Nasterea la Arcadia - Iasi (30)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui Shoshonik

Buna seara mamici si mai ales burtici.
Nu am mai scris aici pentru ca nu eram sigura unde voi naste si cu cine, acum insa m-am hotarat( ma decid foarte greu si ma razgandesc repede, dar Cezar ma aduce pe drumul bun ). Raman la Arcadia, cu nastere naturala, sper.Ca si noutati, printisorul nostru are 433g, e barbatel sigur, sanatos si smecher pentru ca la toate ecografiile sta cu manutele pe cap. In rest, totul e bine, v-am citit si imi notez mereu ce spuneti voi.
Nastere usoara viitoarelor mamici( eu mai am pana acolo), si va rog(daca se poate) sa puneti si numele bebelului meu pe prima pagina. Multumesc si o seara placuta va doresc.

Mihaela22+ cu Edward-Flavius




Bine ai revenit !!!
Done

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nico_A spune:

Citat:
citat din mesajul lui DadaIna

Nico scrie pe google "pregnacy plug" si uita-te la imagini.Asa arata dopul cu sau fara stiruri de sange.


Multumesc Dada...

Astept o minune-n viata mea ... +39 cu Ioan - Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DadaIna spune:

Cu placere!Noi iar am facut noapte alba.Noaptea asta tipete si gemete in continuu de nu mai stiam care e motivul:burtica,dintisorii sau pielea.Aseara dupa ce am spalat-o la fundulet am vazut cateva bubite mici pe spatic si mi s-au parut dubioase.Am verificat restul corpului si erau si pe burtica si pe gatut.Acum ma gandeam de la ce puteau sa apara ca in alimentatie nu i-am introdus nimic nou, detergentul nu il schimbasem...1000 de intrebari si nici un raspuns ca azi dimineata vroiam sa chem medicul acasa ca intrasem in panica.Toata noaptea m-am simtit o neputincioasa ca nu stiam ce sa ii mai fac sa o alin.Eu una aveam o senzatie de-mi venea sa-mi dau cu pumnii in cap ca nu pot sa-mi linistesc copilul.Orice ii faceam nu ii era pe plac, se incovoia si mai tare urla.Mai si dadea cu manuta langa ureche si se scarpina la bubite.Pe la 2 noaptea m-am dus cu ea la baie i-am schimbat iar scutecelul si bubitele parca mai multe erau.Cel putin in zona gatului si dupa urechi si pe ceafa pe spate si pe burta.Pe maini si piciorute nimic.Am dat-o cu crema de la Mustela peste tot unde avea bubite am schimbat-o din nou si am inceput sa fac ture cu ea prin casa in brate.Era rupta de somn insa nu putea face nani ca o chinuia ceva.In sfarsit pe la 5 dimineata am reusit sa o fac sa adoarma.Si eu eram epuizata, ea si mai si.A facut nanita pana pe la 12 dimineata, intre timp ii dadusem laptic si a mai supt prin somn.Surpriza mare a fost ca nu mai avea nici o bubita dimineata cand s-a trezit.Nu pot sa imi dau seama nici acum de la ce au iesit.Parca era urzicata toata.Asa aratau.Sper ca la noapte sa fie mai linistita.Ziua nu are nimic si noaptea e jale.Nu pricep de ce e asa.
M-am uitat eu pe net si pare ca a fost un soi de rozeola infantila.Cam asa arata si la noi insa s-a manifestat din scurt.Nu a debutat cu febra zic eu.A avut capusorul fierbinte vreo 3 seri insa extremitatile normale asa ca nu i-am luat atunci temperatura ca era vioaie. Eu parca sunt zombie.Am deja 5 nopti nedormite.Si laptele s-a diminuat vizibil.Sper sa nu il pierd mai ales ca acum cu dintii nici nu vrea sa vada mancarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Dada, imi pare rau ca e asa greu la voi.

La bubite e complicat, nu i-ai dat vreo hainuta noua, poate fi si acelasi produs cosmetic dar din alt batch, incearca sa revezi tot ce ai schimbat in ultimile zile.
Stiu cum e cu bubitele...

Iar de noapte... stii ca toate durerile se acutizeaza spre seara
Va pup si sper sa va treaca repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Dada te inteleg perfect , si noi avem o sapt de cand plange noaptea, mai ales dupa ce papa, si eu am senzatia ca raman fara laptic, dar la mine e justificta, doar sta cu titi in gura din ora in ora.
E obositor ptr mine, motiv ptr care il iau in pat cu noi de la ora 1-2 prima gtrezire si pana la 6 cand il pun in patut, altfel nu reusesc sa dorm aproape deloc.
O fi de la furtunile solare
Azi am iest afara, chiar daca erau -8 grade, a fost super fain, nu am stat muult ca incepea sa bata vantul si am pus slingul in fuga, deci gresit si ma durea umarul
Sper sa dormim bine la noapte.
Fetele e suuoer cartea de care v-am zis,pacat ca nu am timp sa citesc mai mult deodata.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

Fetelor fetita mea suge degetul mare de zor ...a mai patit cineva ?ce ati facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madline82 spune:

Dada, si eu cred ca a fost o forma de rozeola infantila..
Gabrielita, fetita mea a descoperit degetelul pe la 7 sapt, l-a folosit cateva zile apoi a uitat de el, la 4 luni iar cateva zile l-a supt iar, si tot asa..eu nu vad ca pe un lucru rau, faptul ca si-l suge

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nico_A spune:

Buna seara mamici,
Noi am fost la doctor...offf...bebele meu se lasa asteptat..a zis doamna doctor ca inca am dopul gelatinos, colul uterin e putin deschis, dar nimic mai mult...bebele sta bine mersi ...
Mi-a mai dat sa-mi lipesc un plasture Climara pe burtica, ca sa mi se deschida colul, insa am vazut pe net ca nu e indicat in sarcina...si sincer, nici nu mi l-as lipi, as mai astepta putin...simt eu asa ca va vrea sa iasa singur, fara sa-l fortez eu...de azi dimineata a inceput sa ma doara spatele, mai degraba mijlocul, si am o stare generala destul de proasta, parca am febra musculara .


Astept o minune-n viata mea ... +39 cu Ioan - Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabrielita81

Fetelor fetita mea suge degetul mare de zor ...a mai patit cineva ?ce ati facut?


asa am inceput si noi cu degetul si acum cu pumnul
Ce face micuta, papa bine acuma ?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madline82 spune:

Nico nu fi dezamagita ca bebe inca nu vine, abia sambata implinesti 40 sapt, maj mamicilor care au dorit sa nasca natural au avut declansarea nasterii dupa aceasta data..hai ca mai e putin, te ineci acum ca tiganul la mal..cat despre faptul ca dr ti-a dat plasture nu pot comenta atata vreme cat nu stiu discutia voastra..si eu am fost la aceeasi dr si mi-a zis ca abia dupa 41 sapt vorbim de declansat nasterea..

Mergi la inceput