Si pinguinilor le ceapa cu sare (12)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Ah, Julia, mea culpa!
Nu stiu cati copii ai si nici cati ani au.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Sunt micuti, Viviana - 5 / 3,5 si 1,5 ani. Mi-am dorit asa, mereu am visat la o familie mare si clar am vazut mai mult avantajele in visul meu :)) , cu greutatile ne confruntam doar pe masura ce dam cu nasul de ele, la alea nu prea vreau sa-mi bat capul in avans.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

deci clar meriti un camion cu . eu o iau pe campii cu 1, care e la etapa papagal, aude ceva si repeta de viesz si noaptea....si eu nu stiu, dar are o energie de parca impartim cafeaua dimineata. deci ramane un mister pt mine cum faceti, tu si alte mamici, fata

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

asa e Em!!

fac fata pentru ca au o gena dominanta care reflecta maternitatea pe cele mai inalte culmi.cred!asta daca nu vb prostii.oricum, ideea de baza:unele femei sunt nascute pt.a fi mamici.e un secret si in asta!si include..muuuuuuuuuuuuuuuuulta iubire, trup si suflet, rabdare, uitare de sine...etc

Jules...u rull




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Ei, flori! Flori sa-mi dati la sfarsit de drum, si nici macar atunci! :)) Usor e sa faci prunci, mai greu e sa-i cresti intregi si sa ajunga ei oameni nezdrobiti de personalitatea ta ca mama si de greselile pe care le faci cu ei...greseli din care am facut si eu, o groaza! dar ma tratez!

Suntem raciti bocna, e asa frig la noi!! -12 grade dimineata, fara pic de ninsoare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

asa e Em!!

fac fata pentru ca au o gena dominanta care reflecta maternitatea pe cele mai inalte culmi.cred!asta daca nu vb prostii.oricum, ideea de baza:unele femei sunt nascute pt.a fi mamici.e un secret si in asta!si include..muuuuuuuuuuuuuuuuulta iubire, trup si suflet, rabdare, uitare de sine...etc

Jules...u rull




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca



fataaaaaaaaaaaaa, da tu n-ai somn??????


Julia...greseli facem toti, e absolut normal sa gresesti, anormal e sa nu inveti ceva din greselile alea si sa le repeti, atunci se cheama altceva. si da, meriti flori....pt ca ii si cresti. nu stiu, poate ,,,,dar nu cred, daca eram mai tinerica, stateam altfel cu pisicul si eram mai rezistenta, acum insa, uneori parca merg pe lama de cutit. la noi s-a mai incalzit nitel , -13, pt ca a inceput ninsoarea si cica asa o va tine cateva zile.....bucuria noastra si disperarea celor ce pleaca la drum, darrrrrrr, pt ca e si un dar, dupa zilele de ninsoare vine iar gerul cu minusuri multeeeeeeeeee , cica -23....brrrrrrrr

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Citat:
citat din mesajul lui JuliaSM

Sa nu-mi spuneti ca voi nu v-ati gandit niciodata la varianta asta, la ce s-ar alege de familie, de copii, daca s-ar intampla ceva cu voi!



Eu nu ma gandesc ca mor - sunt eu asa mai increzatoare in mine - dar daca as avea de ex un varsat de vant si m-as duce la mama ca sa nu-l ia fie-mea, ar fi distractie maxima: ea singura cu ta-su... Ar manca numai ciorba - asta se pricepe Balaurul sa faca, ar sta cu aceleasi hainute vreo 3 zile la rand daca nu ar avea un accident cu pisu, ar sta in parc de la 10 la 22 - ce somn de pranz? care program de masa? Sa mai continui?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Julia, Traiasca laptaria!!!

Despre gena de mama - am depozitat-o pe Bebelincozaura la socrella azi, dupa ce am stat ambele si amandoua in casa fo' 6 zile legate ca a dat-o in muci si febra copila dupa un sanius esuat weekendul trecut. Cum ma simt - supeeeer! Cu toata iubirea de copil, e bine sa iau un time-out ca sa imi refac si eu bateriile si sa mai am grija si de mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Lady - colici tu sau Micaela?

P.S. ii spuneti pe nume sau asteptam pana o botezati si ii zicem bebe intre timp?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

E clar - aveti vieti interesante , nu ca mine care ma zgaiesc la ecran, poate-poate o mai naviga cineva pe aici sa ne tinem de urat...

Va si inchid pravalia pentru seara asta

Mergi la inceput