Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(64)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alexa_H spune:

aa...si despre placenta...

la mine de la inceput s-a vazut ca e sarcina biamniotica monocoriala.
prin saptamana 32 i se nazarise doctoritei ca poate ar fi doua placente f apropiate...una in continuarea celeilalte. Vazuse ea un sept.

Dar...dupa cum o sa vedeti si in poze (sper sa mearga) bebelinele seamana ca doua picaturi de apa. Deci sunt monozigoti...sau cum zice sotul...vizigoti. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-alexa- nu merge linkul- zice ca, the page was not found

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amary09 spune:

Alexa, nu reusesc nici eu sa le vad, desi-s tare curioasa daca zici ca seamana tare...
Daca ai noroc de pe la 4 luni, dorm mai mult, unii copii incep sa doarma toata noaptea, dar dupa 6-8 luni vin dintiiiii, desi unii nu sunt prea nervosi nici de la asta... Depinde de norocul tau, eu nu prea avusei....

Amary 19+ de +


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amary09 spune:

Alexa, se vad.... Ce scumpici,dragutzele de ele... Nu sunt mici deloc, nici la nastere nu pareau... Nu stiu cu cine seamana, parca putin cu tati, dar sunt tare, tare dragalase...

Amary 19+ de +


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_H spune:

seamana leit cu taticul lor. una dintre ele, cea mare....este leita poleita. dar o sa vedem pe parcurs ca se mai schimba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Alexa, sa va traiasca sanatoase si norocoase. Sunt superbe si chiar seamana perfect! Bravo, mami, super-treaba ai facut !



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-sunt delicioase-alexa! sa va traiasca, sa fie voioase, norocoase, sanatoase, sa va bucurati de ele! sunt tare frumusele, si e ceva deosebit sa vezi cum seamana ele intre ele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Alexa: m,erciiii mult, tare frumoase sunt si seamana leit. Dar si mamicca si taticul lor sunt frumosi. Am un zambet larg acum, mi-ai inseninat ziua:). Cu dormitul...sper ca sa ai noroc sa doarma. Am auzit unele mamici ca le-au dormit de pe la 3 luni nopatea intreaga. Noi avem acum aporape 11 luni iar Fabi are in media 3 treziri pe noapte si Eva una. Daca aveti o camera libera e minunat s ale lasati sa doarma ele acolo. Eu cred ca il trezim si cu sforaitul nostru.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

ALEXA, aveti niste minuni! Sa aveti grija de ele si de voi!

Mergi la inceput