Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (43)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Aelita!
Babiela!

Da, e certat bine cu somnul Vic.
Azi mergem si noi la homeopat, m-am hotarat si eu asupra unuia, nu ca ar fi prea multi, dar nu vreau sa testez eu prima.
V are o febra mica, de ieri a inceput cu o tuse ce pare a fi productiva, dar nu prea suparatoare. Am inceput deja cu Stodal, si vad ce imi mai da tanti asta.
Programarea nu o facusem pt raceala nou aparuta, dar asa s-a nimerit. Eu am hotarat sa merg sa vad daca ne gaseste ceva pt somnul lui V, adica poate ne indica vreo cauza. N-as vrea sa aiba vreo suferinta/jena si eu sa stau acasa crezand ca e normal sa nu doarma..
Pediatraa ne-ar recomanda o vizita la neuro si chiar nu cred ca e cazul, de tratamentele care obsnuiesc ei sa dea nici vorba.

Alice, am sa trimit eu una bucata de sut in dos pt soacra ta, sa se mai duca acasa la ea, chiar daca acolo se plictiseste.. Uff, ce aiurea e asa. Eu cred ca rabufneam deja, la ce nervi fragili am avut la inceput (e drept ca eu nu stau in general bine cu caputul)


Giorgia, , de control, ca nu te-am mai pupat de multisor.

Azi s-a operat soacra la celalalt ochi. Asteptam maine sa ii dea pansamentul jos, dar suntem increzatori ca va fi bine, ca prima data.




Sa-l ajutam pe Vlad!!
Suc de NONI - Pt. Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Alice, nu am ajuns la dr, nu i-am recoltat toate analizele, mai trebuie sa-i duc urina si sa-i iasa si lui Bogdan niste rezultate de la kk...Ca-i duc pe amandoi o data, sa nu fac 2 drumuri.
Greu cu soacrele, ce sa zic, eu i-am zis intr-o zi sa vina sa mai stea cu S ca tipa mult si nu mai pot si a venit peste doua zile la ora 1, cand culc copilul. Si cand i-am zis ca a venit degeaba imi zice: ei, nu-i nimic, atunci stau cu tine..Pai bine mai, ai venit sa ma ajuti sau sa-mi stai pe cap...

Sasha a dormit de la 9.30 aseara la 9.30 azi dimineata...Cam multicel. Altfel e foarte marait, tipa daca vrea ceva,cel mai mult vrea sa se uite pe geam la masini...Cand e afara nu e deosebit de interesat de masini, dar daca il tin eu cocotat la geam e altceva...Ma pune sa-i pun muzica si tipa ca nu vrea ce-i pun eu, daca pana la urma nimeresc (la unele imi arata cum danseaza pe ele si-mi dau seama asa) vrea doar o anumita portiune din melodie si iar tipa...Si tot asa, tipete peste tipete. Cum sa fac sa vorbeasca mai repede??? Ca de vorbit eu ii vorbesc in continuu...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

tataia a constatat ca strumf are 8kg(inca nu oficial),dar stie deja tot neamul!
discuta cu mama:cat o vrea fata sa aiba baiatul? 8 kg au toti la varsta lui!
ce sa le spun?erau prea fericiti,asa ca le-am zis si eu:asa e, 8 kg au toti copii la un an jumatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena


intrebare: ati avut cand erau delfinasii mici portbebe d'ala clasic? e comod? e util? si daca da, de care?



Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


Eu am avut la B dar nu am putut sa-l car deloc, poate si pt ca eu sunt mica de inaltime, habar n-am dar nu am putut face nici cativa pasi. Asa urc carutul pe scari(cu sasha in el), nu-i problema pot sa car, dar cu port-bebeul nu m-am descurcat deloc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Bumblebee, sanatate lui V! Si sa va fie cu folos vizita la homeopat.
Rubia, sa fie totul perfect!
Oaana, eu am avut o tentativa sa caut ceva rost de concedii (3), dar nu m-am putut decide nicicum asa ca o las peste cateva zile/saptamani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ooana

se mai gandeste cineva la concediu? ...sau doar eu sunt cu gandul la vara
ma gandeam la Creta - ceva idei??
vreau sa mergem in 2 concedii - in iunie prima data - Matei nu va avea inca 2 ani deci nu platim nimic pentru el...apoi in septembrie tura a doua
vreau sa iau biletele la earlybooking...sunt hoteluri care au discount si 20-25%...si la o factura de 1500-2000 euro se simte


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip






noi, noi... am achitat deja un avans pt Croatia, Brela...10 nopti...

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:


Aelita!
Babiela!


Sa aveti parte de tot ce este mai bun

Iuliana mami fericita de minune Tudor
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

anca, iti zisesem (dar vad ca nu a aparut mesajul) ca eu am dezvatat'o pe mara de tipat ignorand'o. adica i'am spus ca nu inteleg ce vrea daca tipa (chiar daca stiam ce vroia), si sa imi spuna frumos. pana la urma a priceput. bine, am indurat cateva zile de tipaturi maxime, dar.. a mers.
acum iar avem tipaturi ca soacramea executa imediat cum scoate copilul un sunetel, iar mara profita

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

bumblebee tinem pumnii sa fie bine la homeopat!

rubia sa dea DD sa se prinda puiutii

alice ce ma distrezi tu cu soacrele . sper sa te salveze Marius de soacra de la C-ta ca sa poate veni mami a ta sa te ajute

Concediu - noi vroiam sa mergem in mai in Portugalia dar zborurile sunt groaznice. Acum nu stiu ce facem, ca eu vreau in Toscana si Octav la turci iar .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

Citat:
citat din mesajul lui ooana

se mai gandeste cineva la concediu? ...sau doar eu sunt cu gandul la vara
ma gandeam la Creta - ceva idei??
vreau sa mergem in 2 concedii - in iunie prima data - Matei nu va avea inca 2 ani deci nu platim nimic pentru el...apoi in septembrie tura a doua
vreau sa iau biletele la earlybooking...sunt hoteluri care au discount si 20-25%...si la o factura de 1500-2000 euro se simte


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip






noi, noi... am achitat deja un avans pt Croatia, Brela...10 nopti...

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...



no' si nu zici nimic
da-mi detalii, pret, cazare etc...merge si Croatia in septembrie


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput