Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(118)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Deea, exista si peritol sirop, dar se da peste un an...
dinora, sigur gasesti la farmacie un ung cu ulei esential de camfor, fara mentol ceva... sunt f bune...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Ailed la cat de de mare julius ..aida la kg ma refer daca ar avea cum sa- l ia sau daca i l-ar recomanda medicul ar putea sa-i dea si inainte de 1an ..deobicei siropelele se dau in funtie de kg....insa peritolul asta are si alte functii sa zic asa....dar la mine atunci chiar a facut minuni ,nici nu m-am mai gandit pt ce e defapt el....ca biata S tusea asa decateva zile si nopti si in loc sa o lase criza se aceentua pana la voma, nu mai zic de gemete

dar hai sa lasam astea ....ieri m-a distrat Roxy cu bancuri si acum am gasiut si eu 3 care m-au amuzat teribil ...

Noapte, inainte de examen. In apartamentul profului suna telefonul pe la 3 noaptea. Cu o voce iritata acesta raspunde :
- Daa !
- Dormi ...?
- Bineinteles ca dorm ..!
- ...si noi invatam, ....'tu-tzi mortii ma-tii !!!...




Profesorul, furios de-a dreptul, ii scrie pe lucrare “BOU”. Studentul merge la el si ii spune :
- Domnule profesor, v-ati semnat, dar nu ati trecut nota !!!!!




Un student ia nota 4 la examenul de Logica si ii propune profesorului :
- Daca va pun o intrebare logica si nu-mi raspundeti imi mariti nota ?
- Profesorul: Da!
- Ce este ilogic dar legal, logic dar ilegal si totodata ilogic si ilegal ?
Se gandeste profesorul.... nu stiu, si ii mareste nota.
Studentul raspunde : - Ca dvs.. aveti 60 de ani si sunteti casatorit cu una de 24 - este ilogic dar legal ; ca sotia dvs. are un amant de varsta ei - este logic dar ilegal ; ca dvs. ii mariti nota amantului sotiei - este si ilogic si ilegal



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinora77 spune:

Merci fetelor....

am ceva acasa de uns pe pieptut...le am din Moldova caci aici fara prescriptie nu iai decit un schut. E un produs rusesc, luat dupa cum am zis din mama Moldavia, Doctor MOM se numeshte, e pe baza de uleiuri eterice...eucalipt daca nu ma insel...dar sincer, mi-e cam frica sa incerc cu el, pentru ca astia nu recomanda uleiuri eterice, mirosuri pe baza de uleiuri eterice decit dupa 2 ani...cica e risc de sufocare, astma, etc....shi cum noi suntem fripti cu alergii shi altele, mi-e FRICA!

Miki SOLEDUM se numeshte siropelul prescris de doctorita...cu extract de Timian (sper ca asa e traducerea in Romana), asta fiind si substanta activa. Mai am in casa Prospan, cu extract de iedera.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinora77 spune:

Deea99...siropelul primit de la doctora e pt copilasi dupa un an...dar Julius e baban mare...12,3 kg si are voie .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

dinora,prospanul e f bun, noua ne-a trecut tusea cu el, si mie, ca eram racite amandoua...mentolul eu stiu ca e interzis la copii mici, poti sa incerci dimineatza sa vezi daca are reactie alergica si daca nu poti sa-l folosesti
timian ar tb sa fie cimbrisor, care iar e fff bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinora77 spune:

ailed

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui dinora77

ailed

Dino, mami fericita de Julius 25.02.2011




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinora77 spune:

Fetelor....ce chestie....avem de citiva an un papagal...din asta mic colorat....tocmai a murit la mine in mina....am vazut ca se zbate ciudat, l-am luat in mina shi intr-un minut am simtit cum a incetat sa i se zbata inimioara...Si asa eram timpita la cap cu tusea lui Julius...acuma stau bleaga de tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui dinora77

Fetelor....ce chestie....avem de citiva an un papagal...din asta mic colorat....tocmai a murit la mine in mina....am vazut ca se zbate ciudat, l-am luat in mina shi intr-un minut am simtit cum a incetat sa i se zbata inimioara...Si asa eram timpita la cap cu tusea lui Julius...acuma stau bleaga de tot

Dino, mami fericita de Julius 25.02.2011



trist, dar vezi ce faci, unde-l ingropi ca nu-i bine sa-l ti in casa mult daca a murit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinora77 spune:

Am scos colivia la terasa afara pina vine sotul...e se va ocupa...terasa e cu iesire spre padure....avem unde sa-l ingropam...nu pot sa-mi dau seama ce s-a intimplat

Mergi la inceput