Albinute & bondari de '07 (4)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Prezente si noi.
Timeea merge la actorie . A avut deja doua prezente remarcabile, una o puteti vedea aici
http://dragameaprietena.kanald.ro/Editii/2012-12-26-323/
a fost pe 26 decembrie in emisiunea Draga mea prietena de la Kanal D, si de Craciun la Teatrul Excelsior.
Nu stiu cum o sa facem cu grupa pregatitoare, daca ne dau posibilitatea sa alegem noi gradinita sau scoala cred ca o lasam la gradinita sa faca grupa pregatitoare.
Dinti noi are deja doi jos, si acum ii dau doi sus. La toti dintii noi crescusera putin ceilalti in spate.
Sa se strige catalogul gupului !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

Absoluta, pe la ce minut apare Timeea?
Nu m-as uitat la toata emisiunea, dar mi-ar placea mult sa o vad pe Timeea. Felicitari pentru mica actrita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

'neata!

Absoluta si Maria a facut un an teatru iar acum a renuntat in favoarea cursurilor de karate,drastica schimbare .Asa ca i-am inscris la inceputul anului scolar pe ea si pe Edy la karate si azi au primul concurs.
Urmaresc videoclipul mai tarziu ca acum trebuie sa trezezc teroristii

Duminica placuta tuturor!

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Dana, minutul sigur nu-l stiu , dar zic eu cam dupa...30 de minute...
Ne-am hotarat! Timeea merge la grupa pregatitoare la scoala.
Voi ce faceti? Ce hotarare ati luat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

paiiiii....cu mare intarziere....

La multi ani pe noul an.Sa aveti un an asa cum va doriti.

multumesc pentru floare si apel...Daca nu scria Kitty ca apar mesaje pe forum nici nu m-ai deschideam pagina asta ...sincer...sunt intrata in cursa hamsterului foarte adanc...trezire la 6.30, plecare la 7.10 cu Vic spre gradi,mers la job, iesit (in cazul cel mai fericit la 18, in cazuri aproape obisnuite pe la 19-20); mers la gradi sa iau baiatul (doar daca ajung pe la 19-19.10 in cartier altfel il ia tasu) si ajuns acasa pe la 19.45 (sau 21 );masa de seara,dus si culcat copiii (cu poveste, animalutze de plus si mama intre ei ).la comp apuc sa ajung maxim o data/sapt daca nu fac altceva cu copiii.

Victor are 120 cm si 20 kg dar nu pare gras ca este osos.Dinti noi nu are si nici nu se misca nimic...asa ca nu stiu cum sta treaba cu schimbatul dintilor...inca :D.
pentru clasa 0 daca este reala varianta cu optiunea prefer sa o faca la gradinitza.in felul asta mai are si el putin ragaz sa copilareasca si eu sa-mi organizez viata si bugetul pentru after-school la el si gradinitza la Claudia;sa caut o pila l ao scoala decenta (noi vrem la scoala de pe Fabricii ca e aproape de mijloace de tranport in comun si putem sa mergem la munca de acolo pe cand scoala de care apartinem e intr-o zona mai ciudata, mai greu accesibila ca trebuie sa ocolim, pe Rasaritului unde sunt multi "gipsy" )...mai avem o luna ragaz sa vedem ce avem de facut.

cam atat pe azi

va pup
sa aveti o saptamana frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

Ce mai faceti?
Eu sunt in dubiu cu inscrierea la scoala. Am varianta sa-l las sa faca pregatitoarea la gradinita cu grupa si educatoarea lui si varianta sa-l dau la o scoala cu alti colegi si invatatoare. Habar n-am cum e mai bine. Ei deja fac programa de pregatitoare, educatoarea zice ca o sa le fie mai usor sa invete mai multe la anul.
Pliiz dat un argument pentru pregatitoare in scoala sau daca aveti, pentru clasa 0 la gradinita. Faptul ca ar avea la gradi tot program prelungit nu ma influenteaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

Voi vorbiti despre clasa pregatitoare incepand cu septembrie 2013?
Scuze daca pun intrebari tampite,dar sunt derutata.
David a inceput Senior Kindergarten in septembrie 2012,ceea ce echivaleaza cu clasa zero in Romania.Deci, el va incepe clasa intai anul asta, adica la 6 ani si jumate.Nu sunt prea fericita cu varianta asta dar aici asa e,trebuie sa ne conformam .

Dintii au inceput sa se schimbe...are deja doi "noi" .
In rest, e inalt si pare slab,dar e greu, are cam 20kg.

Pupici de la noi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Rein din cate am inteles eu la sedinta de aseara,chiar daca clasa 0 se va face in gradi va avea exact acelasi program ca la scoala,adica 8-12 ,fara masa,fara somn.In conditiile astea as opta in locul tau pt scoala,deoarece i-ai inlesni in acest fel acomodarea cu locatia,colectivul,invatatoarea.Ceea ce am scris e doar un zvon,din surse credibile,insa ceva cert vom stii dupa 31martie.

La multi ani cu sanatate si fericire albinutelor Maria ,Nora ,Sophia si bondareilor Luca,Tudor si Simon!

O primavara frumoasa dragelor,cu mult soare si multa iubire!

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

La multi ani cu sanatate, mult noroc si veselie; sa aveti oviata plina de aventuri frumoase si intamplari minunate. Sa fiti fericiti David Gabriel (Lilidana) si Maria (Anamana123)

Lilidana poate ajungi si tu pe FB.Te astept sa mai povestim.Ai intuit bine cu clasa 0.Si la noi in stup mai sunt copii ce au inceput la 5 ani jumate (Alex si Mark) dar asta a fost o optiune personala; nu e obligatoriu sa-l dai la 5 ani jumate.La voi a fost obligatoriu?

Andra si eu am auzit cam acelasi lucru despre clasa 0. Si eu ma gandesc ca e mai bine la scoala in conditiile astea. Cel putin incepe cu o doamna care ii duce pana la clasa a 4a si se integreaza mai usor asa decat sa ajunga la anul intr-un colectiv deja inchegat.

va pup.fugim la nani
o primavara frumoas, vesela si sanatoasa sa aveti cu totii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

La multi ani albinutelor si bondareilor care au fost sarbatoriti zilele acestea.


Imi pare rau ca nu mai zumzaim aici, ca nu ne mai adunam cu toate. Mi-e dor de Rein, de Lilidana ...
As vrea sa vad din nou album cu toti copiii, de data asta "album de 6 ani"....pfff...ce au crescut!!

Mergi la inceput