Sanatate

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crystall spune:

Citat:
citat din mesajul lui szivarvany

cine naiba se lauda ???
am scris cu parere de rau.
acum aman pt ca trebuie sa mi sterilizez catelusa pt ca nu vreau sa se imboplnaveasca peste ani si nici nu deschid fabrica de produs catei mici si albi :-) e un motiv bun sau rau ? :-)
(sper ca iubiti animalele :-)))

ma simt bine, boli nu am cum contacta, sunt pe ac si ma simt bine, insa o data pe an se impune mersul la controalele de rutina, asa e !

_



Bineinteles ca e un motiv ok :)) si eu una iubesc foarte mult animalele succes si multa sanatate catelusei
Mai ales ca, precum spui, te simti in general bine
....dar da, nu uita de controlul ce se impune la 1 an , hai 1 an si cateva luni :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

1 aqn, am zis ca nu va trece un an si au trecut 2 ...
mi am dat termen pana in noiembrie, daca il depasesc, ma imprumut si tot ajung :-)
si neaparat trebuie sa ajung la dermatologie, am doo semne gemene siameze in mijloc de spate si as vrea sa scap de ele ... va trebui insa sa ma interesez din timp de scoruri ... :(((


_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui Esteiubi

Citat:
citat din mesajul lui XIO

daca ai in familie parinti, frati sau surori cu probleme de sanatate e bine sa te consulti cu medicul pt. a-ti recomanda screening-ul potrivit.



Xio, la ce te referi? Medicul de familie iti poate recomanda anumite investigatii in plus, pe baza istoricului membrilor cu probleme ai familiei?


Da, sunt cazuri in care medicul de familie si nu numai, iti poate recomanda sa faci spre exemplu colonoscopie in cazuri de Polipoza familiala, in familii in care exista Sindrom Lynch, cancer gastric, cancer de san etc.


Mergi la inceput