Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***391***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Pisik,

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Bianca, sunt precisa ca vei accepta jobul cel nou !

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Da Bianca accepta si gata! Tot inainte! Esti motivata total.

Merci Simplym-oi fi dereglat, sigur asta e.TREBUIE si gata.
am citit ca dupa 8 sapt incolo ar fi fost grav, afectat fatul si eventuale complicatii, malformatii. Dar nu e cazul, gata ,ma remontez.

Pisik-se indulceste situatiunea simtitorintra in jocul Anei, sigur te mai face se te distragi un pic piculetz.

Pisigri cum mai esti dupa operatiune?

Maine cika am treaba in oras, si asa n-aveam niciun chef sa ies;faceam o supa si gata, hibernam linistita, teoretic poimaine aas avea voie sa ies cu capu-n lume

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Bag picioarele, n-am avut ce face decat sa caut imagini actuale ale febletzilor mele din serialu' ala (de kkt de altfel, cred:)); ce m-o fi apucat melancolia?!): nu mai au nimic din ce aveau:((( Ea are o moaca de alcoolica si o piele nasoala, el pare un pampaluc fara haz, fara sharm, cu inceput de chelie gen borduri. De ceeeee, de ceeeee?
M-am deprimat!:)))

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Io gatesc . Am in cuptor niste picioare de pui cu bucati de legume si mere, indesate in doua pungi si cu multe arome naturale, ierburi si radacini. In casa miroase beton, ce-o fi acolo inca nu stiu, aflu acusi cind imi cere Ilinca mincare. Ca am zis ca nu-i mai dau decit cind cere !
Iar pe foc am desigur o ciorba. Ca la noi nu se poate fara.
Am trecut la cratita ca Motanu tuseste de vreo 4 zile, inca face febra si se simte ca dracu, si o tine pe-a lui cu ceaiuri si miere si sirop de brad si alte kkturi de-astea. Ma scoate din pepeni !

In rest, incerc sa ma remontez dupa diminetile deprimante la job (am fost si ieri ca a fost examen...). Pe linga absenta in sine, pe linga candela, birou incuiat, doliu la intrare etc....vin tot felul de trepadusi care nu mai stiau cum sa ii sufle in kur acum 2 saptamini si ne cer sa descuiem biroul ca "parca i-am imprumutat o carte", "parca avea un dosar", "parca".... Hultani !!!!! Azi vine fiul sa ii ia lucrurile din birou si apoi o sa vorbesc cu colegii, trebuie sa facem ceva...pina acum am avut scuze sa nu descuiem usa, dar de miine....offf cum pot oamenii sa uite sa mai fie oameni... sa vina sa "ciupeasca" cite ceva, n-am pomenit.... cadre didactice, nu aurolaci de pe strada....

Hai ca inchei postarea si schimb tonul, ca Ina iar mi-a dat de lucru, ca sa nu mai spun si de "fluturii" Ilincai si ai lui Monn...



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Salutare!

N-am timp de raspuns pe indelete la chestionar, am iar o gramada de tradus - asta cam incepe sa devina un al doilea job, mai bine zis al treilea, daca pun la socoteala si ucenicii zilnici, dar ma straduiesc sa imi exprim cat de cat parerea: romantismul la noi nu insemna muzici in surdina, lumanari si alte asemenea, ci o anume complicitate in ganduri, gesturi, motive de ras sau de intristare ce ne face sa ne simtim apropiati; in ceea ce priveste fluturii in stomac, ii dau dreptate lui Monn, sunt contextuali- cateodata un gest frumos al lui sau o perioada in care nu suntem impreuna ma poate face sa-i retraiesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Pisigri, noroc cu tine ca mi-am adus si eu aminte ca am de gatit Vad ca romantismul e mult discutat. E atat de greu de definit, ne tot invartim in jurul unui cliseu gen muzica in surdina, dar de fapt fiecare dintre noi ii dam o definitie proprie. Si atata vreme cat nu simtim ca el lipseste din viata noastra, e grozav. Ei bine, din a mea lipseste. Si daca inainte il defineam intr-un mod foarte complex, acum il rezum la un zambet ascuns sau la un sarut furat, pentru ca sunt atat de rare astfel de momente si cu atat mai pretioase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

inapreda

dar nu va sabotez. Stiu ca nu am stat cu daddy zi de zi, am si specificat ca DACA..., insa de Zari NU VREAU sa imi aduc aminte, nici sa-mi imaginez ceva cu el in acest prezent. Ori tema ta nu era despre noi in ACEST prezent? Ca sa raspund, trebuia sa imi simt fiinta relationand cu cineva, doar stii ca eu scriu DOAR VERIDIC, nu din teorie. Cum singurul om cu care inca pot sa-mi imaginhez ceva este daddy. Atata exemplu pot sa dau.

In plus, am scris si despre altii [dar nu ai citit atenta... offf], si am si subliniat ca nu sunt mereu la fel, si behaviorul meu depinde de persoana. Daddy a fost doar un exemplu, si parca ultimul din lista .

E ca si cum m-ai intreba daca m-as plictisi de vreun fruct exotic, pe care nici nu l-am gustat. Pot sa raspund doar daca m-as plictisi de portocale, banane.. upsss, nu banane :))), mandarine am vrut sa scriu, si altele :)))

Tu, in locul meu, daca nu exista jambo, ai fi putut sa raspunzi la chestionar avand in minte ultimul ex [de acum n ani]?


Plantatul

Voi stiti ca eu o iubesc ff mult pe simpli, insa, la faza cu plantatul, el, ea, eu am o opinie usor diferita. Pentru ca, teoria ei presupune ca oamenii sa fie 100% ori barbati, ori femei, ori eu totusi gasesc mult mai realista teoria cu yin-yang [ma rog, cum se scrie]. Altfel, parca am fi prea asemanatori... nu?

Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 2 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Pisigri, vezi ca daca tusea nu inceteaza dupa leacuri, febra ajunge pe la 39 sau peste si are si frisoane, ar putea fi pneumonie la Motan, adica la huzband asa a fost.
Mno, e clar ca interpretam diferit fluturasii aia:)) Daca orice senzatii placute si caldutz-inundatoare, ca sa zic asa, is fluturasi, atunci si io am. Dar degeaba, ca io-mi mentin parerea, fluturasii sunt in faza de vanare si descoperire reciproca, din toate punctele de vedere. Acum ca mai sunt parti pe care le tot descoperi pe masura ce trece timpul (important e sa nu fie negative:))) si ca mai exista macar joaca de-a vanatoarea, daca nu vanatoarea in sine- nu contest. Dar nu-s fluturasii aia de :"omg,acum se uita catre mine, ia sa ma fac ca nu-l vad/omg, m-o luat la un "bluz"!!:))/ omg, acum urmeaza sa ne sarutam" etc:))) Adica io cred ca-s realista, fluturasii aia (oricum cam flushturatici si superficiali:)) apartin altor vremuri, acum senzatiile si sentimentele sunt mult mai tari!
Revin ca vrea Phiphi "mama"!!

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

tufete
terminat temele la romana ,fisele la matematica si am citit ,eu Praslea spoi Bogdi a povestit ce a inteles.

Sunt multumita,chiar daca mai e loc de mult mai bine.

Am vazut poze din jud Vrancea,ma bucur pt fam "Floric" ca s-au relaxat;ma bucur ca in final Anaanam ajuns cu bine acasa,insanatosire grabnica rorosi tuturor bolnaviorilor mici si mari.
in rest astept primavara

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.



Mergi la inceput