FIV 298

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

daniela si mie mi-a refuzat mereu PK biopsia de endometru..tot pe considerentul ca endo meu e ok si nu e relevanta investigatia.

sper,am vazut ca ai intrebat despre Lutinus pe la mai toate subiectele la care postezi.
despre Lutinus nu pot sa-ti spun ceva pentru ca nu am folosit,insa daca ti se pare prea scump totusi iti pot recomanda Crinone Gel-15 doze costa in jur de 220 de lei,insa nu se gaseste in Romania-il poti lua din Ungaria,Turcia.O doza are 1.125 gr de PRG si se aplica foarte igienic si usor.

bafta multa fetelor
un capitol cu vesti bune va doresc



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
4 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
FIV5 olacak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeys spune:

Sper,

Eu folosesc Lutinus acum (sunt insarcinata in 10 sapt, am avut un hematom si de cand l-am descoperit iau 600 g utrogestan si o doza de lutinus de 100g).
E usor de folosit si din cate am inteles si vad se absoarbe mult mai bine. La utrogestan daca nu stai in pat cateva ore bune se scurge, pe cand Lutinus nu. Se scurge si el dar foarte putin si mult mai greu.

Te pup.

MTHFR 667C hetero, PAI-urile hetero
FIV 1 reusit, sarcina oprita in evolutie, FET nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Samira am postat la mai multe subiecte pt ca nu am obtinut un raspuns iar daca nici acum nu obtineam unul deschideam subiect nou. Am observat ca fetele noi sunt ignorate si de atunci am devenit insistenta.]
LE: am sters intrebarea de la subiectul celalalt

Honeys felicitari pt sarcina. Deci e bun, dupa ce am postat intrebarea am mai citit pe net si am vazut ca , contine progesteron natural. Nu stiam ca se poate folosi concomitent cu utrogestan. De la utrogestan ma irit putin



Sper... sa devin mamica

MTHFR C677T homozigot, Fact V Leiden heterozigot, 3 sarcini pierdute prin RUAM
Tratam pana la FIV= Femibion+ acifol+aspenter
O ultima incercare apr/mai 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

sper,interpretezi gresit si e pacat.
din punctul meu de vedere exista o explicatie pentru care anumite intrebari sunt ignorate:in general fetele nou-venite pun aceleasi si aceleasi intrebari...asadar forumul se umple ciclic de aceleasi discutii iar fetele mai "vechi" se plictisesc la un mom.dat sa raspunda de tz-spe ori la aceleasi intrebari.
daca userii noi ar citi putin arhiva forumului ar descoperi raspunsul la majoritatea intrebarilor pe care le pun.
personal,am inceput sa postez in 2009 insa citeamm deja de 1 an asa ca multe lucruri nu le-am descoperit singura.



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
4 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
FIV5 olacak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

sper,Crinone are 1,125g doza iar Utrogestan are 100 sau 200 mg biluta.
calculele ti le faci singura.

Crinone am folosit o singura data pe zi/seara.
am combinat cu PRG.inj la pranz si Utrogestan-200 dimineata.



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
4 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
FIV5 olacak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Sper, pe langa ce a spus Samira as completa cu "poate uneori nu cunoastem raspunsul si se trece mai departe". Nu te grabi sa tragi concluzii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Samira crede-ma ca ieri am butonat dupa lutinus ala si nici un raspuns nu mi-a dat functia de cautare cu toate ca ar fi tb sa-mi arate ceva. La fiv la Sibiu scrisese o fata ca i-a fost recomandat , de ce nu m-a trimis acolo? Nu stiu de ce nu merge
Am o pauza de la sub de infertilitate de 1 an, in aceasta perioada de lipsa au aparut multe chestii noi care vreau sa mi le lamuresc. Pauza mi-am luat-o dupa ultima sarcina oprita din evolutie, nu am vrut sa ma mai torturez. De fapt mi-am zis ca nu voi mai incerca de loc dar uite ca nu ma impac cu gandul ca nu am bebe si mai vreau sa incerc odata.

O zi frumoasa in continuare




Sper... sa devin mamica

MTHFR C677T homozigot, Fact V Leiden heterozigot, 3 sarcini pierdute prin RUAM
Tratam pana la FIV= Femibion+ acifol+aspenter
O ultima incercare apr/mai 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Sper, pe langa ce a spus Samira as completa cu "poate uneori nu cunoastem raspunsul si se trece mai departe". Nu te grabi sa tragi concluzii

mami de Vlad (29.10.2009)
Multumesc Doamne!


Da Many, am vazut ca e nou Lutinus si pt ca functia de cautare nu a dat nici un raspuns de aceea am postat intrebarea la 2 subiecte in speranta ca voi obtine un raspuns macar intr-o parte. Nu am postat la toate subiectele la care scriu , doar la 2 iar observatia asta m-a deranjat. Acolo unde nu am obtinut un rapuns am sters intrebarea.





Sper... sa devin mamica

MTHFR C677T homozigot, Fact V Leiden heterozigot, 3 sarcini pierdute prin RUAM
Tratam pana la FIV= Femibion+ acifol+aspenter
O ultima incercare apr/mai 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui sper

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Sper, pe langa ce a spus Samira as completa cu "poate uneori nu cunoastem raspunsul si se trece mai departe". Nu te grabi sa tragi concluzii



Da Many, am vazut ca e nou Lutinus si pt ca functia de cautare nu a dat nici un raspuns de aceea am postat intrebarea la 2 subiecte in speranta ca voi obtine un raspuns macar intr-o parte. Nu am postat la toate subiectele la care scriu , doar la 2 iar observatia asta m-a deranjat. Acolo unde nu am obtinut un rapuns am sters intrebarea.





Sper... sa devin mamica

MTHFR C677T homozigot, Fact V Leiden heterozigot, 3 sarcini pierdute prin RUAM
Tratam pana la FIV= Femibion+ acifol+aspenter
O ultima incercare apr/mai 2012


Nu ma deranjeaza ca postezi in mai multe locuri, Doamne fereste, nu este forumul meu, posteaza acolo unde simti ca este posibil sa primesti raspuns. Eu personal raspund cu mare placere, daca stiu, dar daca nu mai bine stau in banca mea, dar asta nu inseamna ca ignor pe cineva.
Bafta multa si reusite in tot ce ti-ai propus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Multumesc Many



Sper... sa devin mamica

MTHFR C677T homozigot, Fact V Leiden heterozigot, 3 sarcini pierdute prin RUAM
Tratam pana la FIV= Femibion+ acifol+aspenter
O ultima incercare apr/mai 2012

Mergi la inceput