Piatra Neamt, Perla Moldovei (93)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
Carmen, pai hai la sanius, fata!
Cristina, aia de langa partia de ski, jos, langa telescaun, la kaufland e f. abrupta, cred ca la aia te referi, nu la cea unde a fost Laura, de sus, de langa telegondola, aia de sus e ok.
Eu am mult de lucru, de aia nu-s prea activa, sa stiti, sa nu ma treceti absenta.
O zi buna!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona_patra spune:

Salutare feteleeee!
LAuara traim, am poposit pe la casa noastra. Am fost plecati o saptamana la Iasi la socrii. A profitat de ocazie si am dus-o pe Didi la un pediatru in Iasi si verdictul a fost unul super: am un copil sanatos, bine dezvoltat chiar daca are doar 11 kg. In rest suntem ok.
Vreau si eu la vin fiert cand va hotarati.
Va pup.

Ramona de maimutel Diana (20.07.2009)
maimu diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uliiasi spune:

Hello, gagici!
Si noi traim, doar ca de o luna am un program f f f f incarcat la servici, iar seara acasa nu mai apuc sa scriu nimic. Dar reusesc sa citesc printre picaturi.
Noi suntem bine, sanatosi, David cand racit, cand ok...puiuta din burtica danseaza mult si bine, am fost la morfofetala si e ok, avea vreo 430 gr, acum am ajuns in sapt 24. Nu am inceput deloc sa ne pregatim pt bebita, n-am cumparat nimic, ar trebui sa ajung la Piatra sa iau hainute de bebelusa si ce chestii mai am nevoie, ca mi-au ramas de la David si de la nepotica mea. Si prin luna a 7-a ma apuc si de facut bagajel.
In prenatal as putea sa intru la inceputul lui aprilie, cam asa. Sa vedem cum ma simt, poate mai aman putin, sa vedem. Atunci o sa fie primavara si frumos afara, n-o sa mai merg ca pinguinu pe strada de frica sa nu alunec pe gheata...
M-am saturat de iarna asta pana peste cap, zapada e cat casa, si urata si murdara, cred ca o sa ia cel putin o luna sa se topeasca toata.
Cam atat de la noi, nush ce sa va mai povestesc. Mi-e tare dor de piatra, ar trebui sa ajungem pe la sfarsitul lui martie acolo, dar sa vad cum sa ma simt cu burtica.
Va pupacesc tare tare tare de tot!

Iulia, mamica fericita de David Andrei (04.07.2009) si 20+ cu
www.youtube.com/watch?v=o2K9w09EPiU" target="_blank"> Botezul lui David
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosminiq spune:

Iulia,felicitari!
Ma bucur mult ca puiuta e bine, ca sunteti ok!
Nu v-ati gandit inca la un nume??
Cu racelile...ce sa zic e cam nasol dupa vreme..Si noi am fost raciti.
Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Ei,na'ca v-ati mai dezmortit un pic
Carmen,Iulia -
Laura - ce-ai mai facut cu copii? Ai reusit sa-i inscrii la nr.3 ?

http://community.webshots.com/user/allexa06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Allexa, pai inscrierile incep pe 5 martie. De cand au schimbat perioada de inscriere nu am mai facut nimic. Astept 5 martie . Noi oricum avem buletinele pe George Cosbuc, de cand am stat cu soacra'mea, deci teoretic suntem arondati scolii 3. Nu ar trebui sa fie probleme. Tu ce faci? Stii ceva de invatatoarele care iau clasa 0?



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Aaaaa,stai ca m-am dumerit , am confundat cu cei care trebuiesc testati, dar la voi nu este cazul.Noi oscilam, clasa pregatitoare sau clasa I.Dar vom ramane la pregatitoare.De invatatoare, nu stiu nimic nou fata de cand am vorbit noi atunci.

http://community.webshots.com/user/allexa06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Sunteti belea! Nimeni???? Ce faceti fetelor? Asa de ocupate sunteti? Nu mai aveti nimic de spus? ...



Editez:
Acum am vazut ca tocmai a fost ziua lui Stefan! Cristina sa-ti traiasca feciorul, sa creasca mare si sa va mandriti cu el toata viata!!!

http://community.webshots.com/user/allexa06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Cristina, la multi ani fericiti sa iti traisaca flacaul! Sa fie sanatos, norocos si iubit.

Noi suntem bine. Asta a fost primul we dupa ceva timp cand nu am lucrat deloc, asa ca nici nu am deschis calculatorul.

Ce ziceti voi, mai vine primavara ? La ce torential ningea asnoapte, aveam ceva dublii ca vom mai vedea ghiocei in curand. Cum va pregatiti de 1-8 martie? Ati cumparat martisoare?
Organizati ceva?


Iesim si noi, ca fetele, intr-o zi la un pahar de suc?



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Multumesc pentru urari!

Mi-ar placea sa ne vedem intr-o zi, poate chiar de 8 martie. Ce ziceti? Aveti ceva stabilit, cine romantice cu sotii sau petreceri pe la serviciu? Ca stiu ca se poarta, acolo unde sunt multe femei, pe 8 martie rezerva o masa pe undeva si petrec . Ce ziceti?

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput