? e cam liniste pe acest forum... nu mai face nimeni nimic? fetele, dorim sa citim despre reusitele voastre in continuare si sa ne bucuram ca minunile se intampla!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Buna fetelor.
Nokianne, Lorelei78 aveti pm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

ray80, multa bafta la fet!

adya, cum esti?

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adya spune:

ray imi pare rau pentru nereusita ta. La fel am crezut si eu...din pacate nici eu nu am reusit. Tu cand ai facut Fiv-ul? Eu l-am facut in ianuarie.
Ce a zis dr. I. ? Te- a trimis la analize?
roxi, din pacate....sarcina biochimica

Va pup fetele,
Sa aveti un weekend minunat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

imi pare tare rau, adya; ai cumva embrioni congelati?
exista vreo cauza pt care sarcina nu a evoluat cum trebuie?

multa sanatate si putere sa mergi mai departe si sa te bucuri cat mai repede de un bebelus sanatos


15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ray80 spune:

Adya, imi pare rau, dar vom trece si peste esecul acesta si vom reusi in cele din urma, eu sunt sigura ca vom tine in brate copilasii nostri... doar trebuie sa avem incredere in doctorii nostri si sa avem rabdare!
eu am facut transferul pe 11 februarie, iar pe 20 trebuia sa fac primul beta... totusi in orasul nostru analizele vin in 10 zile, asa ca am plecat la constanta si am facut aceasta analiza in ziua a 8-a in week-end (pe forum am vazut ca multe fete au facut in ziua a 8-a si a fost valida analiza...) in aceeasi zi am vizualizat rezultatul (in cateva ore!)- >0,1 nu o sa credeti, dar am cautat in google ceva legat de analize gresite... nu vroiam sa cred ca e adevarat, dar pe 20 (in ziua 10-a, cand trebuia sa fac analiza, mi-a venit...)am trimis mail la polisano; nu mi-au dat sa fac alte analize... probabil nu a fost sa fie! m-au informat doar ca trebuie sa fac o pauza de un ciclu natural... abia astept sa treaca timpul mai repede si sa ma duc din nou la Sibiu!
Adya, tu ce analize trebuie sa faci? ce trebuie sa faci in continuare? Mult succes la toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noi2 spune:

Buna seara,
aveti cumva adresa de mail a dlui. dr. Ispasoiu? As dori sa ii comunic ceva rezultate la analize.
Multumesc,

Mergi la inceput