Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(118)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui MaryM85

ROXY m-ai facut sa rad pai eu am lucrat in brutatie-patiserie 8 ani si da fac paine si acasa e mai gustoasa mai ales ca stiu cati aditivi are cea de la brutarie

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

bine, Mary si nu ne dai si noua retete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Foarte interesant saitul cu paine ma fascineaza capitolul asta mai ales ca am notat cum se face maiaua pt paine naturala cum se facea o dada demult.

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Nu se compara facutul paini la brutarie cu cel de acasa ACOLO SE PUNE FAINA APA DROJDIE SI SARE,IAR LA COLACI SE ADAUGA ZAHAR SI ULEI.Iar la covrisi la fel ca la colaci.Ma refer ca sunt altele procedurile.

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui MaryM85

Nu se compara facutul paini la brutarie cu cel de acasa ACOLO SE PUNE FAINA APA DROJDIE SI SARE,IAR LA COLACI SE ADAUGA ZAHAR SI ULEI.Iar la covrisi la fel ca la colaci.Ma refer ca sunt altele procedurile.

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

ai o reteta de covrigi cu mac , care se poatee face in casa? ca mor de poftasi astia aici nu faac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-buna fetelor!
- nu mai tin pasul cu voi- vremea urata va tine in casa, si la computer,cred..eu de-abea azi am scos fata la casa, un pic. am fost ieri in vizita cum ziceam, de la 11.30 la 14.40 , dupa care ne-a adus o mamica pana in fata portii cu masina,am lasat-o pe fetita ei sa doarma in scaunul de masina, si noi 2 cu copii mei personali care dormeau tun,rupti,am ajuns la usa, care surpriza- nu se deshidea- facuse condens in interior. degeaba am dus copii la masina, m-am intors i-am dat pumni, picioare, nimic. n-am avut ce face asa ca am plecat la cealalta prietena acasa,urmand sa ne recupereze laur la iesirea de la servici.asa ca, am tinut-o doar in vizite.copiii s-au jucat frumos, peste tot unde au fost, au amncat, somn mai putin, doar in masina.mami s-a delectat si ea cu o zacusca minunata de casa, si un capucino- ca urm,are s-a relaxat asa mult ca a uitat ca copii, mai aveau masa de iaurt.ajunsa acasa,nu aveam decat un pilaf sarat- tati nu ne-a dat voie sa hranim copii cu ceva din elbiscuiti , si atat.asa ca am dat 2 biscuiti, dupa care copii mei au inceput sa urle,asa ca le-am dat niste miez de paine- eu care nu dau pufosenii de feldupa 15 minute, insa, am renunat, si am dat laptele, ca nu mai era de stat cu ei, obositi si morti de faome.am zis ca la cat de obositi erau vor adormi la comanda, ei bine a fost reversul-s-au tot foit pana au adormitdar na, fuseram plimbati, ce mai vroiam acum?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

viss! am facut poza la negresa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-eram datoare cu raspunsul de la medic- de operatie nu scapam, dar nu in martie, ci la inceputul lui mai sunam ptr urografie- analiza care ne va arata mai fidel rinichiul si conductul lui-ureterul, din care vom taia o bucata.a fost dragut,mi-a explicat mai mult ca data trecuta,mi-a zis ca spitalizarea postoperatorie dureaza 4-5 zile in medie, ptr cei din bucuresti mai putin chiar, si ca rinichiul nostru functioneaza un pic mai bine- stiam deja citind ecografia ultima, dar sa o spuna si el a fost placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-unde e negresa? la tine pe picasa nu e. am verificat
- asa ca dc fusei la medic, in vizite, azi dim casa mea arata ca dupa razboi.haine de-ale lor pe jos, pe scaun, de-ale noastre, jucarii, pampersi, mancare ioc,rufe spalate de pe funie- troian pe un fotoliu, asa ca dupa ce am facut azi curat,am gatit un ghiveci de pui ptr toti 4, si o ciorba de gaina de casa primita acum 3 zile-ptr ei, si acum e peste la prajit ptr noi.
-maine va citesc de la capat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-ailed-o bucata as vrea pleaseeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

viss, o sa fie pe picassa!
virtual iti dau si mai mult de o bucataa!
am facut acum o pozaaaa cu Andra pe usa masinii de spalat vase..


Mergi la inceput