Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(64)

Raspunsuri - Pagina 35

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irip spune:

balanta_tm, iau 3 pastile de gynipral/zi (1la 8ore), 3 magne B6, 3 no spa, 3 arefam, iar restul vitamine. tu cum te simti?

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

IRIP, cand simteam ca ma "strange" tare burta in timpl sarcinii, eu luam Magnerot (cateodata ajungeam si la 8/zi), pe langa MagneB6 si restul. Sincer, cred ca datorita lui nu am nascut mai repede. Pentru mine a fost extraordinar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo80 spune:

http://www.facebook.com/#!/MedicoverRomania

salutare mamici, am intrat sa va arat puisorii mei.Va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

GEO80, FELICITARI!!!
Sa traiasca picii, sa fie sanatosi si sa va aduca numai bucurii! Sunt foarte frumosi, trebuie sa fii tare mandra de ei!

Te

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

geo, sunt superbi! si au fct istorie la medicover!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary1975 spune:

Irip, scuze ca-ti raspund asa tarziu. Acasa mi-a dat sa iau MgB6, nospa si scobutil. Contractii am avut pana am nascut, adica la 37 sapt, doar ca nu erau asa dureroase.
Geo, felicitari !!! Sa-ti traiasca gemenasii, sanatate multa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

MARY1975, va chefuiti duminica, nu?
Esti in febra pregatirilor? Si noi ne chefuim ca e ziua mamei mele.

Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns edamirela spune:

buna mamici si burtici,
sunt noua pe acest forum, dar am citit cu foarte mare interes ce ati scris.
asteptam si noi doi ingerasi. am pregatit deja camera lor (speram sa le placa )

voi naste in bucuresti la spitatul universitar (municipal) prin cezariana si voiam sa va intreb cam ce "preturi" se practica (medic, mana a doua, anestezist, neonatolog ...) ?

va doresc multa sanatate tuturor si nasteri usoare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

binec ai venit Mirela!
eu nu sunt din Buc, nu-ti pot raspunde, insa imediat intra fetele si te vor informa, cu siguranta! cate sapt ai? sunt gemeni identici? sa mai intri sa ne povestesti despre voi!
o sarcina usoara iti doresc si multa sanatate!

Poze noi la semnatura!
https://picasaweb.google.com/lh/myphotos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

edamirela bine ai venit! ce o sa ai fete/baieti? cat mai ai pana nasti?

Eu am nascut la municipal. La medic cam 10-12mil, anestezist 2mil, pe la asistente 5-10lei da aleator asa. Neonato nu am dat, imi inspira cam teama, ca daca ma musca sau ceva . Mana a doua nu am dat. Ah,si am mai dat 50 la asistenta sefa cand le-a facut gauri in urechi.

geo80 felicitaaari! sa fie sanatosi si norocosi!Am vazut pozele cu Tudor si Lavinia! ce dulci sunt !

Ilincutza mea e cu muci aposi si cu tuse, suntem pe tratament deci, Mara nu a luat-puate scapa desi stiti si voi cum e in gemenie totu la dublu. Cam stateam cu frica-ele nu au mai fost bolnave din septembrie, 6luni e mega record ce mai!

Mergi la inceput