Piersicute de iulie-august 2012 (11)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Ma gandeam ca in we nu scrie nimeni si aseara nici n-am mai intrat,dar vad ca aveti chef,nu gluma.

Biribu,multam de explicatii...eu de fapt le stiam de la Lucas,parca si atunci ne-ai zis,dar memoria ma cam lasase si am zis ca mai bine intreb decit sa mai fi aparut ceva nou intre timp.



Dinami
,buna ideea cu PM la userul comun...se vede ca ai ceva experienta pe la odisee.


Ada,la mine am simtit pe la 14 saptamani pe bb.Acum il simt cind si cind.Dar nu e obligatoriu sa fie asa repede.Depinde de cum e pozitionat,de structura mamei...de mai multe.

Roxypuy,saraca de tine...naspa cu dererile.Nu ai nospa forte?la mine doar ala isi facea efect cind aveam dureri la inceput.

Laura we placut si tie!


Aveam de ieri pregatita o intrebare pentru voi si azi...am uitat.
Revin,ca poate-mi amintesc.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



16 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Salut, fetelor!
Sunt la a doua tura de greata si ma doare capul de nu mai pot.

Carmen eu sunt in concediu de risc maternal in primul rand pentru ca angajatorul nu imi poate oferi alte conditii de munca. ( munca pe care o desfasor eu e incopatibila cu sarcina ) asa ca la noi s-a ajuns la un conses.

Codul de diagnostic este 15- Risc maternal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dianami


Porumbita, continui cu tratamentul pt. oprirea contractiilor, antihipertensive inca nu iau, am tensiunea medie 13.5 dar mai astept sa vedem daca e in crestere sau se mentine, incerc sa aman cat pot o parte din medicamente.
Cate saptamani ai? Vad ca nu esti in lista.



asa e, acum am vazut si eu ca nu s pe lista

DNP 30.07.2012 UM 24.10.2012

merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui paulici_bebe

Neatza fetelor!Tare vorbarete ati mai fost,abia acum am reusit sa va gasesc.Noi suntem bine,ieri am cazut pe scari si ca sa fiu sigura ca bebe e bine am fugit la eco,si am aflat ca am o fetita si ca e ft bine dezvoltata are 350 g.Apropo cum pun carucior roz?

DPN-25 iunie 2012

Ce bineeee , inca o fetita , , felicitari !!!

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Zizou, multumesc pentru raspuns.
Imi poti spune cum ai obtinut certificatul medical pt risc maternal? S-a facut o ancheta de catre medicul de medicina a muncii sau ti l-a acordat pur si simpulu medicul de familie (parca el il elibereaza). Munca incompatibila presupun ca nu inseamna munca la birou :)

17 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

fetele cu placere!

hai mai Miruna ca nu ma supar eu dintr-atit, ce Dumnezeu ... asta e ce zice literatura de specialitate. cum am zis, reclama zice ce-i convine, nici macar nu am curiozitatea sa vad ce promit ei.

Porumbita am sa vad cum sa iti trimit un link ceva.

Paulici felicitari pt fetitza. sunt verde de invidie

Diana ce face Alex?

Ada multam de reteta asa stiu si eu, insa nu am varza acra

plec sa-mi duc fata la balet, vin mai incolo

Mami de A 5.02.07, T 27.06.08 si BB 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paulici_bebe spune:

Zizou eu reuseam sa scap de greturi cu limonada cu miere

Aria-DPN:25 iunie 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paulici_bebe spune:

Am uitat sa va spun ca ne-am hotarat ca pe bebelina o va chema Aria,dar nu reusim sa alegem al 2lea prenume

Aria-DPN:25 iunie 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza26 spune:

Buna seara dragelor, am si eu nevoie urgenta de un sfat: ma doare ingrozitor capul,gatul, ma dor toate oasele deci cred ca am contactat vreun virus de la scoala de la copii
Doctorul ginecolog nu imi raspunde pentru a-l putea intreba c anume imi recomanda sa iau, mentionez ca imi este teama cu pastilutele de la sarcina pierduta cand la fel am racit si am luat niste pastilute de la care cred eu ca ....
De obicei cu un Theraflu ii veneam de hac dar cum n-am luat nimik decat ceaiuri si comprese la gat nu stiu cum voi trece de noaptea aceasta, ma gandesc numai la bebedin burtica,astazi avem 11 saptamani.
Eu fac tratament cu Pregnyl,aspenter si arefam si poate si de aceea imi este atat de teama
Sper ca bebe sa fie bine, va pup pe toate


11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Vad ca sunteti harnicute la scris si pe weekend.
Mie mi s-a cam dat programul peste cap azi, dar asta e...nu ma enervez sa nu supar bebele.
Biribu, ma bucur sa aflu ca nu esti suparacioasa. Nestiind ca esti medic am zis ca e mai bine sa ma asigur ca nu m-ai inteles gresit. Oricum, e foarte utila parerea cuiva din domeniu. Apropo de ce promit bancile de celule....una din ele vine cu oferte care mie mi se par chir nerealiste: in momentul in care, doamne fereste, ai nevoie de transplant ei suporta costurile acestei interventii (transport, spitalizare, etc). Mi se pare genul de firma care vine cu o oferta traznet si apoi dispare de pe piata. Dar, e doar parerea mea...sunt convinsa ca au fost mamici care au lucrat cu ei si au fost multumite.
Mie toata familia imi zice sa stau linistita si sa nu recoltez nimic. Ratiunea mea imi zice la fel. Dar paranoia instalata in sarcina ma tot sacaie: dar, daca....
Parca de cand am ramas insarcinata sunt din ce in ce mai paranoica si suspicioasa.
Ne citim mai tarziu in masura in care ma lasa musafirii.

10+

Mergi la inceput