Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(64)

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-LA MULTI ANI DE 8 MARTIE! mamici dragi si frumoase foc


- urez azi gemenasilor nascuti azi:
LA MULTI ANI, Eva Maria si Fabian Mihai de Monas !!!


-sa-ti traiasca gemenasii monas, sa ai rabdare, imaginatie si perseverenta ca sa-i cresti in continuare frumos si cu zambetul pe buze, asa cum te-am cunoscut!- gemenasi- sa cresteti mari, sanatosi, frumosi, sa va iubiti mult, sa va certati cat mai putin, si sa fiti sprijin in viata unul altuia de acum incolo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yasmi81 spune:

Buna dimineata mamicilor, nu stiu daca va amintiti de mine, nu postez asa de des.
Am intrat sa va urez La multi ani pt astazi, sa fiti implinite si fericite. O primavara frumoasa tuturor.
Noi suntem ok..avem abia 16 saptamani...dar ne facem noi mari, abia asteptam sa vedem ce sunt piticii din burtica. Vroiam sa va intreb si eu voi cam pe la cate saptamani ati simtit miscarile bebelusilor?
o zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

LA MULTI ANI EVA SI FABIAN!!! Va doresc tot binele din lume, sanatate si fericire alaturi de parinti si cei dragi voua!!!

Urez, de asemenea, LA MULTI ANI!!! tuturor mamicilor, viitoarelor mamici, dar si aspirantelor la titlul de mamica! Sa va dea Dumnezeu putere, rabdare, dar si multe satisfactii!

YASMI, eu am simtit primele miscari in saptamana 18.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

La multi ani fetelor

si La multi ani Evei si lui Fabian, sa fie sanatosi, frumosi si iubiti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

My God,a trecut deja un an???Parca ieri eram cu burtile la gura amindoua!

LA MULTI ANI EVA SI FABIAN!!!
Sa cresteti mari si sa aveti parte numai de fericire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Mamici dragi, Sunteti minunate!
La Multi ANi va dorim si noi voua azi de 8 Martie! Va pupam pe toate toate cu mult drag!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

La multi ani Eva si Fabia, La multi ani tuturor mamicilor! Multa sanatate, rabdare si puterea de a ne bucura chiar si cand e greu!

Poze noi la semnatura!
https://picasaweb.google.com/lh/myphotos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Citat:
citat din mesajul lui alma_alma

Seara buna, gemenistelor

Nu am mai zis nimic de mult. Nu sunt foarte activa in general, iar de scris scriu mai mult la odiseea de mai-iunie (unde oricum scriu rar). Dar va citesc cu drag si interes, incercand sa ma pregatesc pentru ce ma asteapta .

Intre timp am aflat mai multe detalii despre buburuzele mele: sunt gemene identice. Am avut emotii mari acum vreo 2-3 saptamani, cand ni s-a spus ca sunt monoamniotice. Intre timp s-a gasit si membrana lipsa, asa ca ne-am mai calmat si incepem sa ne pregatim mai serios pentru venirea lor.

Voiam sa va intreb daca vreuna dintre voi a nascut natural. Eu aveam fixul asta cu nasterea naturala inainte sa aflu ca am gemeni, dar acum m-am mai dezumflat. A trecut cineva prin experienta asta cu gemeni? Ma gandesc ca trebuie sa fie greu sa fii taiata pe burta si sa ai grija de doi copii, oricat ajutor ai primi din jur. Pe de alta parte, nici nu vreau sa insist pe nastere naturala doar de moft, daca ar fi mai bine pentru ele sa vina prin cezariana.

Adishor_1975, m-ar interesa patutul, dar nu iti pot trimite PM fiindca nu il ai activat. Cum as putea da altfel de tine? Sau, daca iti activezi PM, da-mi un semn, te rog.

Alma 24+ (de 3 ori femeie)


Alma, ti-am trimis eu PM cu datele lui Adishor, m-a rugat ea, ca nu prea are acces la net.

O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misspii spune:

LA MULTI ANI ! DRAGELE MELE
Nu stiu daca va mai amintiti de mine dar eu ,chiar daca nu mai fac parte din "clubul" vostru va citesc cu mare drag.
Va doresc numai bine,bebelusi sanatosi si pentru viitoarele mamici sa fie increzatoare si sa multumeasca in fiecare zi daca bb sunt bine.

Va imbratisez cu drag si va admir !
mami pentru Victor si pentru ingerasul Matei 20.06.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adishor_1975 spune:

Citat:
citat din mesajul lui 2apples

Buna tuturor, reapar si eu dupa un secol, cu o intrebare: ati facut careva masaj sau kinetoterapie la bebelusi? la vreun centru, sau stiti pe cineva bun care sa vina acasa si sa faca? la baietel ne-au spus la nastere ca, din cauza pozitiei pelvine din burtica, are piciorus valg, i-am facut masaj la un centru de kinetoterapie pt bebelusi.

Dar acum, de cand s-au ridicat in picioruse, mi se pare ca fetita sta f prost cu unul dintre picioare, plus ca la un consult pediatra m-a atentionat la baietel ca nu s-a rezolvat definitiv la o talpa.

Deci stiti ceva? cele 2 centre de care stiu eu sunt cam departe si f scump daca vreau masaj pt ambii (cam 10 mil pt o luna). Imi e cam greu pe zapezile astea sa plec cu ei, in scoici, cu taxiul... Numai asa am alergat prin iarna pe la doctori.

PS. Sugubina, am PM activat, adica am dat si primit mesaje cu Mirela, Monas... doar ca nu am bani in clipa asta pt Omron si de aceea inca nu ti-am dat mail. Dar tot o sa vreau cand pot:) Merci



draga mea, eu am facut kineto acasa, au fost inghesuite fetele, si astazi mai facem tratament, doar de intretinere, de 2 ori pe luna.
am kinetoterapeut f bun, este si psiholog de copii , a devenit prieten de familie chiar. are cabinet la pta victoriei, dar vine si acasa. tariful nu e mic.. 100 ron sedinta de ora si ceva pentru un copil. deci 800 ron lunar! cu venit acasa. daca vrei, poti cauta pe facebook, are un fel de cv acolo, pe doctor il cheama Gigel Cantaretu (sau Cintaretu)

multa sanatata, sa stii ca fetele au rezolvat problemuta in cateva luni de masaj cu dr. Gigel

Mergi la inceput