Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***393***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Imi place de Anastasia ca stie ca-i de-a mea si stie ce e bun!

Sa va pove' si eu cite ceva; bine, noi nu sintem inca avansati in "arta limbajului" dar eu ma distrez la max', oricum.

-Ian, sint suparata. (dupa ce a decorat covorul in camera lui cu un tub intreg de pasta de dinti)
Isi ia "mutra angelica" si vine sa ma cuprinda, zicint exact cu intonatia care trebuie:
-Mamica mea draaaaga (replica din "Tom si Jerry)


Seara, dupa ce nu a varsat un bol cu biscuiti si nu a vrut sa-i stringa, l-am pus la somn, fara dragalelile ce-l preced pe Mos Ene. Isi bea laptele linistit, apoi incepe sa se jeluiasca:
-Maama...
nimic
-Maaaama...
nimic
-Maaaaama, nu mai asashe Ian astii (nu mai face Ian prostii)
-Ma bucur ca ai luat hotarirea asta.
-Ian astije.
-Poftim?
-Ian astije.
-(neintelegind) Ce astije Ian?
-Abistzii, mama. (biscuitii)

A 2-a zi, la prima oara, dindu-se jos din pat si cu un rinjet mare pe fata.
-Azi Ian asashe astii!!!! (Ian azi face prostii)

Mai sint dar se pierde "poanta" daca le povestesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Am revenit si eu !!

A inceput sa ninga si la noi !!

Bianca,, m-am reprofilat pe cornuri cu cascaval acum

Gianina, ce ti s-a intamplat ?!!




www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)





Nici cu cornuri nu ai voie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Ina- Schimba ochelarii!(ca sa-ti schimbi increderea in tine)

Olga-Unul pentru tine si unul pentru burtica
Mi-ai amintit de o prietena, care avea un vurtoi ca al tau si s-a enervat pe sotul ei: daca ma mai superi, imi iau burtica si plecam.
(toata gasca era pe jos de ras, ca un amic a propus sa-i lase lui burtica ca are grija de ea pana ii trece supararea...)

Simply-E dureroasa atata profunzime. De-am putea schimba lumea..si oamenii.

GIANINA- Ploaia!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Olga, desi ai auzit de atitea ori, iti mai spun si eu o data ca arati...perfect!

In privinta sarcinii, si eu sint ca tine: nu-mi placea DEOLOC sa-mi puna cineva mina pe burta dar eu si spuneam asta. Iar perioada sarcinii nu face parte din zilele mele cele mai bune.

PS. Si negravida, nu suport sa ma pipaie cineva; nu-mi place masajul; nu suport cind ma spala pe cap la salom; intotdeauna spun sa ma spele cit mai scurt si sa-l dea drekului de masaj; mor la epilat sau la tratament cosmetic; masaj de relaxare pentru mine nu exista pentru ca stau incordata non-stop. Ati mai intilnit asa specimen?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Da, eu
in + urasc sa fac conversatie de complezenta cu frizeritele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Eu am avut 35 in plus. Nu cred ca ma intrece cineva
Ba da, sor' mea, ca a luat 37 dar acum e ca un bat

***

Olga, ai scris corect: polivore.com?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Gianina, sper ca esti mai bine de pe acum.

Simpli, mi se pare foarte trist. Imi pare rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Hello fetele!
am fost tare ocupati zilele astea dar am recuperat in forta. Nu vreau sa readuc in disutie momentul delicat de la club, am vazut furtuna, nu mi-a placut de loc, as fi avut si de comentat dar ma bucur ca s-au linistit apele si a avut castig de cauza maturitatea si sinceritatea. Sper sa invatam cu toate ceva din ce s-a intamplat, clubul nostru este mai special si armonios si sper sa nu se mai regaseasca astfel de momente.

Cu referire la tema, acum nu prea am timp sa caut dar www.google.ro/imgres?q=devil%27s wear prada&um=1&hl=ro&sa=N&biw=1189&bih=650&tbm=isch&tbnid=yhacEXA8ZbFCiM:&imgrefurl=http://baja-greenawalts-cozybooknook.blogspot.com/2011/02/devil-wears-prada.html&docid=5stcYnycZIujvM&imgurl=http://4.bp.blogspot.com/-Ox9SrLNoGkc/TWBD_wsCmeI/AAAAAAAAAXc/UVhOOQFq1pI/s1600/the%25252Bdevil%25252Bwears.jpg&w=500&h=600&ei=OdcrT7yZKc3c8gOYzMieDw&zoom=1&iact=hc&vpx=175&vpy=270&dur=164&hovh=153&hovw=127&tx=142&ty=50&sig=117197905933509526186&page=2&tbnh=150&tbnw=125&start=23&ndsp=27&ved=1t:429,r:1,s:23" target="_blank">aceasta este cea mai relevanta. Imi plac la nebunie toate tinutele de aici mai ales cele cu alb si negru. Defapt toate tinutele din filmul asta mi-au placut, a fost definitoriu pentru mine.
Ina ce parere ai ma prinde? te-am mai intrebat si atunci cand ne-ai branduit, ce piese vestimentare cheie ar trebui sa am ca sa recreez aceste tinute sau stil?

Oli pup burtica si mamica frumoasa

Ilinca nu vreau sa sune a critica sau a observatie. Eu inteleg tare bine cum e cu incapatanarea copiilor ca si a mea are exceleaza la capitolul asta dar cand e ceva serios ce stiu ca ii poate afecta sanatatea, nu discut. Oricat de mult i-ar placea oricate crize ar face nu e nu. Incerc sa-i explic sa-i distrag atentia si daca nu merge atunci macar o consolez dar prefer sa inteleaga ca uneori nu se poate sa obtii tot ce vrei pentru ca nu-ti face bine decat sa o las sa experimenteze pe pielea ei. Asta cu ciocolata nu e f grav dar s-ar putea sa fie si alte situatii unde chiar nu se poate discuta. Acu sa nu se inteleaga ca nu o las sa manance, dar cu masura, cum ziceau si fetele, una-doua si nu de foame cum cere ea uneori ci dupa masa. Din fericire a inteles si a fost ff intelegatoare si cuminte mai ales in perioada sarbatorilor cand mereu primea sute de dulciuri de toate felurile, multe din ele prostii. Am fost corecta cu ea si i-am dat de fiecare data cand a cerut iar cand cerea mai mult amanam pentru ziua urmatoare cand chiar daca ea uita ii dadeam eu ca sa vada ca m-am tinut de cuvant. Si ca sa vezi ca nu-s perfecta, fimea a invatat ce e ala Mc Donalds desi am jurat in gandul meu ca nu va sti de el decat fff tarziu si in nici un caz de la mine. Dar asa a fost conjunctura, a apucat de 2 ori sa manace de la Mc si atat mi-a fost. Asa ca de fiecare cand trece prin fata lui cere cartofi prajiti si sandwich (nu stiu daca am scris corect), sau pur si simplu cand i se face foame si n-are chef de mancarea de acasa. Acum lupt din greu sa-i explic ca nu e e bine, nu e sanatos etc dar ti-ai gasit ce intelege ea la varsta asta.

In alta ordine de idei. Intalnirea cu Ghiocei!!!!!
Eu ma gandeam de ceva timp sa vin acasa sa-i fac ziua Gazei cu ghioceii. Daaar, logistica, despartirea de tati, vecinatatea Pastelui si vremea nu foarte prielnica in acea perioada ma cam dezarma, asa ca inclinam spre un concediu in doua (noi fetele)mai in vara, mai-iunie, mai aproape de vara, soare, mare, ziua mea, botezul lui Oli
Daaaar daca va hotarati si ramane treaba serioasa si batuta i cuie pote ma razgandesc. Ar fi o faza sa planificati voi ceea ce ma framnta pe mine de atata timp. Oricum nu o sa putem veni imediat dupa Pasti ca mi se pare cam complicat. Dar astept cu nerabdare sa vad cat de determinate sunteti.



Mami de Gazii mica si frumoasa Al Doilea Anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Pfoaaaai, io as sta sa ma spele pe cap o ora!! (Conversatie nu fac- decat minimum minimorum- cred ca am o mecla ce nu predispune la asa ceva)
Intr-o vreme cand mergeam sa ma tunda si vopseasca o pustoaica zapacita, nu prea-i iesea mai nimic (plecase in alta tzara coafeza mea si am zis hai ca raman la colega-sa, dupa cateva luni am esuat cu nervii ca sa zic asa) dar avea un stil de-a spala pe cap, de-a face masaj la scalp...ioooi, m-as fi lasat pe mana ei toata ziua, nu mai conta ca mi-a facut o culoare de pui portocaliu, asa fain masaj (si luuung) la capatzana tragea. Deci io da, is tactila, imi place sa mi se umble-n cap, imi place masaju', chiar si la epilat masochismul din mine are scurte tresariri placute:)))

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Gaza, nici linkul "tau" nu e bun.

Mergi la inceput