Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (113)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Neata din nou!
Hai ca am aparut si disparut ca magaru in ceata dimineata dar am fugit pana la nasi dupa lapte ca la vacuta noastra i-a dat mama soacra nu stiu ce tratament..nu e problema cica dar sa evitam totusi.

Regret ca citesc si sa aflu ca sunt copii raciti.Multumesc Domnului ca I e tare bine in conditiile in care o scot de 2-3 ori pe zi...

Da roxi, e zapada, ger...de toate cele...Ieri Ioana statea in carut si eu faceam partie....Am fost plecati si pana in tirgoviste si cand ne0am intors mama soacra a facut un super om de zapada.mareeeeeeee de dada aceasta 1.90 Ce radea I la el...

Ce sa zis, rezista vad la frig, ...ieri era asa o lapovita, ii picau picaturile pe fata si se stranba, scotea limba dorea sa le ia cu limbuta.

Offffffff ma opresc aici sa nu arunce cu rosii, in mine, mamicile ale caror bb sunt consemnati la domiciliu.

Sanatate multa, ....nu stiu ce sa spun de imunitate, ce ar fi bun... si astea sunt cu dus intors...prea multe cica iar ar fi rau...Facem ce facem tot la dr trebuie sa jungem....sau nu, depinde, dupa caz.
scrishinteleg prin ce-ai trecut, socru a ramas ieri inapeit venind de la Buc..a stat 4 ore in trafic fara sa se minte 1 m... Sa inebuneasca soacra acasa si alta nu....o si cred, va dati seama?!

In fine.......Sper sa auzim numai vesti bune!

p.s. ieri ma suna barbatu si nici nu am asteptat sa-mi spuna ce are de zis i-am inchis ptr ca vb basescu..si dupa....ma cearta...trebuia sa-i transmit mamei soacre ca tata e ok in trafic, si eu... eram ocupataMi-am luat rosii...na...Si la final ma intreaba si ce a vb basescu asa interesant....si eu ii spun ca nu ne va lasa, ne va scoate la mal.... inclusiv pe tata-socru din nameti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

mada asa e, e groazinc

catank a venit de la buc pe drumul spre targoviste? ca si noi ne gandisem ieri sa o luam pe acolo dar cica si utilajele ramasesera inzapezite cat despre base....ma abtin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

mada asa e, e groazinc

catank a venit de la buc pe drumul spre targoviste? ca si noi ne gandisem ieri sa o luam pe acolo dar cica si utilajele ramasesera inzapezite cat despre base....ma abtin

Mami fericita de Luca Andrei 22.03.2011


Da, pai in tgv au fost probleme am inteles....la intrare..ceva de genu..
De base am ajuns sa ma amuz din pacate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Buna dimineata la amiaz!

Cami sanatate multa si sa treci cu bine,[left][left] Scrich nu e paralizata chiar toata tara la noi e liniste ninge linistit doar aseara a viscolit un pic


mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

Buna dimineata,

Raspundem si noi de sub zapada! In Constanta e nasol de tot, eu dupa amiaza trebuie sa ies si mi-e groaza sa scot masina, o sa fie nebunie in trafic...

Cami, sper ca esti mai bine, sanatate multa!

Yasmi, superba casuta! Spor la amenajari!

Am citit din urma, dar acum am haos in cap:)) si nu stiu ce sa va zic la fiecare, revin mai tarzior un pic, acum mergem la somn.

Ah, da, Catank tu de unde esti draga mea, ca am vazut ca ziceai de targ, noi avem, adica soacra-mea are la vulcana pandele casa unde s-a nascut si abia astept sa vina vara sa mergem! La vara , jumate de sezon vreau sa stau acolo si jumate aici la plaja.

Va pup pe toate, sa aveti o zi frumoooaaasa ca fiecare dintre voi!

Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

neata
scrish, asa e cu drumurile blocate..sotul meu nici acum n-a ajuns acasa de la servici, e plecat de ieri dimi si nu stiu cand ajunge ca e blocat totul
viss,madutza pt tuse nu stiu homeopate, dar eu am tratat mucii andrei cu succes cu coryzalia, o biluta dizolvata in putina apa seara si allium ceapa 5 granule de 3 ori/zi si euphrasia officinalis 3 granule/3 ori pe zi tot dizolvate in putina apa.
madutza, pt imunitate la cristi, extract de mladite de maces si exctract de muguri de coacaz negru asa: primele 10 zile cate 20 picaturi de 3 ori/zi si urmatoarele 20 zile cate 25 picaturi dimi si seara, dupa masa.
pt bebe mici exista septilin sirop, insa eu n-am observat rezultate..se spune ca nu prea au efect cand sunt mici imunostimulatoarele.. nu stiu daca o fi adevarat..viss, priveste partea buna, toate aceste raceli ii vor intari pe viitor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Cum miki, e in trafic blocat?!
Cami te asteptam cu vesti bune!Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Bunaaaa!

In sfarsit, aparem si noi!

Va multumim ca ati intrebat de noi. Ii multumim mult Dorinei pt sms.
Suntem bine, doar ca am avut ceva probleme cu netul si cu cablul. Am fost nevoiti sa renuntam la serviciile operatorului si sa cautam alta solutie. Bineinteles ca am rezolvat .

Am pus cateva poze recente cu noi. Adica de ieri .

Eu sunt bine, Luca la fel, doar cu ceva mucisori de care nu scapam.
Miki, tocmai am citit ca i-ai dat coryzalia Andrei. Ma tot gandeam daca pot sa ii dau. Acum ca am vazut ca tu ai dat, o sa-i dau si eu lui Luca. Allium cepa, n-am gasit in zona .

Prichindelul in rest e foarte bine, vesel nevoie mare, energic de ne termina pe toti. Ne aliniaza, vorba lui taica-sau. Merge de manuta, sta cam 15 secunde singur pe picioruse, apoi cade . Dar e bine ca nu plange... Si nu se invineteste, ca am verificat . Avem 3 dinti si Slava Domnului, la ultimii doi, nu am avut nicio problema! Au iesit foarte usor fata de primul la care ne-am chinuit 3 zile cu febra si alte 3 cu dureri...

Va pup pe toate. Ma duc sa ma mai uit la pozele din album pana se trezeste varza mica!

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 13+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Cum miki, e in trafic blocat?!
Cami te asteptam cu vesti bune!Sanatate multa!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







nu e chiar in trafic, e la servici blocat a ramas peste noapte acolo, nici n-a mai incercat sa iasa ca incercasera colegii lui si s-au blocat..si pe urma au inchis drumul si e inca inchis..el vine pe dn 4, iar firma/fabrica e undeva in camp..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina06st

Bunaaaa!

In sfarsit, aparem si noi!

Va multumim ca ati intrebat de noi. Ii multumim mult Dorinei pt sms.
Suntem bine, doar ca am avut ceva probleme cu netul si cu cablul. Am fost nevoiti sa renuntam la serviciile operatorului si sa cautam alta solutie. Bineinteles ca am rezolvat .

Am pus cateva poze recente cu noi. Adica de ieri .

Eu sunt bine, Luca la fel, doar cu ceva mucisori de care nu scapam.
Miki, tocmai am citit ca i-ai dat coryzalia Andrei. Ma tot gandeam daca pot sa ii dau. Acum ca am vazut ca tu ai dat, o sa-i dau si eu lui Luca. Allium cepa, n-am gasit in zona .

Prichindelul in rest e foarte bine, vesel nevoie mare, energic de ne termina pe toti. Ne aliniaza, vorba lui taica-sau. Merge de manuta, sta cam 15 secunde singur pe picioruse, apoi cade . Dar e bine ca nu plange... Si nu se invineteste, ca am verificat . Avem 3 dinti si Slava Domnului, la ultimii doi, nu am avut nicio problema! Au iesit foarte usor fata de primul la care ne-am chinuit 3 zile cu febra si alte 3 cu dureri...

Va pup pe toate. Ma duc sa ma mai uit la pozele din album pana se trezeste varza mica!

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 13+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!


da alina,i-am dat desi n-am gasit pe prospect sa scrie varsta de la care se paote da..dar m-am uittat pe compozitie si sunt homeopate care se adminisreaza si separat..si m-am decis sa-i dau..sper sa nu fi facut ceva gresit, dar pot sa-ti spun ca au avut efect..vreo 3 zile i-am dat..

Mergi la inceput