FIV in Ungaria 152

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

adya, faptul ca a crscut e un lucru bun. dublarea tre sa se faca la 48 de ore, poate ca ai fct mai devreme de 48 de ore. eu cred ca e de bine.
qiao, ce sa zic, sufar si vreau sa te ridici!
corinuq, stai la pat si menajeaza-te cat poti de mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Irene_ spune:

Qiao: imi pare rau. Imi amintesc ca si eu am avut dupa primul fiv beta 11,04, care apoi a scazut la 8. Atunci nu prea am constientizat ce inseamna asta, desi dr mi-a spus ca probabil a existat o tentativa de fixare a bb. Abia acum incep sa-mi pun mai multe intrebari legat de cauze, printre care ar putea fi insuficienta progesteronului. Tu ti-ai masurat prg in perioada de dupa ET?

_
3 IA si un 1 FIV nereusite in tara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Gretta...astept cu nerabdare rezultatul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mona19 spune:

Adya, nu dispera. Inca nu e totul pierdut, poate va incepe sa prinda viteza mai mare si Beta asta al tau.
Qiao, sincer imi pare rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Irene_ spune:

Fetelor care ati facut ET de z5, pe voi v-au consultat cei de la laborator in legatura cu acest aspect? Adica v-au intrebat daca vreti sa ii mai lasati 2 zile sau doar v-au informat? V-au explicat care ar fi riscurile? Voi cati embrioni aveati la z3 si ce calitate aveau? Cati au supravietuit pana in z5?

_
3 IA si un 1 FIV nereusite in tara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Irene, pe mine nu m-a intrebat nimeni :-)
dar nici nu a fost cazul de z5

corinuko, ia MAgne B6 forte in caz ca nu iei deja, 1 pe zi,ca relaxeaza uterul si stai in pat. Si eu am avut destul de nasoale 2 sapt dupa ce am aflat, si m-am speriat dar a fost ok.


10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

inca un an s-un pic si Clanul Papazi se mareste

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Gatttttta...am sunat la Szeged....si m-am programat!!!
Vroiau pe 8 februarie...dar voi fi in ziua 1 sau 2 de CM...asa ca am ramas pe 14.02.2012, ora 13.30 ( ora lor )-ce zi frumoasa,nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soroc80 spune:

ImiMS, multa bafta. Sa dea D-zeu sa aveti cea mai frumoasa zi a indragostitilor, numai cu vesti bune si sperante.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Soroc80
Mersi draga mea...sa dea Dumnezeu sa fie asa!!!Asta-mi doresc mie...dar si tuturor fetelor de aici!!!!

Mergi la inceput