Bv Marysa,cicineata!Hai kraluca,suzie,daneza! (60)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

felicitary marysaaaaaaaaa

bine ai venit kariss

fetele noastre sunt bine bebelusa are 2550 de grame si e sanatoasa tun

mami implinita de baby Rafael-Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Felicitari marysa! Recuperare rapida pentru mami si bebe mancacios!


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si
38+ cu
Au aparut si frunzele la morcovi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Buna fetele!Azi ne simtim bine...am fc si ceva treaba prin casa,m-am certat si cu vodafonul pt abonament si pn la urma i-am invins!!!

Suzieq,nu inteleg dc nu poti manca de la pranz cu o zi inainte,ca am citit de la alte fete ca au mancat pn seara de dinaintea operatiei!!!Cred ca depinde de capatana fiecarui dr!Bafta si sa ai recuperare usoara!
Altesa,ma bucur ca e bine bebe!Sa creasca mare!
Olishka,nu am stiut ca vinzi un carucior...si chiar cel de la kinderkraft imi place f mult.Cum era...greu-susor de manuit,cantarea mult fiindca nu as vrea sa imi iau unul prea greu...
Ileana ce bine ca ai lapte!!!Imi place ca vb asa frumos de bebe al tau si despre ceea ce simti!
Ligia,e bine ca dormi de la 2 pana dimi...bebe e rezonabil!
Lady...bine ca ai dat un semn!
Kraluca,iti doresc sanatate multa!
Bulinuta,sper sa nu fie infectie urinara!Oricum azi nu mai am nic,nu ma doare nu ma ustura!Oricum o sa fc o urocultura!
Marysa,tinem pumnii!Sa ne dai vesti!Refacere rapida!
Ghiulten,o sa vezi ca o sa se obisnuiasca cea mare cu bebele!La inceput trebuie sa ii aratati m multa atentie si ei,si mai ales tatal ca tu poate nu ai asa mult timp pt ea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Ghiulten - dragii de ei fratiorii mai mari. Eu de doua zile tot plang, dupa ce mi-a spus Vladut "de ce ti-i drag numai de Mishu si de noi nu?" Degeaba le spun eu cat ii iubesc, cand ei de cand am veit cu bebe acasa, numai cu el in brate ma vad si n-am vreme de nimc altceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

mrg era vb de bbebelusa marisei al meu are deja 5 kg

mami implinita de baby Rafael-Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

alice vad ca te pricepi la sfaturi cu zi si noapte una alta nu sti si vreo metoda de dezvatat copilu sa doarma in brate non-stop?


Eu cum il pun jos in 10 min. maxim deschide ochi si plange cum il iau gataadoarme instant ,dupa ce ii facusem program de dormit noaptea acum iar ne-am dat peste cap stau numai cu el in brate ce ma fac? In wrap nu sta ,de maine il pun in sling ca ma doare spatele de morrr.

mami implinita de baby Rafael-Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

Ileana,Happymamy,Lady, bine ati venit acasa cu piticutii vostri,acomodare rapida va doresc, e mai greu dar trece si perioada asta

felicitari Marissei ,bine ai venit bebe Kariss

eu in continuare cu menstruatia,zice dr. ,l-am sunat azi si crede ca e menstra ,desi eu inca alptez dar nu exclusiv,si mi-a dar sa iau cate un ergomet pe zi iar daca in 2-3 zile nu termin ,sa ma duc sa ma vada sper sa nu ajung acolo...
avem pozici noi :https://picasaweb.google.com/117260797393410259869/Iaura21?authkey=Gv1sRgCKWKq7vd0JrV_gE#5703428972023635442

of Cristina ,ce greu tre sa-ti fie cu 2 copii mici si gelosi,saracutii ,ei nu inteleg ca asta mic are nevoie mai mare de mami...

Annesi ,tu nu mai intri sa ne spui de voi?
mami de printesa ,Flavia Maria ( 27. 12 .2011)

"Intr-o zi un om a murmurat:Doamne vorbeste-mi, si un copac si-a framantat frunzele,dar el nu a auzit.Apoi a intrebat mai tare:Doamne de ce nu imi vorbesti? si un tunet a zguduit cerul,dar el din nou nu a auzit. Omul a privit in jurul lui si a spus:Doamne lasa-ma sa te vad,si o stea a luminat cerul, dar el nu a observat.Apoi a inceput sa strige,Doamne fa o minune ,si in clipa aceea s-a nascut un copil ,dar el nu a stiut. Disperat a strigat mai tare: atinge-ma Doamne si arata-mi ca esti langa mine! Acestea fiind spuse Dumnezeu a coborat si l-a atins dar acesta a alungat fluturele care zbura langa el si si-a continuat drumul.
Ai grija sa nu pierzi o binecuvantare doar pentru ca nu iti apare in felul in care tu te astepti sa se manifeste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

cristina sa nu razi dar cred ca eu nu stiu ce sa fac cu wrap-ul ala ,eu l-am infasat in el .

Cumva se poate pune si in asa fel incat sa-l pot cara pe bebe in el?

mami implinita de baby Rafael-Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Altesa http://www.youtube.com/watch?v=1-VHUEM6K0Q

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda, Carina (deja domnisoara) si 37+ Toma
http://andaoana.com/
http://www.flickr.com/photos/andaoana/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Citat:
citat din mesajul lui CristinaGoji

Ghiulten - dragii de ei fratiorii mai mari. Eu de doua zile tot plang, dupa ce mi-a spus Vladut "de ce ti-i drag numai de Mishu si de noi nu?" Degeaba le spun eu cat ii iubesc, cand ei de cand am veit cu bebe acasa, numai cu el in brate ma vad si n-am vreme de nimc altceva.

Mami de Mihai (08.01.2012)Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria
Mihai

Blog

"We do not stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."

Author unknown

Stiu cum e , mi se rupe inima cind o vad ca sufera si neputincioasa, ca nu stiu cum sa ma impart.Ieri a petrecut tati toata dupa-amiaza cu ea, au fost si la patinoar.
Eu inca nu am apucat sa pun poze pe fb, dar a pus tati.
Asteptam un raspuns in legatura cu picioarele umflate, si voi ati patit la fel? Ca eu nu imi aduc aminte sa fi patit asa la prima sarcina.

Ghiulten, mami de printesa Ayla (15.01.2004) si 38+ cu alta minune de
AMR 1 ZI !!! SPER!
Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput